Barwy i godła państwowe

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 31 marca 2011, 10:20

Jak dla mnie pozostałe propozycję pasują do świata.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Jeszcze dodałbym herb królestwa smoków :) czyli smok na czerwonym tle

http://www.vam.ac.uk/vastatic/microsite ... _arms.html

http://www.allfamilycrests.com/makecoatofarms.htm
Ostatnio zmieniony 31 marca 2011, 10:35 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 31 marca 2011, 11:33

Może lepiej byłoby za symbol Imperium przyjąć po prostu symbol Katana? Co prawda nie jest to państwo religijne ale jest to jednocześnie godło rodu Katanów a więc od tysiącleci władców całego znanego świata.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 31 marca 2011, 17:29

Masz na myśli symbol Katana pod postacią zaciśniętej pięści przyłożonej do czoła? W zasadzie emblemat na flagach wyewoluował w mej wyobraźni z tej właśnie formy, tylko opacznie użyłem określenia rękawica zamiast pięść - czarna pięść na czerwonym tle.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 06 kwietnia 2011, 20:22

Nie wiem jak bardzo chcecie wprowadzac reguly heraldyczne w system, ale w praktyce stosowano cztery kolory: błękit, czerwień, zieleń, czerń - oraz dwa metale: złoto i srebro. Zasadą heraldyczną było niekładzenie barwy na barwę i metalu na metal. Dzieki temu znaki byly dobrze widoczne z daleka i ferworze walki.

Wedle tych zasad herb Katana powinien miec srebrna lub zlota rekawice. Ale to tylko taka mala sugestia.

Pozdro

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 18 kwietnia 2011, 23:35

Mam propozycje na flagi dla Czerwonych i Białych Piratów, ale nie wiem, czy nie są one nazbyt trywialne:

Czerwoni - dwie skrzyżowane czarne szable o rękojeściach w postaci ryb na czerwonym tle;

Biali - czarna kotwica, a nad nią dwa skrzyżowane trójzęby, rzecz jasna na białym tle.

Ma ktoś może lepsze propozycje?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 sierpnia 2011, 14:14

Nawiasem by tworzyć godła poszczególnych krajów - najpierw trzeba je wyodrębnić z tego katańskiego kotła. Rozwalić Imperium, nazwać domeny i ubrać w godła.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 sierpnia 2011, 09:19

By tworzyć godła, można spokojnie pozostać przy aktualnym układzie politycznym i tylko ostrzej zarysować tracącą wszechmocne wpływy tyranię katańską - naprawdę łatwiej będzie Ci opracować godło Osmundu w roku 10.000 (po upadku Imperium) niż w roku 9455? (Osmund jako lennik Ostrogaru). Co zatem sprawia takie trudności? (niemożność umieszczenia w godle odrąbanej orkowej głowy?).

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 czerwca 2012, 21:19

Ponieważ ŻO powraca wyraźnie do życia, postanowiłem reaktywować kilka topików powiązanych niegdyś z tym projektem. Osoby zainteresowane współtworzeniem ŻO zapraszam do przeczytania wcześniejszych postów, sam zaś w ramach kontynuacji tematu pozwolę sobie zarzucić nowymi pytaniami.

Jak wyobrażalibyście sobie sztandary i barwy państwowe (w tym przypadku chyba raczej klanowe) malauków? Nie zapominajmy, że czwororękie olbrzymy reprezentują liczącą się siłę militarną i polityczną na zachodzie Kartarii, bez względu na to jak w naszych oczach zacofanym państwem mogą się jawić w porównaniu do Imperium czy ludzkich królestw.

Jaką wspólną dla swoich frakcji symbolikę mogliby stosować członkowie Czerwonych i Białych Piratów? (oprócz oczywiście indywidualnych znaków przypisanych poszczególnym znanym postaciom i jednostkom tych korsarskich pseudopaństewek).

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 11 czerwca 2012, 00:56

Czy piraci mieliby wspolna bandere? Osobiscie wyobrazam sobie, ze poza wspomnianymi juz banderami indywidualnymi i banderami pseudopanstewek piraci nie maja poczucia wspolnej "panstwowosci" i pod wspolna bandera nie wystepuja. I nawet jesli zbierze sie flota piratow z roznych zakatkow archipelagu, to nie wywieszaja jednej, historycznie utrwalonej bandery tylko dzialaja pod swoimi barwami.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 11 czerwca 2012, 10:03

No chyba, że piratem się jest, a nie się bywa. Jeśli pirat to zajęcie to oczywiście, że każdy oddzielne barwy. Natomiast jeśli występuje państwo pirackie, a piratem stajesz się w momencie urodzenia to zastanawiałbym się nad ich jednak pojedynczą flagą.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 11 czerwca 2012, 23:05

Nawet jesli piratem sie jest z dziada pradziada, to pirackie panstwo to raczej zdecentralizowany, kolorowy, chaotyczny konglomerat panstw - miast niz wprawnie zarzadzany geopolityczny twor.

Bardziej widze wyspy pirackie jako cos na wzor starozytnej Grecji, gdzie panstwa - miasta tocza wojny ze soba (i ze wszystkimi kupcami swiata;), a w obliczu niewypowiedzianego zagrozenia lacza czasem sily. Ale czy robia to pod wspolnym sztandarem, akceptowalnym przez kazdego z udzielnych krolow? Watpie. (starozytni grecy tez o ile mi wiadomo nie laczyli sie pod wspolnym znakiem, a raczej w obliczu wspolnego wroga). Dlatego tez obstaje przy wersji, gdzie piraci nie maja wspolnego godla/bandery, chyba ze znajdzie sie jakis megapirat z piratebay i narzuci jakis ustalony znak sila, tlukac innych watazkow po glowach hakiem zamiast dloni :)

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 12 czerwca 2012, 12:04

Jako że jestem wygodnicki :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Jolly_Roger

przewińcie do Jolly Roger gallery

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 14 czerwca 2012, 20:46

Rozważmy raz jeszcze odpowiedź na pytanie, czy mocarstwa Czerwonych i Białych Piratów są luźnymi konfederacjami korsarskich kapitanów czy też faktycznymi państwami rządzonymi przez grupkę najbardziej wpływowych osobników? Ja bym obstawiał drugą wersję, przez wzgląd na militarną potęgę i zagrożenie, jakie Czerwoni i Biali niosą Imperium od tylu tysięcy lat) - luźna konfederacja raczej by już dawno pękła zmiażdżona katańską ekspedycją pacyfikacyjną. Gotów jestem przyjąć, że są to de facto państwa wyrosłe całe wieki temu z pirackich społeczności, we większym lub mniejszym stopniu samowystarczalne, nie utrzymujące oficjalnie kontaktów dyplomatycznych z Ostrogarem.

Jak sądzicie, skąd wzięły się w ogóle nazwy Czerwonych i Białych? Od najczęściej występującego koloru żagli? Innego czynnika?

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 14 czerwca 2012, 21:27

Mnie pasuje, pozwolę sobie użyć tego godła w moim maleńkim arcie do Żyjącej Orchii na temat reakcji reptilionów na działania Łowców niewolników. :P

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 czerwca 2012, 23:44

Jak sądzicie, skąd wzięły się w ogóle nazwy Czerwonych i Białych? Od najczęściej występującego koloru żagli? Innego czynnika?
Ja obstawiał kolor skóry (dlaczego nie):P
lub ewentualnie barwników jakich piraci używają do kolorowania ciała.

ODPOWIEDZ