Get-War-Gar

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 31 stycznia 2011, 20:43

Ma ktoś może mapkę Get-War-Garu? :)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 31 stycznia 2011, 20:45

Nie chcę Cię zmartwić, ale raczej nie istnieje...

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 31 stycznia 2011, 20:51

Niestety tak myślałem, jednak zawsze warto zapytać.
Szkoda bo aktualnie dużo się u nas dzieje w Getwargarze, kilku graczy pochodzi z tego miasta.
Ostatnio zmieniony 01 lutego 2011, 08:50 przez Minastir, łącznie zmieniany 1 raz.

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 02 lutego 2011, 22:31

może ktoś się pokusi o zrobienie jej???

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 03 lutego 2011, 09:43

Może się ktoś pokusi, może. Z tym że dla ułatwienia zadania może by ktoś pokusił się o czytelny opis wpierw.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 15 lutego 2011, 12:26

Wersja z taga
Get-warr-gar

Historia:
Get-warr-gar był początkowo małą, kupiecką osadą, założoną przez kilku-
dziesięciu krasnoludzkich i reptilliońskich kolonistów.
Dzięki dogodnemu
położeniu nad morzem, na drodze pradawnych szlaków wiodących w głąb lądu, osada rozwijała się szybko. po kilkudziesięciu latach odkryto w okolicy złoża rud miedzi. W tedy tesz nastąpiły poważne zmiany. Centralną część miasta otoczono murem, stawiając wewnątrz nich budynki urzędowe oraz cztery najważniejsze świątynie, które po dziś dzień utrzymały swą pierwszoplanową rolę. W tym też czasie powstały trzy najsłynniejsze (i najdroższe) karczmy Get-warr-garu: Krwawa perła, Pod dobrą datą, oraz Pod Krzykliwą Mewą. Istnieje przekonanie, że w tych 3 karczmach ubija się najlepsze interesy.
Cały obszar wewnątrz murów nazywany jest Wysokim Miastem, w odróżnieniu od Niskiego Miasta (czyli obszaru podgrodzia), w którym koncentruje się codzienne życie i gdzie mieszka przytłaczająca większość mieszkańców, oraz stacjonują garnizony.
Najważniejszą ulicą miasta jest Bulwar Marzeń. Bierze on swój początek na znajdującym się tuż za portem wielkim Placem Łez, gdzie codziennie rano sprzedaje się tłumy niewolników, zwożonych tu ze wszystkich stron świata. Po obu stronach ulicy, za rzędami straganów, stoją wysokie, często dwupiętrowe kamienice. Mieszkają w nich najznakomitsi kupcy i właściciele statków. Tu także mieszczą się biura bankierów oraz pracownie najsłynniejszych czarodziei, z których większość mieszka jednak w Winnej Dzielnicy, przy Aleji Cudów, mieszczącej się w Mieście Wysokim. Bulwar Marzeń, który przepychem i asortymentem towarów nie ustępuje głównym ulicom Ostrogaru dochodzi niemal do murów Wysokiego Miasta.
Po ich drugiej stronie rozpoczyna się Aleja Cudów, zamieszkała przez różnego rodzaju czarodziei, głównie iluzjonistów, demonstrujących swe umiejętności oczom zachwyconych tłumów oraz różne osoby o nieustalonej profesji i "luźnych" manierach. W Winnej Dzielnicy łatwo dostrzec można cały przepych i bogactwo miasta.
Ulice wyłożone są ogromnymi płytami z czerwonego i czarnego granitu, zaś po jednej i po drugiej stronie ciągną się szeregi karczm, oberży i szynków, w których łatwo nawiązać można przeróżne znajomości. Najsłynniejsze oberże na tej ulicy to: Smok Morski,
Pod beczułką i Pod różowym jednorożcem. Ta ostatnia oberża słynie z tego, że otrzymać w niej można dowolny znany trunek, jaki jest wyrabiany na Archipelagu Centralnym. Oczywiście ceny są tu kwestią zdecydowanie umowną, gdyż wliczona jest w nie specjalna obsługa. Polega ona na tym, że każdy gość wraz z trunkiem otrzymuje do całonocnej dyspozycji wybraną
przez siebie niewolnicę, która usługuje mu do końca wizyty. Bardziej rozrzutni klienci mają do dyspozycji ekskluzywne pokoje na obu piętrach karczmy, gdzie mogą degustować nie tylko trunki.
Nad brzegiem morza, leży port znajdujący się w dzielnicy zwanej Bocianim
Gniazdem. Znajdują się tu składy i magazyny, oraz specyficzny dom noclegowy dla marynarzy. Jest to wykupiony przez Bractwo Morskie teren garnizonu, zniszczonego w trakcie dawnych wojen. Na jego terenie (dostępnym wyłącznie dla marynarzy i płci pięknej) poza barakami służącymi jako noclegownie (każdy barak zajmuje załoga innego statku) znajduje się kil-
ka karczm, gdzie łatwo o tanią i niewybredną rozrywkę.
Duża część tej dzielnicy posiada tak złą sławę, że nawet marynarze rzadko się tam zapuszczają. Są to Zakazane Zaułki, w których krętych uliczkach i zaniedbanych ciągach parterowych domów gnieżdżą się rodziny i klany przeróżnych podejrzanych bądź ściganych przez prawo osobników. Ogólnie podejrzewa się, że z pośród nich rekrutuje się większość zabójców i nożowników, czy osoby podejrzane o wysługiwanie się piratom i korsarzom, oraz innym morskim rozbójnikom.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 15 lutego 2011, 12:29

