Ceny w KC

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 12 grudnia 2010, 00:25

Cały ten link to ciekawa kopalnia materiałów .

A teraz aż się prosi o wprowadzenie miedziaków :D

Wiadomość doklejona:
Nie chciałem dodawać kolejnego wpisu w wątku o Uruk-Hai bo już i tak zdryfowałem


Ok: mamy to jako czysty dochód pieniądze jakie przedstawia tabelka pochodzenia, to jaką kasą musi koleś obracać w ciągu roku żeby szkolić swoich podkomendnych?

:] Kwotami tak wysokimi że zer brakuje na papierze.

Kupiec (lub ew. ten poszukujący ochroniarzy) nie będzie w stanie zapewnić wyszkolenia swojej ochrony, ponieważ do 50x (pięćdziesięciu razy!) taniej będzie wynajmować gości (ochronę) z wyższego poziomu niż płacić za szkolenie jakiegoś tam pojedyńczego gościa (gwardzistę czy kogo tam ma).

Za średni koszt szkolenia na niski poziom (1 , 2 ... POZ ) zamiast szkoleń dla 1 kolesia możemy wynająć za jednym razem 50 takich gości z poziomu wyższego, Będzie chyba tylko patrzył czy jest jakiś samobójca z nadmiarem kasy który pakują ją w szkolenia swojej gwardii..

Jeszcze gorzej jeśli chcemy jakiegoś czarujacego. ochroniarza. Nie dość, że koszt szkolenia ... to jeszcze czarów (100 szt/zł krąg) + jeszcze koszty PM.
Ostatnio zmieniony 03 lutego 2011, 11:01 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 09 kwietnia 2013, 19:28

Znalazłem fajny cennik do Warhammera, który właściwie można użyć wszędzie. Kwestia tylko przeliczenia ichniej monety. Tam mniej więcej jest w stosunku 1/10/100 u nas 1/100/10000. W każdym razie jeśli ktoś chce kompleksowego zestawienia cen, to bez problemu może się pobawić i ten cennik wykorzystać.

http://www.chumley.co.uk/wfrp/wfrppricelist.pdf

ODPOWIEDZ