Kwestia obrony

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 16 marca 2011, 15:31

Wieki temu (czyli kilka stron wstecz) ktoś wspomniał o wielkiej różnicy w statystykach BG na różnych poziomach i zbyt szybkim awansie.

Chciałbym zauważyć iż różnice nie są aż takie wielkie i dopiero po przekroczeniu pewnego progu stają się odczuwalne (tym bardziej iż wasza wersja KC przy dwu klasowości wybiera lepszy dodatek a nie sumuje z dwóch profesji )
Zaś rzeczą ważniejszą jest PD i jego przydzielanie.
Jeśli w zamyśle macie 100% odwzorowanie podręcznika (czy też św. MiM'a) i twarde trzymanie się stalowych torów tabelki z pedekami, to niech litość was pochłonie. To jest największy błąd.
Od lat w mojej drużynie przydziela się PD nie według tabelki ( gdzie przykładowo ork jest za 50PD) ale bierze się pod uwagę jakim wyzwaniem był dla gracza przeciwnik, jakich środków użył do jego pokonania, jaką inwencją się wykazał i czy sam przeciwnik nie popełnił jakiegoś karygodnego błędu bo miał gorszy dzień. Wtedy to ork gwardzista weteran, w pełni wyposażony, używający swoich zdolności profesjonalnych i śmiertelnie skuteczny w posługiwaniu się szablą jest za 50PD a zapijaczony młokos po ciężkim dniu spania na służbie, tylko z kindżałem za pasem - za 5 PD

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 16 marca 2011, 15:34

En Sabah Nur napisał/a:
Wieki temu (czyli kilka stron wstecz) ktoś wspomniał o wielkiej różnicy w statystykach BG na różnych poziomach i zbyt szybkim awansie.
(..)
Trochę nie w temacie

:P

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 16 marca 2011, 15:40

stosuję się do tendencji większości
:P

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 02 sierpnia 2011, 15:52

Może by mnie Ktoś oświecił czy i ew. jakie zmiany w mechanice pojawią się w reedycji KC lub jakie zostały uznane za sensowne na tym forum? Albo gdzie mam sobie o tym poczytać?. pozdrawiam.
P.S. Zacny Mrufon ma mi podeslac swoją wersję mechaniki ale chętnie bym też poznał koncepcje na modyfikacje mechaniki walki i ogólnie testów z klasycznych KC... pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2011, 18:50 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

tzeentch
Reactions:
Posty: 466
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 12:51

Post autor: tzeentch » 02 sierpnia 2011, 16:28

Ufff, ale pytanie zadales. Ciezko stescic pare lat dyskusji w kilku slowach.

Jedyne co wiemy na temat reedycji to - ze nic konkretnego nie wiemy. Prawdopodobnie (zakladamy tak tylko), ze nie bedzie jakichs rewolucyjnych zmian.

Zas naszych propozycji jest tyle ile osob na forum. Od niewielkich modyfikacji, do calkowicie innej mechaniki gry.

ODPOWIEDZ