Co my byśmy bez Ciebie zrobili? :)
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 08 września 2014, 19:29

[Gravedigger mode on]
Jeśli ktoś potrzebuje w dalszym ciągu plan tego miasta to zapraszam do kuknięcia na mojego bloga.
Co do zgodności, to oczywiście, jest on zgodny z moją wizją KC i nie jest autoryzowany przez żaden KaCetowy autorytet. Prócz mnie oczywiście.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 08 września 2014, 19:32

Mapka Get-warr-garu z wyższej półki, pełen szacunek. :/uklon

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 08 września 2014, 19:44

No nie jesteś takim leszczem wasut :) Kolega zaszalał.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 08 września 2014, 19:49

Proszę mnie tutaj nie leszczyć :P do półki wysokiej to to ma naprawdę daleko. Koledzy sobie pooglądają rzeczy tworzone przez świrów z Gildii kartografów to zobaczą przepaść jaka nas dzieli.

Ale oczywiście mam wielką nadzieję, że się komuś przyda. Jak pisze w blogu bazowałem na tekście z taga ale oczywiście dokonałem swoich poprawek i dowymysłów i jak mnie ten zapał nie opuści to dorobię do tego jeszcze opis miasta żeby zamknąć w całość. No chyba, że mnie ktoś ubiegnie...

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 08 września 2014, 20:08

Ale Twoja mapka jest i tak lepsza niż ich, bo Twoja jest do KC. I wcale nie robię sobie żartów. dwd;


Fajne mapki to ma Andre w swoim Diademie, na serio mocna rzecz.

@Mrufon znasz go nieco, to weź go zwerbuj, może nam zrobi jakąś mapkę, ale pewnie na to szans nie ma, ale pomarzyć warto.
Ostatnio zmieniony 08 września 2014, 22:34 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 08 września 2014, 20:09

Andre ma robotę przy Diademie, wątpię by znalazł czas dla nas. No i nie jest ultrasem KC jak my wszyscy tu, nawet dziś, kiedy dopadł nas solidny wkurw.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 08 września 2014, 21:26

Piękna mapa, gratulacje.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 08 września 2014, 21:32

Perełki tu mamy, a tylko w stronę Autora patrzymy.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

ODPOWIEDZ