Język elfów w KC

kymil
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 września 2014, 17:54

Post autor: kymil » 23 września 2014, 20:18

Gdzieś w zamierzchłych czasach wyczytałem na starym pliku docowskim, że Śródziemie i świat KC są, którymś tam planem egzystencji materialnej. Jednym z nich miał być również świat Conana wg. Howarda. Poprawcie mnie jeśli się z takim zapisami nie spotkaliście.
Stąd naszła mnie refleksja czy nie używać języka elfów tolkienowskiego jako języka elfów z KC. Czy to nie nazbyt obrazoburcze?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 września 2014, 20:24

obrazoburcze? chyba dla śródziemia.
Ja bym stosował, skoro autor nie pokusił się o jego doprecyzowanie. Poz tym Tolkiena jezyk elfów brzmi dla mnie naprawdę ładnie. Podobnie jak czarna mowa... :)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

kymil
Reactions:
Posty: 52
Rejestracja: 09 września 2014, 17:54

Post autor: kymil » 23 września 2014, 20:30

Świetnie, że tak uważasz. Troszkę bałem się takiego pomysłu czy niekanoniczny. A czarna mowa to chyba odpowiednik dawnej mowy?

Dingo
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 września 2014, 12:36

Post autor: Dingo » 23 września 2014, 20:50

O ile się nie mylę Czarna Mowa była starym językiem Numenoru zaadaptowanym później przez Saurona i jego sługi. Dawna Mowa to język KC-towskich martwiaków, którego również uczą się niektórzy czarnoksieżnicy.
Czy jestem szlachta? Jestem. Bo ju? zdarzy?o si? kogo? zaszlachtowa?, SZabl?, SZtachet?, SZtyletem i SZyndleria?skim SZlaparkiem.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 września 2014, 21:15

Prawie dokładnie tak, dawna mowa jest językiem nie tylko martwiaków ale także szeregu starszych istot. Widze że jesteś Dingo "obkuty" z tematu :)

A już pomijając język elfów to nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić jeżyka reptilionów.

Kanonicznością proszę się nie przejmować ostatnio panuje wolna amerykanka.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Dingo
Reactions:
Posty: 56
Rejestracja: 18 września 2014, 12:36

Post autor: Dingo » 23 września 2014, 23:35

A już pomijając język elfów to nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić jeżyka reptilionów.
Sssspokojnie, wyssstarczy pomyśśśśleć.;)

Opcja dla wszystkich, którzy nie maja czasu i pary do wymyślenia gramatyki i składni nowego języka. Przyznajcie się, kto mówi płynnie po krasnoludzku?:)
Czy jestem szlachta? Jestem. Bo ju? zdarzy?o si? kogo? zaszlachtowa?, SZabl?, SZtachet?, SZtyletem i SZyndleria?skim SZlaparkiem.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 24 września 2014, 07:28

W plikach TAGowskich jest przygoda dla reptilionów, jest tam trochę tego języka. Z elfickim chyba się nie spotkałem
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 24 września 2014, 08:31

Na portalu jest jakiś słownik elfio-ludzki oparty chyba na Tolkienowskim to sobie wykorzystajcie http://www.krysztalyczasu.pl/articles.p ... cle_id=197

ODPOWIEDZ