Get-War-Gar

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 września 2014, 22:25

Z niechęcią powiem, że i mnie się podoba. Widać, że wasut ostatnio ma więcej czasu, co tylko z korzyścią dla KC. Gratuluję. Przydałaby się jeszcze skala.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 08 września 2014, 22:27

Czy w tagach istnieje jakiś obszerniejszy opis Get-warr-garu, który można by połączyć w całość z mapą Wasuta?

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 08 września 2014, 23:05

Niestety z opisów to tylko to co Ghasta wrzucił.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 września 2014, 23:10

wasut pozwolił zamieścić mapkę bezpośrednio na portalu, dlatego link do zachwytów prowadzi teraz tutaj http://www.krysztalyczasu.pl/photogalle ... to_id=1239 W tym wątku możemy skupić się dalej na Get-Warr-Garze

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 08 września 2014, 23:14

Mapka piękna. Trzyma klimat. Pełen profesjonalizm no i widać że miasto ma ręce i nogi. Wydaje mi się jednak że powinno być większe.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 08 września 2014, 23:30

Widać że Wasut urodził się z ołówkiem w ręku. Wie co chce narysować i umie to zrobić. Mapa jest naprawdę świetna.

Teraz przedstawię na przykładzie get-war-garu problem z fanowskimi materiałami do systemu jakie miał (ma) AS.
Paradoks polega jednak na tym, że teraz AS musi zrobić inny Get-War-Gar bo Get-war-Gar w takim kształcie wymyślił Wasut i ma do niego prawa autorskie. Jeśli AS wykorzystał by te materiały w jakiejkolwiek formie musiał by zapłacić ale nie sposób wycenić ile. Dzieło wasuta może być tylko w bliżej nie określonym ułamku zgodne z wizją ASa. Długo rozmawiałem z ASem na temat tego forum i tego że ludzie zamieszczają naprawdę świetne materiały na portalu. Wynikiem tej rozmowy miały być konsultacje z prawnikiem i opracowanie form współpracy z ludźmi którzy będą mieli ochotę tworzyć "autoryzowane" materiały do KC. Mam nadzieję, że AS wypracuje dobre rozwiązanie i zgonie z planami zamieści je na stronie wydawnictwa paladynat.
Ostatnio zmieniony 09 września 2014, 00:00 przez mastug, łącznie zmieniany 1 raz.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 09 września 2014, 11:11

Dlaczego musiałby zapłacić - nie może tego za darmo udostępnić na licencji CC z uznaniem autorstwa? AS w reedycji pod mapką napisze kto jest jej autorem. W czym jest problem? Tak samo można postąpić z innymi materiałami fanowskimi jakie AS chciałby zamieścić w podręczniku.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 09 września 2014, 11:54

Ano z takiej samej przyczyny, z jakiej np ja albo Mastug, Czegoj czy ktokolwiek inny nie może wydać Kryształów Czasu podając jedynie Artura jako autora* (tudzież dawcę pomysłu - bo takie rzeczy to tylko czarodzieje czy insze magi).
Autorstwo zobowiązuje, chcąc wydać materiał nieswojego autorstwa trzeba się z autorem dogadać, czy kasa czy poklepanie po pleckach to insza inszość. Ale żeby się dogadać to trzeba rozmawiać, no nie?
Teraz Artur ma nie lada orzech, bo przy takim wysypie materiałów, jak ostatnio, to się okaże, że będzie musiał mocno kluczyć, aby utrzymać swoje KC w wersji niezbieżnej z "amatorskimi". Cudzysłów jest istotny :P

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 września 2014, 12:06

Zgadzam się, z całością - robi się bardzo wąsko, a Artur sam zagania siebie do narożnika. Gdyby dokładnie informował co ma i nad czym pracuje nie byłoby tego typu problemów. Niestety nie robi tego i trochę sam sobie jest winien. Żaden z portalistów nie brałby się za Get-Warr-Gar wiedząc, że Artur już ma taką mapę.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 09 września 2014, 12:09

Prawda jest taka, że portal by teraz te KC lepiej napisał niż autor. To widać po próbkach opowiadań, mapach, tekstach z opisami...

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 09 września 2014, 12:16

To też niekoniecznie Czegoju.
Artur ma całą szufladę z 5000 stron, to co tam ma, a co chce z tym zrobić to dwie różne rzeczy.
Jakbym wiedział, że gdzieś wśród nich leży plan Get-warr-garu to też bym ją pewnie zrobił, bo tak sie przyda wielu (mam nadzieję) a ta szufladowa to być może wyjdzie a być może nie wyjdzie, wiesz jak jest.
Mapkę zrobiłem bo przy okazji innego tematu nad którym sobie dłubię potrzebowałem sobie zobrazować Get-warr-gar - pogrzebałem na forum, znalazłem materiał który odnalazł Ghasta i siup. A że opublikowałem, to po to aby się nie zmarnowało w mojej szufladzie z kolei, bo jak mi się za dużo stron tam nazbiera to jeszcze mi coś do łba głupiego przyjdzie i się za pisanie książek zabiorę... wole unikać sytuacji stresogennych. :D

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 09 września 2014, 12:19

wasut napisał(a):
Autorstwo zobowiązuje, chcąc wydać materiał nieswojego autorstwa trzeba się z autorem dogadać, czy kasa czy poklepanie po pleckach to insza inszość. Ale żeby się dogadać to trzeba rozmawiać, no nie?
No tak, to się zgadza - jeśli AS nie rozmawia, to sam sobie szkodzi.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 września 2014, 12:41

Znów nam się dysputa naukowa wychodzi, chociaż nie powinna a przynajmniej nie w tym temacie. wasut to czy sobie opublikujesz, czy nie to Twoja prywatna sprawa, ale ganisz Ketha za to, że zamieszcza link w PP a tym samym robisz prawie dokładnie to samo tylko w innym miejscu. Zabawna jest cała sytuacja, bo ja również znajduję się w podobnej. Chciałbym, żeby A.S. wyszedł jak najlepiej na KC a poniekąd zawężam mu pole działania publikując to co razem wymyślimy. Z tym, że ja wyraźnie rozłożyłem priorytety, dla mnie najważniejsza jest społeczność i Artur o tym wie. Dlatego to autor ma zagwozdkę jak temu sprostać. Skoro chce, żeby wszystko było Jego i tak bardzo Jego to musi się nagimnastykować i nie ma co tu narzekać mastugu. Raz już powrót autora o mało nie zabił tego forum (wszyscy nagle przestali publikować). Teraz zwrócił jednak to wszystko z nawiązką, bo portal jest chyba w najlepszej formie od momentu powstania. Dlatego proponuję my róbmy swoje a Artur niech robi swoje. W sumie jego Get-Warr-Gar będzie prawdopodobnie ileś lat wcześniej, a że poprzeczka wysoko to chyba dobrze.

Po za tym ostatni usłyszałem, że Artur wzoruje się na opisie użytkownika, a to już miód na moje serce. Jak brać przykłady to od najlepszych a wydaje mi się, że sporo tu takich mamy (mówiąc bardzo nieskormnie).:D
Ostatnio zmieniony 09 września 2014, 12:46 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 09 września 2014, 12:45

czegoj napisał(a): Dlatego proponuję my róbmy swoje a Artur niech robi swoje.
I o to chodzi.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 09 września 2014, 12:55

Fanowskie KC, bardzo kuszące. :/uklon
Ostatnio zmieniony 09 września 2014, 13:25 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