Dział download, a artykuły...

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 06 marca 2009, 14:11

Myślę, że w dziale download powinny pojawić się artykuły, które są ukończone w formacie .doc lub .pdf . A ciekawe tematy, z których wypracowano nowe/dodatkowe funkcjonalności/zasady powinny być posklejane w formie artykułu. Np ja kolekcjonuje w formie elektronicznej wszystkie pliki dotyczące KC i żeby teraz sobie po kopiować to na nośniki, serwery itp muszę kopiować tekst lub zapisywać w formie html i go formatować - i na moje potrzeby pewnie by to wystarczyło;)

Dla wszystkich jest korzyść tego typy, że utrata materiałów minimalizuje się bo im więcej osób ma materiały tym więcej źródeł odzyskania istnieje:)

oczywiście to tylko pomysł...;)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 06 marca 2009, 14:57

Postulowałem takie rozwiązanie już niejednokrotnie. Cieszę się, że nie jestem osamotniony w tej kwestii. Forma artykułu świetnie nadaje się jako wersja robocza, do której użytkownicy dodają komentarze.

emgie
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 01 lutego 2009, 22:43

Post autor: emgie » 06 marca 2009, 15:39

Dodałbym jeszcze że poza ww. rozwiązaniem, w artykułach przydało by się więcej tabel, które są bardziej przejrzyste i czytelne. Oczywiście jeśli w artykule zawarto treści, mogące lepiej wyglądać w formie tabelarycznej.
Fakty i Mity

By?y ksi?dz demaskuje ko?ció?.
Co pi?tek w twoim kiosku.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 06 marca 2009, 19:39

Zostało zanotowane i będzie rozpatrywane ;)
A co do tabel to jeden "kontrowersyjny" artykuł został już zdjęty do edycji i obecnie zajmuje się nim Leo.
Masz całkowitą rację nospe, dział download jest od tego by umieszczać tam wspomniane przez Ciebie formy plików a artykuły to głównie w ostatnim czasie "dodatki" które są komentowane przez użytkowników i jestem zdania że tak powinno zostać.
Co do utraty czegokolwiek to całe szczęście Raven w miarę regularnie archiwizuje to co tu się pojawia.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Raven
Reactions:
Posty: 45
Rejestracja: 11 listopada 2008, 11:35

Post autor: Raven » 24 kwietnia 2009, 11:19

Znalazłem ciekawy skrypt do tego celu który ładnie się integruje z naszym CMS-em Zobaczę co z tego da się zrobić. W kwestji archiwizacji to jest ona regularnie robiona, jednak problem może pojawic się w przydadku dużej objętości plików, ale to chyba nie powinno nastąpić zbyt szybko ;)
Cz?owiek z lasu...

Zygi
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 31 grudnia 2008, 15:41

Post autor: Zygi » 26 kwietnia 2009, 23:50

jesli chodzi o archiwizacje to moze pomocny bylby skrypt konwertujacy tekst do pdf'a..
jesli cos takiego jest potrzebne to moglbym sprobowac podeslac cos w PERLu co po drobnych zmianach przez admina [potrzebna bedzie znajomosc formatu(struktury) pliku z danym 'artykulem'] zmienialoby ten tekst w zrodla TEXowe, po kompilacji bylby PDF/PS od ktorych nospe rozpoczal dyskusje..
Nemo Me Impune Lacessit..

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 06 maja 2009, 22:34

To jest nie głupi pomysł - automatyzacja - oczywiście jeśli serwer obsługuje perl'a:)
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 05 stycznia 2010, 18:17

A ja mam takie pytanie - dlaczego np. dział PRZYGODY jest pusty - natomiast żeby ściągnąć przygodę napisaną przez Mrufa, trzeba wchodzić na forum do tematu???

Czy w dziale Przygody będą się pojawiać tylko i wyłącznie oryginalne przygody z MiMów/Labiryntów??? Albo przygody mające "oficjalne zezwolenie redakcji"???
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 stycznia 2010, 18:23

Odpowiedź jest prosta. Przygoda nie jest w formie artu. Jeśli Mruf wybrałby taką formę już by tam była. Wybrał to jako paczkę wysłaną do mnie na meil. W tym momencie mnie było łatwiej tę paczkę wrzucić na forum i w jednym miejscu jest wszystko. Zamiast przerabiać, dopasowywać i rzeźbić żeby to jakoś wyglądało. Ot takie "małe" słodkie lenistwo.

Wydaje mi się, że w tym przypadku na pozostałe pytania nie muszę odpowiadać, chyba jasne wnioski się nasuwają.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2010, 18:32 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 stycznia 2010, 19:12

Następną podeślę wam z intencją wrzucenia do działu "przygody". Sam nie zrobię tego, bo z przygodą zawsze są ze dwie, trzy grafiki w kartografie uczynione, których nie wrzucę sam.

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 06 stycznia 2010, 16:53

Przygoda nie jest w formie artu
A co to jest forma artu???

Czy chodzi o plik tekstowy z gotowym formatowaniem html/php tudzież gotową stronę internetową żeby od razu dało się ją "doczepić" do serwisu???
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

ODPOWIEDZ