Relacja z testów grupy weteranów 03.09.2017

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 02 lutego 2018, 09:20

Nie ma bezsensu, jeśli zauważysz, że to nie łukiem czy kuszą zadajesz obrażenia, lecz wystrzelonym pociskiem. Co innego broń miotana - głazy rzadziej się ześlizgują po pancerzu niż noże.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 02 lutego 2018, 15:35

Rozumiem. Czyli jak walisz włócznią w kogoś to nie bierzesz pod uwagę drzewce lecz samą ilość stali potrzebną do wykonania szpicu (czubka, czy grotu). A właściwie jego wagi. Czyli de facto potrzeba nam dokładniejsze wyliczenie masy właściwej stopu z jakiego dajmy na to zrobiony został grot czegoś by wiedzieć czy np. jest w klasie broni JL czy już J.

Sugeruję policzyć zatem masę właściwą wdg. wzorzu:

Y= P/V

gdzie:

P - ciężar ciała (w układzie SI w Niutonach - N)
Y - ciężar właściwy substancji z której zrobione jest ciało (w układzie SI w Niutonach na metr sześcienny - N/m3)
V - objętość ciała (w układzie SI w metrach sześciennych - m3)

Niby trudne na początku, ale jak się to pare razy policzy to szybko wchodzi w krew. Jak amerykanie to ogarną, to nie będą chcieli liczyć nic innego, gwarantuję Wam :D
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 02 lutego 2018, 17:57

Pomysł świetny, KC4erd staną się niezbędną pomocą naukową w szkolnictwie USA i GB. Zamiast męczyć się z nudnymi zadaniami z treścią, rozegrają sesję live na matmie. W takich warunkach nawet Trump wróci się do szkoło.

Prawdą jest, że specjalny kształt skrzydełek na obuchu maczugi, miał powodować mniejsze ześlizgiwanie i większą penetrację zbroi, a ta sama maczuga o tej samej masie, bez skrzydełek już mniej penetrowała. Ale mam wrażenie, że uwzględnianie tego, to są już żarty.
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2018, 18:05 przez Nanatar, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 03 lutego 2018, 11:20

Suriel napisał(a):
Niby trudne na początku, ale jak się to pare razy policzy to szybko wchodzi w krew.
Zapomniałeś o tabelach broni, w których ów współczynnik mógłby zająć jedną kolumnę.
Niestety widać, że już na samym wstępie Autor zabrnął w ślepy zaułek OB ze zbroi i skończy się pewnie tak, że mechanika zbierze sporo hejtu. Już nie tylko w SoK będą perełki typu rykoszetujące od rycerskiej zbroi głazy miotane przez giganty.

Obawiam się, że błędne założenia w mechanice uproszczonej zaprzepaszczą jakiekolwiek szanse na solidną mechanikę tzw. typową oraz zaawansowaną.

I jeszcze co do czwartej edycji - fatalna nazwa, bo uznaje haniebny podręcznik MAGa za pełnoprawny system RPG.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 03 lutego 2018, 13:56

Właściwie to dwie kolumny bo niektóre bronie są też rzucane i wowczas z PT stają się Jednoroczne. Dokladniej trzy kolumny bo są tez takie co mają obrzeża cięte i klute (jak miecze, halabardy, gizarmy, toporomiecze itd. )

Ale generalnie masz rację, jeśli ostatnia wersja jest tak skomplikowana wówczas może się okazać iż w dobie obecnego coraz prymitywniejszego społeczeństwa hitu nie będzie.

Natomiast my robmy swoje. Mamy społeczność znajomych z portalu, fajnych, wartościowych ludzi, którzy lubią swoje towarzystwo i własne wizje systemu.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 05 lutego 2018, 17:27

Teraz piszę scenariusz osadzony pod horror w nowej edycji. Trafny argument Treat, aby nie uznawać czarnej wdowy za edycję i wydać po prostu Kryształy Czasu RPG.

