Projekt "Żyjąca Orchia"

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 20 stycznia 2011, 14:53

w osmudzie może?
olardy - 1.szt złota
osmary - 1. szt srebra

tabadan może?
dinoniry - 1 szt złota
tabary - 1. szt srebra

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 20 stycznia 2011, 17:13

Mi najbardziej podoba się nędziak, tylko zamieniłbym go na nędznik. Najpopularniejsza waluta najbiedniejszych warstwy społecznych. Dodatkowo nie musiałaby być wcale bita. Tutaj można pomyśleć nad określonym kruszcem i określoną wagą. Służyłaby ona jako tak zwana waluta "na oko". Raczej nie przyjmowano by jej w bankach jednak do obrotu wśród niskich warstw społecznych sprawdzałaby się idealnie.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 20 stycznia 2011, 20:35

Mnie jakoś nędziak bardziej pasuje, natomiast propozycje mastuga są bardzo fajne i na miejscu.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 stycznia 2011, 18:44

Dziękuję za propozycje walutowe. Zamierzam zaimplementować je w materiałach autorskich od ręki. Korzystając z okazji od razu zadam kolejne pytanie, tym razem o nazwy identyfikujące wyznawców poszczególnych orchiańskich bogów. Kilka moich propozycji znajdziecie poniżej, chętnie zaś poznam Wasze pomysły dla pozostałej części panteonu lub kontrpropozycje dla nazw wymyślonych przeze mnie.



Asteriusz - asteriuszowcy (ale ostatnio zastanawiam się nad wersją asterianie);

Dagonin - dagonici;

Graam - graamici;

Set - setyci;

Katan - katanici (w odróżnieniu od przymiotnika katański zarezerwowanego dla kwestii świeckich);

Oriak - oriakiści (jakoś nie do końca jestem tu przekonany);

Hasar-grun - hasarzy.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 21 stycznia 2011, 19:16

a może:
astariaci-asteriusz
biali-dagonin
wężo-uści-set
zakon pieści-katan
kupczyki-oriak
hasaci-hasar-grun

skoro nawet teraz na wyznawców innych religii mówi się inaczej to czemu nie zrobić w KC podobnej sytuacji.
np:
kocia wiara,
żydki itp, itd. wiecie o co mi chodzi...
Nie jestem uprzedzony ale sami wiecie o co chodzi, społeczeństwo zawsze będzie inaczej nazywało wszystko inne niż to co jest poza większością przyjętych norm.
Dlaczego nie komediować pewnych nazw? Przecież to takie typowe.
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2011, 20:46 przez mordimer00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 21 stycznia 2011, 20:59

i mała adnotacja do szefów Olgrionu:
Skoro Orki rządzą to gdzie jest Ork w radzie miasta???
i po drugie rasa od zawsze kojarzona z MATKĄ NATURĄ ma swoje miasto??? Dlaczego? Po co? Skoro ELFY jak dla mnie to rasa żyjąca w lesie, w zgodzie z naturą, to po jaki grzbiet na siłę tworzyć im miasto????
A z tego co jest ZGODNIE Z MAPĄ POKAZANE TO MIASTO ELFÓW CZYLI OLGRION JEST POŁOŻONY W GÓRACH???? znaczy się mamy przed sobą jakąś inną rasę ELFÓW! bo do tej pory myślałem, że ELFY(moja ulubiona rasa) żyją w lasach, ale nie na szczytach gór mają MIASTO!!!! miasto elfy żyją jak ludzie!!!!

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 stycznia 2011, 22:43

Po pierwsze, to mogą być lesiste góry. Po drugie, lasy to natura, a góry już nie? :)

Co do propozycji nazw potocznych, można się nimi posługiwać bez większego problemu w opowiadaniach wkładając takie określenia w usta prowadzących dialogi bohaterów, ale dla celów "Żyjącej Orchii" i dotyczących jej opracowań potrzebuję również bardziej formalnych nazw.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 22 stycznia 2011, 01:16

elfy leśne=elfy górskie? tak? jeśli tak spoko ale według mnie rasa ta nie dąży do budowy miast pod rządami orków, raczej ich domeną lasy puszcze itp

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 22 stycznia 2011, 11:31

Wydaje mi się, że wbrew pozorom nie wszystko jest w KC-tach stereotypowe - nie powinieneś widzieć tutejszych elfów poprzez pryzmat takiego chociaż WFRP - nigdzie w oryginalnych materiałach nie znalazłem (nie wiem, może źle szukałem) wzmianki o tym, że orchiańskie elfy przywiązane są do leśnych mateczników, w ogóle nigdzie nie pojawia się kategoria gatunku zwanego elfami leśnymi. KC-towe elfy żyją w koegzystencji z ludźmi (z wyjątkiem ortodoksów z Elmanalu), budują miasta słynące z uroku architektury, tworzą sztukę. Nie ograniczają swej strefy życiowej do pląsania w domkach na drzewach, tylko żeglują po oceanach (inne nietypowe formy aktywności pomijam).

