Reedycja kryształów dla fanów

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 21 lutego 2014, 12:53

Współbracia w postrzeganiu Kryształów. Jestem po poważnej rozmowie z A.S.em i chciałbym jeszcze raz spróbować. Otóż dostałem Jego solenne zapewnienie, że mogę to zrobić i zamierzam jeszcze raz spróbować. Już mówię o co chodzi. Zamierzam stworzyć KC w wersji Szyndlerowskiej przeredagowane przez fanów. Plik ten będzie zawierał Szyndlerowską wizję KC w wersji by fani. Będzie z nim konsultowany i zatwierdzany. Już ja tego dopilnuję. Od początku nastawiamy się na wersję niekomercyjną, która będzie starymi zasadami KC namaszczonymi przez A.S.a. Będzie to wersja darmowa tylko do wydruku, ale dostępna dla wszystkich. Będzie można w niej troszkę pomajsterkować, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Część tekstu już mam jakieś 394 strony. Jednak dochodzę do wniosku, że praca nad całością w jednym pliku jest bardzo ciężka. Dlatego trzeba podzielić w jakiś sensowny sposób i zamykać gotowe etapy (szkic już oczywiście jest). Tak żeby było łatwo nad tym pracować. Artur pozostawi nam wolne pole, ponieważ w założeniu skupia się na powieści i Kryształami w nowej edycji, które będą znajdować się w świecie kiedy katan dochodzi do władzy czyli 10 tys. lat wstecz. Dzięki temu możemy mieć pewność, że praca nie pójdzie na marne a my będziemy mieli Jego wsparcie i ewentualne konsultacje, jeśli takie będą potrzebne. Można powiedzieć, że Artur uwalnia Kryształy (a przynajmniej starą edycję). Skoro mamy Jego błogosławieństwo to nie pozostaje nam nic innego tylko to wykorzystać. Jest mi ogromnie miło, że powierzył mi to zadania, a ja chciałbym znaleźć ludzi, z którymi będę mógł się tego podjąć.

Czego potrzebuję - ludzi, którzy znają Kryształy, których już zdążyłem poznać (chociażby przez portal) i którzy znajdą czas by uczestniczyć w projekcie. Główne zadania to czytanie, redagowanie, przerabianie tekstu, tropienie nieścisłości i chęć zrobienia czegoś przyzwoitego :P. Jeśli znajdzie się grupka powiedzmy 5 osób to jestem szczęśliwy. Całość zadań i czas na realizację przedyskutujemy już na forum niepublicznym jak tylko znajdą się chętni. Dlatego zapraszam do zgłaszania się do mnie przez PW lub tu na forum.

Pozdrawiam i zapytam - pomożecie?
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2014, 13:07 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 21 lutego 2014, 13:12

Pomoge, ale najpierw powiedz co dostales. W szczegolnosci czy jest pelny opis bogow i jakies materialy dotyczace swiata, mapy (ktora wyspa jest ktora!), historia.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 21 lutego 2014, 13:13

Kurka, gdyby taka propozycja wyszla od ASa jakis rok temu lub wczesniej, to pewnie bym sie do tego zabral z radosnym okrzykiem Hurra! (i pewnie probowal robic mala rewolucje;)).

Ale teraz choc checi sa to powiekszona rodzina skutecznie pozbawia mnie, poki co, jakiekogolwiek wolnego czasu. Ja z przykroscia, ale musze odmowic:/

Chetnie zapoznam sie jednak z materialami.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 21 lutego 2014, 13:58

Pomoge, ale najpierw powiedz co dostales. W szczegolnosci czy jest pelny opis bogow i jakies materialy dotyczace swiata, mapy (ktora wyspa jest ktora!), historia.
Proszę nie spodziewać się rewelacji. Mam powiedzmy w miarę pełny rękopis, drugi plik, który sam tworzyłem już po konsultacjach A.S.a oraz oczywiście zawodną czasem pamięć autora. Wydaje mi się, że jest sporo miejsca do własnej interpretacji, ale również sporo tekstu oryginalnego. W przypadku nadużyć (autor i ja skutecznie wywalimy nadinterpretację :D). Więcej szczegółów to nowa edycja, nowe grafiki (część już widziałem). Stara edycja to ma być grywalna wersja starych zasad, które znamy. Pewnie Artur pozwoli puścić trochę świeżej krwi (będę mocno nalegał), ale bez przegięć. Powtarzam - to ma być grywalna wersja starych rzeczy które znamy zebrana w jeden plik, przeredagowana i zjadliwa, którą będzie można wydrukować i dzięki niej zagłębić się w świat Orchii.
Kurka, gdyby taka propozycja wyszla od ASa jakis rok temu lub wczesniej, to pewnie bym sie do tego zabral z radosnym okrzykiem Hurra! (i pewnie probowal robic mala rewolucjeWink).