Pomysł z dodatkowym przebijaniem zbroi pewnie by się przyjął, jakby tylko ojciec o nim usłyszał. Natomiast... no nie wiem, co za dużo to niezdrowo. A już jest za dużo, bo niektórzy gracze chcieli, by dołożono dodatkowe rodzaje zbroi, tarcz i broni typowych dla danych ras, aby podkreślać ich odrębność oraz klimat.

Po dyskusji na FB, do ojca zgłosiła się cała horda RPGowców, którzy chcą zobaczyć nową edycję i doradzić w rozwoju systemu.

Zastanawiam, się czy ktoś z portalu chciałby napisać scenariusz do Kryształów Czasu RPG w oparciu o nowe założenia edycji, według zaledwie paru wytycznych (np. brak czołgów).

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 lutego 2018, 17:47

Never napisał(a):
Zastanawiam, się czy ktoś z portalu chciałby napisać scenariusz do Kryształów Czasu RPG w oparciu o nowe założenia edycji, według zaledwie paru wytycznych (np. brak czołgów).
Ja bardzo chętnie, ale nie za darmo - czasy robienia czegoś za darmo minęły. Napiszę scenariusz i oddam Wam prawa autorskie w zamian za ilustrację i opis skakuna do zamieszczenia na portalu. Idziecie na to?

Co do modyfikacji zasad walki, obowiązkowo musicie uwzględnić wpływ podmuchów bocznego wiatru w korelacji ze stopniem zawilgocenia podłoża - resztę można sobie darować.

Co do hordy erpegowców - mam nadzieję, że to nie będzie demoniczna horda, która rozłoży testy gry na dodatkowe 2k10 lat! :o
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2018, 21:50 przez Keth, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 05 lutego 2018, 17:52

Może wystartujcie na wspieram.to ? Sporo RPG tam wydano sam w kilku akcjach brałem udział. To pokaże faktyczne zainteresowanie owej Hordy.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 05 lutego 2018, 20:10

Horda graczy zainteresowana jest, ale czy kupi? Nie.
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2018, 21:46 przez Never, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 lutego 2018, 21:50

Śledząc pobieżnie dyskusję w gronie tej hordy uśmiałem się pod nosem, bo pojawiło się tam kilku innowatorów, którzy wpadli znienacka na unikalny pomysł stworzenia własnej wersji KC, nowoczesnej, z dojrzałą mechaniką i powalającym tłem fabularnym!

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 05 lutego 2018, 21:50

Slowo horda nie wywoluje u mnie wizji grupy intelektualistów w okularach, weteranów rpg. Dużo lepiej by było gdyby scenariusz napisał ktoś kto kocha system i zna go od podszewki.

I mam tutaj oficjalną i poważną propozycję dla Ciebie i Twojego szlachetnego stwórcy. Co roku o tej porze organizowany jest Ostrogarski puchar o Zlote Prosie Katana. Nuech ten rok będzie wyjątkowy w taki sposób że ogłosimy na portalu konkurs nanajlepszy scenariysz do KC. Co wy na to?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 05 lutego 2018, 21:52

Suriel napisał(a):

I mam tutaj oficjalną i poważną propozycję dla Ciebie i Twojego szlachetnego stwórcy.
Surielu, czy masz na myśli mnie i mojego ojca?

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 06 lutego 2018, 12:30

Suriel, jeżeli się zgodzicie i nie chcecie nas ukamienować jeszcze to czemu nie. Propozycja konkret, coś z tego może wyjść poważnego. Gdzieś te pierwsze udane kroki współpracy, bym postawił, a Twoja propozycja jest bardzo atrakcyjna.

