Konkurs na scenariusz-II edycja

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 30 grudnia 2010, 07:20

Twój starszy brat ma bardzo wiele problemów, część ze sobą ;) Np. nie może przełknąć goryczy porażki, cały czas uważa, że jego scenar jest najlepszy :D

Weź gg od Venara.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 30 grudnia 2010, 07:25

cały czas uważa, że jego scenar jest najlepszy
Bo jest ;)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 30 grudnia 2010, 07:27

jak widać już mu przechodzi. to jak grypa jest chwile a później już nie....

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 30 grudnia 2010, 10:36

Tak zachwalacie swoje prace - chyba w końcu czas przeczytać to konkurenci wysmażyli :) i ich pobić na głowy :P

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 30 grudnia 2010, 20:50

o i to jest prawidłowe podejście:)

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 05 stycznia 2011, 15:12

Hans696 - przypominam, że chciałeś wziąć udział w II edycji. Pisałeś coś u mnie na blogu, że chcesz puścić jakąś jednostrzałówkę...
Hę?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 28 stycznia 2011, 11:08

Proponuję by przygody do II edycji działy się na Orcusie Wschodnim. Nic tak nie ożywia nowego tworu jak dobry scenariusz osadzony w jego realiach. Lokacje, miasta, wsie, trakty, akweny - jak to wszystko się pojawi w kilku przygodach to materiał nabierze tzw. "mocy urzędowej".
Sugeruję by szybko o tym zdecydować, bo niektórzy może już dłubią.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 28 stycznia 2011, 12:41

No dłubią. Niespecjalnie mi się pomysł podoba ponieważ musiałbym zarzucić aktualną koncepcję. Ale cóż - vox populi vox dei a leobardis jest jego prorokiem.
leo ustosunkuj się do pomysłu i faktycznie zrób to szybko.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 28 stycznia 2011, 12:42

Mrufon napisał/a:
Proponuję by przygody do II edycji działy się na Orcusie Wschodnim. Nic tak nie ożywia nowego tworu jak dobry scenariusz osadzony w jego realiach. Lokacje, miasta, wsie, trakty, akweny - jak to wszystko się pojawi w kilku przygodach to materiał nabierze tzw. "mocy urzędowej".
Sugeruję by szybko o tym zdecydować, bo niektórzy może już dłubią.
Tyle że o tym Wschodnim jest za mało materiałów ogólnie opisujących archipelag. Jeśli przyjmiecie nawet to co ja wyrzeźbiłem do zgrubnego opisania pozostanie ~ 14 miast + okolice + ew. dodatkowe, ciekawe lokacje.
Nie ma co ograniczać miejsca prowadzenia przygody.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 28 stycznia 2011, 12:54

Chodziło mi tylko o to by umocować nowe materiały w starym nurcie. Moim zdaniem warto. No ale upierał się nie będę - czekam na komisję.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 22 lutego 2011, 12:58

Chciałem się spytać ,aby mieć jasność i przypomnieć z tym wątkiem.

Czy w ramach kolejnej edycji konkursu będą jakieś ograniczenia lub odgórne narzuty co do miejsca (jak sugerował Mruf(l)on:) ) gdzie się mają dziać przygody.

Czy w ramach przygód mamy użyć elementów narzuconych przez jury (jak sam się pytałem wcześniej), a jeśli tak to jakie mają to być elementy.

Czy także objętość (ilość znaków) przygód będzie wymuszona w ramach konkursu.

Czy też wolna amerykanka.

--

Pochwalę się: utworzyłem założenia scenariusza, będzie brudny, mroczny, oślizgły i podejrzewam że niektórym to się nie spodoba. A i nie będzie się dział na Orkusie Centralnym tylko na Orkusie Małym.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2011, 23:06 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 22 lutego 2011, 13:51

Leobardis to pytanie jest właściwie do Ciebie. Już jakiś czas temu prosiliśmy Cię o wyklarowanie kwestii technicznych scenariusza żebyśmy nie musieli potem kreślić tego, co dotąd zrobiliśmy. Tym bardziej, że ja też mam już pewne założenia dotyczące mojego brudniejszego, mroczniejszego i bardziej oślizgłego scenariusza który na dodatek nikomu się nie spodoba.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 22 lutego 2011, 13:58

Tak to jest artyści zazwyczaj nie są dobrze rozumiani. Może więc stwórzcie coś na wzór Bazylowgo scenariusza o byczku o dwóch głowach. Łatwe, miłe, przyjemne i może nawet ktoś poprowadzi. Brudnych, oślizgłych i mrocznych scenariuszy jest na pęczki.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2011, 13:59 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 22 lutego 2011, 14:03

...a nie taki słaby jak Venara. Nie bierzcie przykładu z kolegi z ADM, bo takie słabe scenary to się robi w tramwaju między przystankami ;)
:D

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 22 lutego 2011, 14:11

Regulamin

1. Tekst musi zostać przygotowany w czytelnej dla członków jury postaci w formacie DOC, TXT, PDF, z polskimi znakami diakrytycznymi.
2. Scenariusz musi być osadzony w realiach systemu Kryształy Czasu zgodny z jego pierwszą edycją publikowaną na łamach pisma MiM lub dyskietkach. Sugestią Asa jest aby oparty był specyficznie na elemencie typowo charakterystycznym dla tego systemu jak istota, miejsce lub wydarzenie z historii.
3. Scenariusz musi być oryginalny. Plagiaty lub wtórne opracowania otrzymają najniższą ocenę. Nie zabrania się tworzyć scenariusza w oparciu o książkę czy film, jednak niedozwolone są przeróbki już istniejących scenariuszy do innych systemów jakkolwiek pojedyncze pomysły zaczerpnięte z nich są dopuszczalne.
4. Nie ma określonej maksymalnej objętości scenariusza, jednak zwięzłość jest jak najbardziej pożądana bez niepotrzebnych i zbędnych opisów.
5. Osoba , która nadesłała swoją pracę/scenariusz oświadcza tym samym iż jest autorem tejże pracy.
W regulaminie jest wszystko napisane :/dymek
Są to sugestie a nie wytyczne tak więc nie ma jakiegoś strasznego rygoru. Moje zdanie jest takie, że każdy scenariusz będzie się "nadawał" o ile utrzyma klimat KC. Dodatkowe atuty takie jak nawiązanie do historii lub miejsca będą odpowiednio oceniane.
Wiadomo też, że nikt nie chce spędzać trzech tygodni na czytaniu jednego scenariusza więc pisząc scenar zwróćcie tez na to uwagę.
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

ODPOWIEDZ