Ujednolicony atlas wysp Archipelagu

mellon
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 04 marca 2018, 09:47
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: mellon » 29 października 2018, 17:09

Wróciłem do KC po paru latach a tu takie niespodzianki. Świetna robota Kartograf, wielkie dzięki. Jeżeli chodzi o kolorystykę, jednym się spodoba drugim nie. Dla mnie jak najbardziej OK.

Rastel
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 września 2010, 23:31

Post autor: Rastel » 29 października 2018, 20:03

Zawsze możesz zrobić dwie wersje (jak chyba miałeś w planach) i każdy sobie wybierze to, co chce.

Świetna robota.

Awatar użytkownika
dretch
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 13:24
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Post autor: dretch » 30 października 2018, 10:45

O kurcze! świetna mapa. Fajne kolory! Ciekawy pomysł jestem na tak!
Rudzielec z Koronapan o imieniu Gerard (Anabaptysta, Borka)
http://www.degenesis.com/character-en/i ... a6aa74c071

**
ECO - Stra?nik miejski Ostrogaru
http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=353

--
Je?eli pad?e?, szybko wsta?, bo jeszcze Ci dokopi?.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 30 października 2018, 16:01

Bardzo dobra robota! Co do kolorów - mi się podoba, a malkontentom zawsze pozostanie wybór w postaci bez kolorów.

I proszę jakiegoś admina o wrzucenie map na główną, bo ten bazyl już tam za długo wisi...
Ostatnio zmieniony 30 października 2018, 16:15 przez BAZYL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 30 października 2018, 18:00

A tak swoją drogą to niezła kampania by mogła z tego być. Drużyna bohaterów dostaje zadanie stworzyć dokładną mapę Archipelagu. Wreszcie takie umiejętności jak astronomia, nawigacja i inne non-combat skills grałby pierwsze skrzypce ;)

Połączony z 04.11.2018 21:56:47:
No to zaczynamy kolejną przygodę z mapowaniem, czyli zabieram się za Archipelag Centralny.

Tym razem format będzie B2 (70x50cm) i chyba od razu pójdę w kolor, aby narysować mapkę topograficzną.

Pierwsze pytanie na początek - ktoś wie, dlaczego na mapie są dwa Archipelagi Pajęcze? (północny wschód i północny zachód);D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 listopada 2018, 21:56 przez kartograf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 04 listopada 2018, 22:01

Archipelagów Pajęczych jest dużo więcej niż tylko dwa. Ich wąsy rozciągnięte są na całą znaną Orchię, odgradzają od siebie wszystkie pozostałe archipelagi (te właściwe).

Teoretycznie powinieneś je widzieć też w dolnych rogach mapy Centralnego.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 04 listopada 2018, 22:53

Tu trochę szerszy widok czyli północna ćwiartka Orchii:

Obrazek

archipelag pajęczy tworzony jest przez tą strukturę wysp rozdzielającą poszczególne archipelagi.

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 05 listopada 2018, 22:30

kartograf napisał(a):
A tak swoją drogą to niezła kampania by mogła z tego być. Drużyna bohaterów dostaje zadanie stworzyć dokładną mapę Archipelagu. Wreszcie takie umiejętności jak astronomia, nawigacja i inne non-combat skills grałby pierwsze skrzypce ;)
No nie wiem, protekcja takich kochanych oraz delikatniutkich uczonych to w rzeczy samej epicka kampania. Ale gracze nabawią się arachnofobii w trakcie rysowania Archipelagu Pajęczego. I raczej nie przeżyją rysowania tak zwanego Kontynentu Śmierci, gdzie smoki sobie założyły własne cesarstwa a na wysepkowe królestwa orków patrzą w stylu: "O cuś tam się zalęgło niedawno? Chyba te ludki jaszczurki, gdy ostatnio patrzyłem."

Za wyjątkiem Czerwonych Smoków z Imperium Czerwonego Zmierzchu. Oni planują, ponoć według Katańskich Astrologów, turystyczną wyprawę do Get-War-Garu. I jak to Czerwone Smoki, gorzej to niż najazd żuli na sklep monopolowy gdzie bimber jest na promocji.

Teksty o smokach twierdzą że smoczy kontynent znajduje się na południowej ćwiartce Orchii.