Ale teraz choc checi sa to powiekszona rodzina skutecznie pozbawia mnie, poki co, jakiekogolwiek wolnego czasu. Ja z przykroscia, ale musze odmowic:/

Chetnie zapoznam sie jednak z materialami.
Szkoda, ale nie ma tak dobrze, niepracujący będą mogli zapoznać się z materiałami, już po skończeniu prac. Zobaczymy, czy po opracowaniu wszystkiego, czy w odcinkach (jak dobra telenowela).:D
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2014, 14:06 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 21 lutego 2014, 14:07

w miarę możliwości mogę pomóc - głownie jeśli chodzi o czytanie i redagowanie
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 21 lutego 2014, 14:17

Mogę pomagać w miarę moich skromnych możliwości (głównie czasowych).

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 21 lutego 2014, 16:40

Pomysł bardzo fajny.
Zresztą , rozmawialiśmy o tym w środę po sesji czegoju i wiesz , że pomysł popieram w 100%.
Niestety jeśli chodzi o pomoc to nie zawsze będziesz mógł na mnie liczyć :( . Gro obowiązków domowych spadło na mnie jak grom z jasnego nieba i przez to mam straszny chaos w czaszce ;) .
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 21 lutego 2014, 17:39

Czegoju, każdą wolną chwilę poświęcę na ten projekt :) Nie mam tylko pojęcia ile będę mógł poświęcić bo jak wiesz u mnie z czasem bardzo słabo. W każdym razie pomoge tylę ile dam radę.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 21 lutego 2014, 18:46

Ha! To już pewne że mapy będą prima sort.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 22 lutego 2014, 13:34

Dobra wstępną selekcję mam:
Oggy
Denver
deliad
mastug
Treant
i czekam na decyzję Ketha
oraz ja

Dziś postaram się zrobić z nas grupę, założyć forum i dodać pliki do przejrzenia. Chciałbym, żebyśmy w przeciągu kilku dni zapoznali się z nimi i zdecydowali się na jakąś formę współpracy. Dalszą korespondencję będziemy już prowadzić na nowym forum, chyba że ktoś jeszcze chce na szybko o coś zapytać.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 22 lutego 2014, 14:24

Zdecydowałem do Was dołączyć, aczkolwiek nie potrafię obiecać stuprocentowej frekwencji. Postaram się dać z siebie jak najwięcej! :P

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 22 lutego 2014, 14:24

Sorki od razu za brak polskich znakow.

Jakby to ujac. Zgodnie z zapowiedzia chcialbym w tym roku troche popisac tekstow do KC. Natomiast nie wiem, czy chce mi sie cos przeredagowywac.

Pytanie moje jest o to, co wlasciwie pozostawia nam autor do zabawy?
Jest masa rzeczy niedoopisanych, o czym wiemy. Pisanie niezaleznie od siebie stwarza duze ryzyko niescislosci. Trzebaby sie zatem podzielic jakos dzialami, sferami opisywanego swiata. A tutaj juz jest tak, ze po pierwsze niekoniecznie chcialoby sie mi pisac o tym samym i co wiecej miec oryginalne i tworcze podejscie, po drugie kazda ze sfer jest ogromna i ciezko byloby ja w calosci ogarnac.
Potrzebuje zatem wiecej szczegolow, by moc okreslic sie, czy odegram w tym jakas role.

Czasu, podobnie jak wiekszosci z nas tez brak.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 23 lutego 2014, 11:08

Chyba was podziwiam...

Powodzenia.

Jagmin
Reactions:
Posty: 207
Rejestracja: 01 grudnia 2009, 08:24
Kontakt:

Post autor: Jagmin » 23 lutego 2014, 15:32

O ile wersja przeredagowana przez Was ma jakiekolwiek szanse zaistnieć, w porównaniu do drugiej edycji ogłoszonej przez autora, to i tak nie widzę w tym aktualnie żadnego sensu.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 23 lutego 2014, 16:20

Ktoś był na tym spotkaniu, coś wiadomo co Artur Szyndler zaprezentował?

ODPOWIEDZ