Scenariusze

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 29 grudnia 2010, 12:38

Ja jeżeli chodzi o scenariusze to lubię mieć dokładnie rozpisane, wiem jednak, że czasami gracze zaskakują i idą w inną stronę i wtedy też muszę mieć przygotowany plan B. Npców staram się mieć rozpisanych,chyba,że są to mało ważne walki:P

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 30 grudnia 2010, 10:29

Właściwe do przygód - jak mam więcej czasu - to tworzę 1-2 npc szczegółowo, szczególnie jeśli w jakichś sposób wpływają na akcję, czasem więcej jeśli przygodę mam czas przygotować. Zwykle otwieram bestiariusz na odpowiedniej stronie i koniec tworzenia npc. Założenia ich zachowania, ubioru mam zwykle w przygodzie dodane. Charakterystyki to często drugorzędna sprawa.

Co do opisów - nie potrzeba mi ich zbyt wiele - rozbuchane opisy autorów, pseudo powieści w przygodach są niepotrzebne - przecież ja nie prowadzę przygody tak jak piszący, tekst często jest niemal grafomański, a już prawie na pewno nie użyję zawartych tam zwrotów.
Wiem jakie są lokacje, co zawierają i jak akcja przebiega przez dany obszar i jakie wydarzenia spotkają BG spokojnie mi wystarczy. Jeśli jednak pojawia się jakiś specyficzny element (np. długotrwała obecność graczy w niesprzyjających warunkach) wpływ jego na akcje powinien być możliwie w dużym stopniu w przygodzie opisany.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2010, 10:31 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 30 grudnia 2010, 11:42

Czyżbym właśni przeczytał Twoją ocenę mojego scenariusza :)?

A tak wracając do tematu. Dla mnie właśnie jest ważne to aby BN był dobrze opisany. Nie sprowadza się to wtedy tylko do jego statystyk. W ten sposób możemy przedstawić trolla, którego drużyna ma ubić i jego historia na tym się kończy. Pozostali BN-i to postacie do wykorzystania w innych scenariuszach, taki dodatek do "programu" Żyjąca Orchia i nie mogą być bezpłciowi.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 30 grudnia 2010, 11:44

venar napisał/a:
Czyżbym właśni przeczytał Twoją ocenę mojego scenariusza :)?
Nie czytałem żadnego scenariusza konkursowego, poza swoim ;-)

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 25 listopada 2011, 15:02

Czy ktoś ma demoniczną hordę w wersji MiMowej, zeskanowaną? To coś, co jest do pobrania to jawna kpina.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 listopada 2011, 15:18

Trzeba byłoby wyciąć z MiM-a, który jest w skarbie nospe.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 25 listopada 2011, 15:22

Mrufon napisał(a):
Czy ktoś ma demoniczną hordę w wersji MiMowej, zeskanowaną? To coś, co jest do pobrania to jawna kpina.

Nie jest to kpina. Jest to oryginał z dyskietek, a nie lekko zretuszowana i okraszona rysunkami wersja z MiM

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 25 listopada 2011, 15:27

Nie da się z tego prowadzić - poucinane polskie fonty, brak grafik, jakby wyszło spod notatnika...

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 26 marca 2012, 20:02

Skrobię scenariusz, ale nie na konkurs - szykuję go specjalnie na kon nr 3. Chcę cosik tam poprowadzić i należy się zawczasu przygotować. Co niniejszym zacząłem dzisiaj czynić.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 28 marca 2012, 14:57

Sugerowałbym oddzielenie jakoś scenariuszy autorskich od tych oficjalnie opublikowanych. Czy ktoś poza mną widzi w tym jakikolwiek sens.
To dość abstrakcyjne oczekiwanie, ale jakoś tak czuję, że nasza praca na forum powinna być jakoś wyróżniona.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 09 kwietnia 2012, 09:13

Wszyscy gramy w KC - jedni mniej inni bardziej regularnie. Prowadzone są autorskie scenariusze bo oryginalne już się wyczerpały. Zastanawiam się czy naprawdę nie można ich obrobić na tyle by zostały opublikowane tu, na stronie? Sami wiecie jak potrzeba tego mięska dużo, nie zawsze jest czas na napisanie przygody od ręki.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 04 października 2012, 17:50

W odpowiedzi na pierwszy post:

Nie szczegółowo, bo gracze zawsze potrafią mnie czymś zaskoczyć. Szczegółowość i linearność scenariusza w moim mniemaniu prowadzi do groteskowych sytuacji, w których by ważny BN nie wyzionął ducha potencjalny zły charakter jest skazany na wywrócenie się na skórce od banana.

Raczej klimatyczne obrazki, rysunków nie bardzo, jeśli pytasz o mapy- wolę korzystać z gotowych, w których zmieniam przeznaczenie pewnych miejsc, coś dodam, coś ujmę.

Totalnie nie linearne, ale też nie wolna amerykanka, zazwyczaj myślę po prostu nad wieloma noctami- lecz nie o ich współczynnikach, a bardziej o motywacjach, co pozwala mi na szybką i stosowną reakcję z punktu widzenia interesów danego BN. staram się pisać scenariusze tak, by zakończyć mogły się różnie i nie zakuwać
bohaterów na łańcuchu do powozu, jesli akurat maja ochotę robić coś innego. Pozwala to także na naturalne reakcje moich drużyn na "rzeczywistość" a nie świadome podążanie za najlepszym opisem dajmy na to lokacji, czy BN'a który w ten sposób zdaje się mieć nad łem transparent "TĘDY".
W miarę rozwoju postaci gracze więcej chcą (przynajmniej moi) dawać, niż brać. Chcą aktywnie wpływać na losy świata, okolicy, czy włąsne. Myślą o osiedlaniu się, rodzinie (najpiękniej to wychodzi w l5k- "dlaczego nie masz żony?"). W tym momencie już zazwyczaj potrzebują mnie jako towarzysza, który pomoże, lub przeszkodzi w realizacji Ich celów.

W sumie chodzi o zabawę dla wszystkich, a nie tylko dla mnie :D

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 lutego 2013, 22:10

No cóż, choć mechanika jest felerna to przełamałem w końcu swoją niechęć do KC (właśnie z jej powodu) i piszę kolejny scenariusz dla mojej drużyny - "W imię Oriaka". Będzie magia, źli ludzie, stworzonko z innego wymiaru :) Będzie też paląca potrzeba naprawy dużego zła. Czyli to wszystko co powinno być w KC. Scenar będzie na mechanice BRP Classic Fantasy (czyli bardzo podobnej do Open Questa). Chcę go napisać na sesję, którą rozegramy na święta w marcu/kwietniu (my nie świętujemy, gramy), czyli za miesiąc, nieco ponad. Znaczy, że wkrótce go pewnie wyślę na portal (jeśli niekanoniczny scenar, bo z obcą mechaniką zechcą tu admini wkleić :)).
Tymczasem pozdrawiam i życzę odklejenia się na k10 sekund od pedeefów.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2013, 22:13 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 14 lutego 2013, 22:12

Wkleją, wkleją możesz być pewny.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 14 lutego 2013, 22:14

Odkleiłem się od PBF-a, by przeczytać mrufonowego posta, więc chyba nie jest aż tak dramatycznie! O publikację nie bój żaby, na pewno umieścimy na portalu!

ODPOWIEDZ