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 06 listopada 2018, 08:09

Drogi Rikandurze, ująłeś to, co mnie zawsze męczy przy systemach fantasy. Autorzy takiego systemu wymyślają sobie geografię i historię, ba! nawet prehistorię, a gracze przeczytawszy podręcznik podstawowy są mądrzejsi od Newtona i Galileusza, czy Darwina i Winckelmanna. Ale czy ktoś w świecie Orchii opłynął Archopelag Pajeczy? Czy ktoś postawił stopę na tym Kontynencie Śmierci? Kontynent Śmierci, ha! bajania kapłanów i astrologów! A Archipelag Pajęczy - jak wiadomo - nie istnieje. Jest tylko pajęcza sieć, przymocowana do księżyca i to stamtąd nam przywiewa te arachnoidy, tak jak przywiewa normalne babie lato...

Czy ktoś opłynął Orchię dookoła? Skąd zatem wiadomo, że Orchia nie jest okrągła! Też coś! Tylko jakiś kretyn mógłby twierdzić, że Orchia jest kulą. Wiadomo przecież, że świat ma kształt kostki k10 zawieszonej w rosole z elfów :)

[Tu polecę Wam lekturę (albo odświeżenie) "Baudolino" Umberto Eco, gdzie są genialne momenty opisywania świata nieznanego.]

Mam nadzieję, że łapiecie, o co mi chodzi. O różnicę między stanem faktycznym (niewiadomym), a stanem wiedzy istniejącym w świecie Orchii. Niedawno sprawiłem sobie też świetną książkę o historii kartografii (Thomas Reinertsen Berg "Teatr świata. Mapy, które tworzą historię", Znak, Kraków 2018), stąd też te moje przemyślenia.

I tak ostatnich parę dni myślałem sobie o tym, jak narysować te moje mapy i doszedłem do wniosku, że narysuję je tak, jakbym był kartografem na dworze Katana. Pierwsze i najważniejsze założenie, jakie przyjąłem, jest proste: Ostrogar jest środkiem świata (takie połączenie Greenwwitch i Bieguna Północnego) i wszystkie następne mapy nie będą orientowane na północ tylko na Ostrogar (nadmienię, że wiele map tworzonych do XVII wieku orientowano mniej więcej na Jerozolimę, a nie na północ).

Więcej założeń chwilowo nie mam, ale na pewno się takowe pojawią przy następnych mapach :)

Połączony z 06.11.2018 13:30:48:
Aha, jeszcze jedno: chcecie widzieć jak postępują prace nad mapą (cuś na kształ tutoriala mógłbym zrobić), czy wrzucić już końcowy efekt? Głosujcie ocenianiem: "dobry pomysł" będzie za, a "nieprzydatne" będzie przeciw.
Ostatnio zmieniony 06 listopada 2018, 13:30 przez kartograf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 06 listopada 2018, 13:40

Wrzucaj wszystko. Nawet skrawki są bardzo przydatnym materiałem na sesje.
Tutorial to już w ogóle super sprawa - może komuś obdarzonego podobnym talentem (ja się niestety nie zaliczam do takich) się przydać.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 06 listopada 2018, 14:49

Uważam podobnie jak Bazyl. Wstawki w trakcie prac są ok. Nim powstanie efekt finalny może otrzymasz jakieś przydatne informacje od Użytkowników.

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 06 listopada 2018, 17:16

Po Orchii chodzą żywi bogowie, czasem w postaci wielu awatarów, magowie mogą zauroczyć smoki, a nekromanci posłać w podróż nieumarłe istoty. Astrologowie podróżują między wymiarami i czasem, więc dlaczego mieliby nie wiedzieć jak wygląda świat? Nie mają naszej technologi i Newtona, ale mogą posługiwać się potężną magią. Opowieści o babim lecie z księżyca są dla prostaczków, wielcy znają tajemnice tego świata i zapewne kilku innych.

Wrzucaj próbki proszę. Powtórzę się pewnie: Świetna robota!

Awatar użytkownika
kartograf
Reactions:
Posty: 75
Rejestracja: 15 października 2018, 14:27
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times

Post autor: kartograf » 06 listopada 2018, 19:39

Sprawa jest :D
Ktoś z Was wie, jak wygląda heraldyka na Orchii? Jaki herb ma Katan? :) Są jakieś herby, insygnia, etc?

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 06 listopada 2018, 20:19

Nigdy niczego takiego nie było, ja opracowywałem na własne potrzeby herby zupełnie po swojemu. Choć akurat z Katanem sprawa jest więcej niż oczywista...
Obrazek

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 06 listopada 2018, 20:20

Nie ma. A przynajmniej nie kojarzę by było. Owszem są jakieś panoplia w MiMach starych ale to nie do KC. Myślę że Katan jako półbóg, awatar Katana pieczętuje się jego znakiem. Wszak uważa, że jest ziemskim odłamkiem najwyższego boga orków. Dobrze myślę, czy błądzę?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