Orchijski Panteon Bogów

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 28 listopada 2011, 04:49

Z tego co zrozumiałem o nowym bogach od AS'sów to oni nie są nowi, oni starzy - w mimie brakło miejsca więc redakcja połaczyła niektóre panteony, nadwyższkę zarżnęła brzytwą Okhama. Stąd wydaje mi się że można by było pokusić się o np.:

- wyłuskanie z tych nowych-starych bogów takich, którzy mają etos i sferę nie występującą w mimie - i ich wziąść na tapetę.

w/g mnie np. brakuje jakiegoś solidnego boga/bogini łowiectwa i dziczy, a tam się taki chyba pojawia; brakuje też bogini/boga mądrości, nauki, wynalazków (wiem że magia i tak dalej, że brak postępu - no ale bez przesady, nawet w DDkach jest ktoś taki jak Gond)
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 28 listopada 2011, 10:32

Ciekawe jest też to że poza katanem i reptilionem wielkiem nie ma innych bogów rasowych.

Avnar ma rację - małymi kroczkami panowie. Najpierw tam gdzie ma się pomysły, a dopiero później rzucamy się na wszystko co sprawiało nam problem.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 28 listopada 2011, 16:28

Shadowrunner napisał(a):
Z tego co zrozumiałem o nowym bogach od AS'sów to oni nie są nowi, oni starzy - w mimie brakło miejsca więc redakcja połaczyła niektóre panteony, nadwyższkę zarżnęła brzytwą Okhama. Stąd wydaje mi się że można by było pokusić się o np.:

- wyłuskanie z tych nowych-starych bogów takich, którzy mają etos i sferę nie występującą w mimie - i ich wziąść na tapetę.

w/g mnie np. brakuje jakiegoś solidnego boga/bogini łowiectwa i dziczy, a tam się taki chyba pojawia; brakuje też bogini/boga mądrości, nauki, wynalazków (wiem że magia i tak dalej, że brak postępu - no ale bez przesady, nawet w DDkach jest ktoś taki jak Gond)
Ja bym mógł zrobic boga mądrości i wynalazków oraz tego od łowów i natury. Jak ktos zna nazwy z tej ukrytej puli jaka zaproponował AS to proszę o te nazwy, jak nie wymyslę własne. To na początek jak te nowe bóstwa przetrwaja fale konstruktywnej krytyki to zobaczę co ew. moje zwoje mózgowe mogą wymyśleć. Ale cudów nie oczekujcie. :)

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 28 listopada 2011, 17:47

http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... #post_9877
Pod tym linkiem znajdują się wszyscy bogowie Orchii.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 listopada 2011, 20:30

DAGONIN BIAŁY
BÓG magii, jej zasad i potęgi ,

ASTERIUSZ WIELKI
BÓG dobra, energii gwiazd, światłości, przeznaczenia, walki orężem w dobrej sprawie,

GORLAM WALECZNY
BÓG szlachetności, odwagi, pomocy i nadziei, bezwzględnej walki ze wszelkimi przejawami zła i chaosu.

REPTILION WIELKI
BÓG władzy, rządów, spokoju, tradycji i historii; opiekun trwałości królestw i rodów; bóg smoków i inteligentnych gadów (np. Reptilionów, tzn. ludzi-jaszczurów)

ASKABADAN
BÓG siły, trwałości, poświęcenia, niezłomności, szlachetności i pokoju

KATAN
BÓG potęgi złych królestw i złych praw ;

ORGANITION
BÓG niezniszczalnych sił i zmagań, władca bitew, rzezi i mordu

SET
BÓG potęgi sił zła i ciemności ; władca potęg i stworów zła; opiekun gorliwych szerzycieli zła

GRAAM
BÓG życiodajnej energii ; opiekun praw do wiecznego życia, wskrzeszeń i leczeń

ARIANNA
BOGINI miłości, obfitości, płodności, dobroci, piękna, sztuki, doskonałości ; opiekunka bogactwa roślin i zwierząt

BORII
BÓG sztuki, piękna, równowagi, doskonałości i przestrzeni ; pan smoków

SHARAMI
BOGINI energii, ruchu, wiatru i ognia: bogini żywiołu powietrza i ognia.