Można, by też pomyśleć o jakichś specjalnych wyjątkowych nagrodach z naszej strony, skoro w końcu otwieramy sklep w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 06 lutego 2018, 13:48 przez Never, łącznie zmieniany 1 raz.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 06 lutego 2018, 14:28

Keth napisał(a):
Never napisał(a):
Zastanawiam, się czy ktoś z portalu chciałby napisać scenariusz do Kryształów Czasu RPG w oparciu o nowe założenia edycji, według zaledwie paru wytycznych (np. brak czołgów).
Ja bardzo chętnie, ale nie za darmo - czasy robienia czegoś za darmo minęły. Napiszę scenariusz i oddam Wam prawa autorskie w zamian za ilustrację i opis skakuna do zamieszczenia na portalu. Idziecie na to?
Chciałbym odnieść się do tego postu. Dwie rzeczy zaznaczę. Po pierwsze być może to, o czym piszę zostało już gdzieś poruszone. Po drugie być może jest inaczej, niż mi się wydaje, ponieważ nie mam dość wiedzy na temat Waszej - szanowni autorzy systemu- aktualnej sytuacji.

Zastanawiałem się skąd bierze się u mnie brak wiary w sukces nowej edycji. W tym miejscu skonkretyzuję- jest to brak wiary w pojawienie się pełnowartościowego podręcznika, po zakupie którego pojawi się nowa fala graczy i zainteresowanie systemem na tyle, by kupować kolejne dodatki. Bo przecież o to chodzi, by system żył i dało się z niego żyć. Doszedłem do wniosku, że problemem jest wielkość/złożoność świata. Ilość ras w nim występujących (nie piszę tu tylko o rasach grywalnych), ilość królestw, miejsc, historia świata... jest to olbrzymia ilość wątków do napisania, równa się to olbrzymiej ilości czasu do poświęcenia niezbędnego do tak wielkiego przedsięwzięcia. By być lepiej przygotowanym podejmujecie Panowie rozmowy ze środowiskiem, przeprowadzacie testy, potem analiza wniosków itd.
I teraz tak. Bez względu na to ile czasu poświęcicie na to wszystko, to tego czasu Wam zwyczajnie braknie. Nie da się we dwóch opisać świata w sposób ciekawy na tyle, by nie popełnić uproszczeń, nie popaść w rutynę, a zarazem przedstawić wciągająco 21 ras np. Nie można być równie twórczym i oryginalnym przy każdej z opisywanych rzeczy. Dlatego uważam, że stoicie przed dość poważnym problemem. We dwóch czujecie klimat/całokształt wspólnie popełnianego i modyfikowanego latami dzieła natomiast Was dwóch to za mało, by to ukończyć, zarazem ewentualny pomocnik (a najlepiej wielu) musiałoby poznać proponowany świat równie dobrze jak Wy. Takich osób jest niewiele, nadto by coś zostało napisane dobrze z gwarancją ukończenia podjętego zadania musi sprowadzać się do zapłaty. I tu mamy kolejny problem opłacenia i znalezienia pracowników na tak niszową fuchę. Zauważcie, że chcecie upowszechnić setting przeogromny w możliwościach i porównajcie go do ilości autorów zamieszczanych w podręcznikach konkurencji. Jeden pisze część o historii, jeden bestiariusz, inny dział o czarach, a wszyscy muszą znać podstawy.
Świat nie musi być opisany do ostatniej wioski w odległej galaktyce, lecz musi mieć solidnie napisane podstawy, by przejść do kolejnych rzeczy.
Stąd moje pytanie- czy jakieś części podręcznika, choćby jedna są już napisane w formie ukończonej? Jeśli tak, to jakie, bo rozumiem, że mechanika jeszcze nie?
I czyniąc konkluzję- jeśli Was stać to zainwestujcie w ludzi, opłaci się to obydwu stronom.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2018, 19:37 przez koszal, łącznie zmieniany 1 raz.
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 07 lutego 2018, 07:47

Ja bym powiedział , że podrecznik z mechaniką, taki podstawowy jak do wszystkich systemów wlasnie się kończy pisać. I dopóki się nie napisze nic innego nie powstanie, raczej.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