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 22 stycznia 2011, 11:55

E ta, Keth, Elfy łażą półnago po lasach z łukiem w ręku, tworząc w myślach poezję wychwalającą życie w zgodzie z naturą. Stali dotykają tylko czasami bo się jej brzydzą, żyją w szałasach albo wigwamach, architektura to coś poniżej ich godności. Czasem tylko utrzymują kontakty z hobbitami, którzy tak świetnie gotują i palą faje że się świetnie z elfami dogadują. Siedzą wtedy przy ognisku albo w ich norkach i opowiadają sobie wspaniałe historie o bohaterach i złych orkach. Czasem tylko ruszają do bitwy ze złymi ludźmi którzy niszczą przyrodę albo depczą święte trawniki. Takie są KCety, reszta to tylko złośliwe plotki rozgłaszane przez wstrętnych krasnoludów, zazdroszczących elfom dobrego kontaktu z hobbitami albo może hobbitkami. No i tego że nie mogą przejąć wszystkich kucharzy niziołków, bo jednak część ich jest potrzebna na miejscu aby organizować przyjęcia. Taaaa, a my tu takie bzdury wypisujemy....

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 22 stycznia 2011, 17:50

Asteriusz - asteriaci;
Dagonin - dagonici, dagoni;
Graam - graamici;
Set - setyci;
Katan - kataniści :P ;
Oriak - oriakianie, oriacyści, oriacy, orianie;
Hasar-grun - hasary, hasarianie, hasar-gruni, gruniści.

Chodi tylko o tych co wymieniłeś czy to jeno jako przykład podałeś?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 23 stycznia 2011, 10:47

Moje propozycje były jedynie przykładami kilku nazw, które wymyśliłem samemu - potrzebowałbym natomiast propozycji do wszystkich pozostałych religii.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 23 stycznia 2011, 11:19

Dagonin- danoninowcy, dagonici
Asteriusz- asteriuszowcy
Gorlam- gorlamowcy
Reptilion-repteksi
Oriak-oriakowcy
Katan-katanici
Seth-setowcy
Graam-gramowcy, gramici
Arianna-arianici, arianowcy
Sharami-sharamici
GotamGor-gotamgorowcy
Bell-belowcy, belici
Morglith-morglitowcy
KasHandil-kashandilowcy
Pian-pianici
Borgon-borgonici
Aranta-arantowcy
Gothmed-gothmedowcy
HasarGrun-hasargrunowcy
NataKranta-natakrantowcy

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 27 stycznia 2011, 02:57

Ma ktoś pomysł na nazwę dla rdzennego języka Osmundczyków, używanego równolegle z wspólną mową, jeśli nie zdecydowanie od niej częściej? Będę wdzięczny za wszelakie propozycje. I poproszę jeszcze o sugestie waluty dla Elmanalu oraz Żółwich Księstw (zakładam, że na Walgarze obowiązuje waluta imperialna, ale mogę się naturalnie mylić).

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 03 lutego 2011, 18:19

Ja w sprawie elfów, też się zastanawiałem, czy na Orchii są podziały na elfy powiedzmy- leśne,górskie,morskie,wysokie czy jakie tam sobie chcemy??? a może warto by się zastanowić i stworzyć poszczególne rasy elfów??? które by się różniły nie tylko wyglądem,ale i kulturą,postawą- a przekładając na mechanikę innymi ulubionymi profesjami??? innymi budowlami??? inną postawą?? np elfy morskie-wojownicy i kupcy, za to leśne-łowcy i druidzi, wysokie-wojownicy,gwardziści??? co o tym myślicie??
może i nawet tak nędzna osóbka jak ja by coś wniosła do portalu???? może warto pomyśleć???
czekam na waszą odpowiedź:)

ODPOWIEDZ