Tfam Bezimienny
BÓG równowagi, przyrody, ciekawości, tajemnic ; pan gór, lasów i zwierząt :

GOTAM-GOR
BÓG ziemi, minerałów, meteorów, gwiazd, żywotności; władca trwałości i spójności materii; opiekun bogactw natury i równowagi w przyrodzie

BELL
BÓG rabunku, oszustwa, kradzieży; opiekun złodziei i kupców: bóg duchów i wiatrów.

GOTHMED
BÓG kataklizmów, eliminacji

MORGHLITH
BÓG umarłych, śmierci, martwiaków; władca umarłych dusz i strachu

KASHANDIL
BÓG szczęścia, cudów, natchnień, poezji i ciekawości

EL-AMARNA
BOGINI burz, sztormów, wody i rzek; opiekunka szalonych

PIAN
BÓG przyjemności, seksu, pijaństwa, głupich kawałów i bezmyślności; opiekun niewiernych małżonków i ladacznic :

BORGON CIEMNY
BÓG zapomnienia, czasu, teraźniejszości i chaosu; władca dziwactw:

ARANTA
BOGINI zmienności, iluzji, oczarowań, widziadeł, snów i zwodniczego piękna (szczególnie kobiecego)

KASANKAL
BÓG przepowiedni, hazardu, szaleństwa; władca transów, wizji i wieszczeń

SARASCHANDA
BÓG zniszczenia, destrukcji i demonologii; władca stworów chaosu :

HASAR-GRUN
BÓG zaborczości, przemocy i grabieży: władca chytrości i przewrotności

NATA-KRANTA
BOGINI obłędu, zdrady, szaleństwa, chaosu i jego magii ; władczyni wynaturzeń, okropieństw i strachu :

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 29 listopada 2011, 02:50

ORGANITION
BÓG niezniszczalnych sił i zmagań, władca bitew, rzezi i mordu
Tego boga BAAAARDZOOOO warto mieć - dowodzi to bowiem że jest w KCtach czysty bóg wojny, nie tam jakieś pierdy że Gorlam od rycerzy, Morgliht od zbrodniarzy wojennych. Co prawda przez to że jest zły odpada chyba czczenie przez postacie zwykłych żołnierzy (takich dla których wojna to praca a nie okazja do wyżycia się z żądzą mordu w oczach) - jak to jest z Ulrykiem w WFRP - co sprawia że bliżej mu do Khaine czy Khornea...
Tfam Bezimienny
BÓG równowagi, przyrody, ciekawości, tajemnic ; pan gór, lasów i zwierząt :
Też WAAAARTOOO, utęskiony bóg dla łowców, którzy nie chcą czcić Gothmeda ani Arianny. Takiego boga było brak - warto go rozwinąć. Zawsze myślałem że Tfam jest malauckim bogiem wojny, ale patrona myśliwych też można z niego zrobić, skoro informacje w podręczniku okazały się błędne (chyba że one nie są błędne i w/g materiałów z szuflady rzeczywiście na W. Malauckich czci się go jako oręznika)
EL-AMARNA
BOGINI burz, sztormów, wody i rzek; opiekunka szalonych
Ta bogini została wchłonięta w MiMach przez Gothemda (który stał się czymś na kształt Mannana) ale nie przypomina sobie żeby np. w KCtach było bóstwo wód śródlądowych, a przydałoby się
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 29 listopada 2011, 07:05

Tfam pojawia się w spisie świątyń ostrogarskich w MiM3 (Dzielnica Południowa). Widzę też, że z listy Nevera zniknął Oriak.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 29 listopada 2011, 07:27

Zabieram się za Askabadana.

