Archipelag Centralny

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 kwietnia 2012, 10:54

Ave!

Pojawiające się ostatnio topiki o karczmach, prawie, rycerstwie, wioskach, podatkach, świadczą o brakach w opisie Orcusa Wielkiego (choć ten jest najlepiej opisany). Są dziury, które wypełniamy własnym sumptem prowadząc scenariusz. Dobrze by było usystematyzować to co mamy i dopisać to, czego wciąż brakuje (i brakować będzie, nie mam wątpliwości). Po kolei można by zająć się kolejnymi ciągami i wyspami AC tak, by obraz był KOMPLETNY. Po koeli brać na tapetę, najpierw Orcus Wielki (lokacja startowa dla awanturników, centrum świata), potem kolejne wyspy Ciągu Orcusa, potem Arianom, Grua i inne.
Budować na bazie tego co jest w Labiryncie i MiMach, ale poszerzyć bazę informacyjną. Kolejne odsłony zakończonego projektu AC można publikować w naszym kacetowcu. Brakuje mi szczegółów bo szanowni państwo luki to nie tylko inne archipelagi, ale nawet Orkus Wielki pozostaje niedoopisany. Parę informacji historycznych, geograficznych czy militarna wyliczanka garnizonów to mało, malutko. Prawdziwy erpegowiec potrzebuje więcej mięska - potrzebuje konkretu. A konkret to sprawy przyziemne, choćby osadnictwo, prawo, komunikacja (też morska).

Rzucam temat pod dyskusję. Następny KaCetowiec mógłby być poświęcony Orkusowi Wielkiemu...

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 07 kwietnia 2012, 11:02

Kedyś stworzyłem mapę półwyspu Getwargarskiego. Uwzględniłem w nim podział na małe królestwa - jest w artykuach. Aby dostrzec więcej szczegółów trzeba skorzystać z programu.
Jeżeli nikt niema nic przeciwko można w ten sposób opracować resztę OW.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 07 kwietnia 2012, 11:17

Tylko, że nie ma żadnych niezależnych królestw w obrębie Orkusów. Niemniej drobiazgowe przygotowanie opisów to właściwy kierunek.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 04 sierpnia 2016, 17:17

Tu rozwijajmy dyskusję z niewłaściwego działu.

Przypomnę: chodzi o mapowanie Archipelagu Centralnego.

Ja dołożę swoje trzy grosze bo tak długo będziemy grać w KC, że jakieś minimum dla graczy będzie konieczne. Informacje o świecie i politycznej organizacji.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2016, 17:48 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 04 sierpnia 2016, 21:13

Wezmę się za to, ale dopiero jak złapię wolne. To co należy ustalić to:
- obszar, którym się zajmiemy. Szczegółowo ustalony i podzielony.
- władza i relacje między pomniejszymi rządzącymi. Ustalmy to w zdawkowych zdaniach. To wiele ułatwi.
- główne kulty.
- klimat, stopień ucywilizowania, gęstość zaludnienia. Bogactwo złóż itp

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 sierpnia 2016, 09:42

Wrzucę jeszcze parę scenariuszy na portal i możemy się porozumieć co do tego układu jaki proponujesz. Nie ma sprawy. Kiedyś to trzeba zrobić. Nie mogę prowadzić KC tylko na wspomnieniach z MiMa...

ODPOWIEDZ