Konkurs na scenariusz-1 edycja

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 30 listopada 2010, 20:34

:D

To jeszcze 98 osób :D

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 30 listopada 2010, 21:52

3. Oggy
W planach kontynuacja pierwszego scenariusza. No, chyba że sędziowski walec krytyki nic z niego nie zostawi, wtedy zamiast pisać drugą część będę popłakiwał cichutko w kąciku.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 30 listopada 2010, 22:08

Ja wystartuję tylko jeśli nie wygram w pierwszej edycji ;)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 30 listopada 2010, 22:24

wtedy zamiast pisać drugą część będę popłakiwał cichutko w kąciku.
E tam. Chyba nie będą tak surowi :)

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 01 grudnia 2010, 08:00

Zajęcie pierwszego miejsca w konkursie w przypadku mojego scenariusza graniczy z cudem tym bardziej , że wydawnictwo MAK dało tAAką poprzeczkę że HEJ :(.
Oby jurorzy byli obiektywni ;)
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 01 grudnia 2010, 08:43

Grafika ważna, niemniej ja wybrałbym gorzej wydany scenariusz ale dobry niż wypasiony-mierny (patrz "Bezsłoneczna cytadela" do d&d - największy gniot w historii rpg).
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2010, 08:44 przez Mrufon, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 01 grudnia 2010, 08:51

leobardis napisał/a:
Zajęcie pierwszego miejsca w konkursie w przypadku mojego scenariusza graniczy z cudem tym bardziej , że wydawnictwo MAK dało tAAką poprzeczkę że HEJ :(.
Oby jurorzy byli obiektywni ;)
Nie ma co z góry zakładać, że będzie źle. Nie wczytywałem się jeszcze w dzieło MAK, jednak zauważyłem już pewne niedociągnięcia. Konstruktywna krytyka na forum pozwoli jednak temu trio przeskoczyć nad poprzeczką przy kolejnej próbie.
Zresztą padła już propozycja "podkolorowania" przez MAK scenariuszy konkursowych po końcowym werdykcie. Spodziewam się, że w szeroko rozumianej warstwie fabularnej "Pazur Azgara" zostanie znokautowany przez nadesłane prace.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 01 grudnia 2010, 08:55

Spodziewam się, że w szeroko rozumianej warstwie fabularnej "Pazur Azgara" zostanie znokautowany przez nadesłane prace.
Obyś był dobrym prorokiem Treant. W końcu będę prowadził te scenariusze :)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 01 grudnia 2010, 09:00

W sumie to mógłbyś w pięć z nich zagrać, więc nie rozumiem Twojej decyzji. Bo mnie ta przyjemność z racji funkcji ominie.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 01 grudnia 2010, 09:27

No to wytłumaczę dlaczego - nikomu w mojej drużynie nie chce się prowadzić KC. Grać też nieszczególnie, więc zagramy kiedy ich postawię przed faktem "albo rozchodzimy się do domów, albo róbcie postacie" :D

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 01 grudnia 2010, 11:06

Oggy napisał/a:
3. Oggy
W planach kontynuacja pierwszego scenariusza. No, chyba że sędziowski walec krytyki nic z niego nie zostawi, wtedy zamiast pisać drugą część będę popłakiwał cichutko w kąciku.
:)

Eee tam nie masz co się przejmować :) Mój mega scenariusz zajmie zaszczytne ostatnie miejsce wiec będziesz przedostatni ;p
Ad ew. kolejny kontuks
Czy scenariusze w klimatach sf do systemu autorskiego wchodzą w grę? ;)

Inna sprawa
W kolejnej edycji można wymusić aby piszący scenariusze użyli kilku wyznaczonych przez zespół sędziów (lub użytkowników portalu - co byłoby lepsze) elementów. Tak aby zobaczyć podejście do jednego w miarę tematu z różnych stron.

Poza tym że ostatnio na portalu stworzył konto Stefan Żeromski będzie trudno przebić jego prace (o ile będzie brał udział w konkursie) :D:D

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 01 grudnia 2010, 11:17

W kolejnej edycji można wymusić aby piszący scenariusze użyli kilku wyznaczonych przez zespół sędziów (lub użytkowników portalu - co byłoby lepsze) elementów. Tak aby zobaczyć podejście do jednego w miarę tematu z różnych stron.
Pomysł bardzo dobry zwłaszcza w kontekście łatwości oceny sędziowskiej. Już widzę, że w tym konkursie będą spore rozjazdy, bo scenariusze są skierowane do różnego rodzaju zaawansowań poziomowych postaci, a co za tym idzie do różnego rodzaju MG. Inaczej ocenia się przygodę, która jest z pozoru bardzo łatwiutka i dla zaawansowanych MG może wydać się nawet infantylna (dla początkujących MG będzie jednak doskonałym poligonem doświadczalnym - coś jak kiedyś Demoniczna Horda czy nieproszony gość), a inaczej rozbudowany scenariusz o wielowątkowej fabule, w której właściwie do poznania każdego kluczowego NPC można zrobić oddzielną przygodę.

Zastanawiam się jednak, czy takie zamykanie w ramy nie spowoduje jeszcze mniejszej grupy zainteresowanych pisaniem scenariuszy.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2010, 11:19 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 01 grudnia 2010, 11:28

Moi drodzy, zdajemy sobie sprawę, że atuty Pazura leżą niemal wyłącznie w sferze graficznej, fabularnie zaś przygoda ta pozostaje daleko w tyle za bardziej ambitnymi projektami, ponieważ jest zwyczajną liniową rąbanką. Tworząc ją stawialiśmy sobie za zadanie dwie kwestie: a) przetestowanie możliwości konwertowania na KC przygód napisanych dla D&D tak, by skutecznie wykorzenić ich dedekowe akcenty i zastąpić je czysto orchiańskim klimatem, b.) przetestowanie w praktyce szablonu graficznego opracowanego przez Mastuga. Aż tyle i tylko tyle.

Nie żywimy złudzeń względem znakoutowania scenariusza przez przygody konkursowe i nigdy tego od Pazura nie oczekiwaliśmy. To był jedynie eksperyment, na bazie którego zaczęliśmy nowe prace, tym razem koncentrujące się na bardziej rozbudowanym koncepcie zupełnie innej przygody. Lecz chociaż to tylko eksperyment, bardzo jesteśmy wdzięczni za wszelkie uwagi, i te już nadesłane m.in. przez Ghastę i te mające się dopiero pojawić, choćby ze strony Treanta. Każda konstruktywna krytyka pozwoli uzyskać lepszy efekt w nowym projekcie.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 01 grudnia 2010, 11:29

czegoj napisał/a:
Zastanawiam się jednak, czy takie zamykanie w ramy nie spowoduje jeszcze mniejszej grupy zainteresowanych pisaniem scenariuszy.
Wydaje mi się że niekoniecznie. Poza tym można narzucić jeden - dwa elementy jakie trzeba wpleść w przygodę np. 'reptilion i honor'. Z tego można przygotować scenariusze naprawdę różne z których będą zadowoleni tak 'nowi' jak i wyjadacze.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 01 grudnia 2010, 11:55

Keth napisał/a:
Nie żywimy złudzeń względem znakoutowania scenariusza przez przygody konkursowe i nigdy tego od Pazura nie oczekiwaliśmy.
Był tu głos wyrażający obawę o ocenę sędziowską z powodu wysoko ustawionej poprzeczki przez ten scenariusz (rozumiem, że sposób jego opracowania). A przecież zupełnie co innego będzie decydujące w tej rywalizacji.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Zablokowany