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 29 listopada 2011, 09:47

Tfam pojawia się w spisie świątyń ostrogarskich w MiM3
noooo

poswiecono mu ze 2 linijki :P
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 29 listopada 2011, 09:53

Shadowrunner napisał(a):
poswiecono mu ze 2 linijki :P
Nie w tym rzecz - osoba przyklepująca tekst o Ostrogarze nie sprawdziła, że jest tam świątynia bóstwa, które wycięli z opisu w MiM2 i MiM9.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 29 listopada 2011, 09:59

Askabadan koszmarna nazwe ale Organition to już dramat piętrowy.

I chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz. Avnar w swoich materiałach bardzo ładnie opisał poniższych bogów:
DAGONIN BIAŁY
ASTERIUSZ WIELKI
REPTILLION WIELKI
ORIAK
KATAN
SETH
GRAAM (ogromny opis!)
ARIANNA
SHARAMI


Są to opisy co najmniej wystarczające do sprawnego i bogatego wprowadzenia powyższych bóstw w świat KC i to w formie o niebo lepszej niż to co proponuje AS.

Pozostali bogowie są mniej-więcej opisani, kilka pomysłów zawartych dla większości z nich, które warto rozwinąć zamiast tworzyć od zera. Baza jest więc dla części bóśtw nie ma sensu wyważać otwartych drzwei.

Jeśli chcecie i uważacie że jest sens - to mogę wrzucać najlepiej opracowane opisy bóstw w postaci newsów na stronę (pewnie przydała by się korekta językowa niektórych elementów).
Ostatnio zmieniony 29 listopada 2011, 10:10 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 listopada 2011, 10:10

Hans kiedyś postulował zmianę z organitiona - na ogra-nitiona. Takiego boga ogrów. Niby zmiana niewielka a znacznie zwiększająca klimat. Wtedy taki bóg ogrów, rzezi i mordu jest jak najbardziej ok.

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 29 listopada 2011, 16:34

Hans kiedyś postulował zmianę z organitiona - na ogra-nitiona. Takiego boga ogrów. Niby zmiana niewielka a znacznie zwiększająca klimat. Wtedy taki bóg ogrów, rzezi i mordu jest jak najbardziej ok.
Bez sensu.

To ma BÓG WOJNY, a nie jakiś Gorka-Morka. Jaki przedstawiciel ciwilizowanych ludów będzie chciał oddawać mu cześć - skoro większość ras nie uważa ogre za inteligentnych. Poza tym ogry w KC nie są krwiożercze - a jedynie butne i awanturne.

Można zrobić coś innego...
Niektórzy bogowie mają swoje drugie imiona np. Reptylion Wielki - to Lahagan, więc temu Organitionowi (ciekawe co powodowało ASem przy wymyślaniu nazwy żeby bogowi mającemu wzbudzać lęk dać coś takiego na imię? o.O) można wymyślić jakiś mroczny i złowieszczy przydomek, takie drugie imię np. Amon-Roth (przykład z księżyca, oczywiście)
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 29 listopada 2011, 18:19

Ghasta wrzuc stopniowo te opisy dobrze opracowanych bóstw - jak da radę. Ja moge opisać jednego, dwóch bogów, tych pomniejszych albo słabiej opisanych, jakieś sugestie mile widziane.

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 29 listopada 2011, 20:47

Askabadan też mi z nazwy nie podchodzi. Wstępnie zakładam, że był półbogiem, twórcą niegdyś potężnego królestwa na Orkusie Wschodnim. Askabadan było zarazem nazwą królestwa jak i fortecą na szczycie góry. Był to stolica powstał dzięki przemianie półboskiej. To od niej zaczęła się (głównie pokojowa) ekspansja nowego królestwa. Król-półbóg nazywał się Jahazir Etiosta, dopiero po wstąpieniu do boskiej sfery egzystencji przybrał miano, swojego najwspanialszego dzieła, czyli Askabadanu. Świątynie tego bóstwa będą miniaturą twierdzy. Jak wam się podoba takie wyjaśnienie?

ODPOWIEDZ