Oceny forumowiczów konkurs II edycja.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 20 września 2011, 14:47

Powiem grzecznie - spadajcie na drzewo z tą poprawnością, chuopaki :) już nie mogę tego czytać jak się rozczulacie :D
Lepiej ghasta pisz scenar na kolejny konk, no i Ty BAZIu też.

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 20 września 2011, 17:05

3. Scenariusz musi być oryginalny. Plagiaty lub wtórne opracowania otrzymają najniższą ocenę. Nie zabrania się tworzyć scenariusza w oparciu o książkę czy film, jednak niedozwolone są przeróbki już istniejących scenariuszy do innych systemów jakkolwiek pojedyncze pomysły zaczerpnięte z nich są dopuszczalne.
Ten punkt regulaminu mówi , że BAZYL go nie złamał.
Sprawa wyjaśniona ;P
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 20 września 2011, 20:43

Zgadza się Bazyl nie złamał regulaminu - gdyby Bazyl całą przygodę zrobił toczka w toczkę jak w Thiefie to by było co innego - tu jest tylko co najwyżej inspiracja. Zresztą nawet jakby główny wątek był zaczerpnięty skądinąd - to też nie klasyfikuje do dyskwalifikacji czy zmiany oceny - w ocenie regulaminu jak ja go rozumiem plagiat i wtórne opracowanie to chodzi np. o to że ktoś przerabia istniejącą już przygodę np. do innego systemu.

Tutaj dobrym przykładem jest Mrufon - on splagiatował samego siebie :D ale ponieważ skopiowane zostało tylko niejako "modus operandi" sedna scenariusza (ale same postacie, miejsca, fabuła i chronologia już nie) trudno go zdyskwalifikować - szczególnie że to jest dosyć często spotykany pod różnymi postaciami modus operandi w wielu różnych przygodach, książkach, filmach - dyskwalifikować go za to to jakby domagać się opatentowania wzoru na średnią arytmetyczną (co najwyżej osoby oceniające mogą nie przyznać scenarowi punktów za oryginalność).

Nie wiem czy np. zauważyliście że Wojna Ogrodników z Labiryntu jest w wielu miejscach bardzo widocznie inspirowana (ale nie splagiatowana) Władcą Pierścieni - a raczej konkretnie finalną wojną o Minas Tirith - ale to wcale nie czyni z niej złej przygody a wręcz przeciwnie :-)

Niemniej jednak sugerowałbym uczestnikom III Edycji (jeśli będzie) że w przypadku silnego inspirowania się jakimś innym dziełem kultury materialnej człowieka zaznaczeniem tego w jakiś didaskalaiach czy posłowiu po przegodzie (tudzież we wysłowie wstępnym) :) - tak będzie uczciwiej. Jest taka dobra zasada niezobowiązującej etyki, że kiedy tylko inspirowaliśmy (a nie że od razu zaczerpęliśmy wątek) się np. jakąś powieścią to we wstępie przygody daje się np. cytat z takiego dzieła lub coś w tym stylu - pamiętam że w MiMach często tak robiono...
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 23 września 2011, 21:14

czekamy jeszcze na oceny(komentarze) jury - kiedy będą?

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 26 września 2011, 09:39

Kiedy będą oceny jurorów?
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 26 września 2011, 18:02

Moje oceny są w poście nr2.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 26 września 2011, 20:24

Tak tak - też czekam na szczegółowe oceny jurorów - niestety popędzać kogoś jest łatwiej niż siebie samego :/dymek
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 28 września 2011, 09:00

Mam sugestię dla adm. - czy nie dało by się umieścić scenariuszy konkursowych pojedynczo do ściągnięcia? Mrufon celnie zauważył, że jest szansa aby portal stał się prawdziwą kopalnią przygód. Warto ułatwić osobom odwiedzającym stronę wybór i ściągnięcie tego, co ich interesuje. Wystarczy przy każdym scenariuszu wstawić krótką, reklamującą informację - w jakim klimacie jest scenariusz, jak się zaczyna itp. Użytkownik wchodzi przegląda takie nagłówki i wybiera coś do ściągnięcia. Wielka paczka bardziej zniechęca niż zaprasza - ciężko to wszystko przeczytać, szczególnie, że to koty w worku.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 28 września 2011, 09:23

Świetny pomysł! Trzeba tylko przygotować takie szorty na 5-10 wersów do każdego scenara. Kto to weźmie na siebie? Naprawdę dobry pomysł, niech to ADM wesprze!

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 września 2011, 10:19

Szczerze mówiąc myślałem o takim dodatkowym downloadzie, gdzie dodatkowo użytkownicy mogą oceniać i komentować ściągany plik. Jednak ze względu na to, iż sytuacja dotyczy Pucharu Ostrogarskiego, nie wezmę w tym udziału. Po pierwszej edycji dostałem w kość na tyle, że więcej nie kiwnę palcem przy Pucharze Ostrogarskim. Proszę prosić o to inne osoby z administracji. Pomysł jednak oczywiście gorąco popieram.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 28 września 2011, 11:49

Co ci takiego zrobiono czegoju?
:)

A sub-menu scenariusze dasz radę utworzyć? Tam można będzie bezpośrednio linkować scenariusze dostępne na stronie, Chyba najłatwiejsze rozwiązanie i ułatwi dostęp do materiałów. Ew. uwagi do scenariuszy chętni wpiszą w komentarzach pod takim artem.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 września 2011, 12:01

Co ci takiego zrobiono czegoju?
Teraz to już nieistotne. Zwyczajnie od pucharu trzymam się daleko i tyle.
A sub-menu scenariusze dasz radę utworzyć? Tam można będzie bezpośrednio linkować scenariusze dostępne na stronie, Chyba najłatwiejsze rozwiązanie i ułatwi dostęp do materiałów. Ew. uwagi do scenariuszy chętni wpiszą w komentarzach pod takim artem.
Nie bardzo rozumiem, chcesz taki indeks jak ma tawernahttp://www.krysztalyczasu.pl/articles.p ... cle_id=184
Według mnie to się trochę mija z celem. Dodatkowo nie będzie żadnej realnej oceny dla użytkowników, czy coś warto ściągnąć, czy nie. Teraz przynajmniej wiesz mniej-więcej ile było ściągnięć danego pliku. Jaki jest sens dublować wszystko?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 28 września 2011, 12:31

czegoj napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, chcesz taki indeks jak ma tawernahttp://www.krysztalyczasu.pl/articles.p ... cle_id=184
Chodzi o menu takie same jak np. Bestiariusz.
Według mnie to się trochę mija z celem. Dodatkowo nie będzie żadnej realnej oceny dla użytkowników, czy coś warto ściągnąć, czy nie.
Ależ pod artem jest możliwość realnej oceny:
a ) oceny pisemnej (komentarz)
b ) oceny punktowej (od boskiego do trollowego)

W tej chwili nie ma żadnej możliwości (poza forum) przeczytania oceny scenariuszy. Jeśli ktoś chce pobrać scenariusz i sprawdzić co o nim napisali forumowicze musi przebić się przez kilka stron forum. Nie jest jednak pewne czy na dany temat cokolwiek znajdzie.
W mojej propozycji będzie miał łatwo dostępne menu, artykuł (wprowadzenie), plik ze scenariuszem (lub pełny scenar wrzucony w tekst artykułu) , komentarze forumowiczów i ocenę na dodatek.
Teraz przynajmniej wiesz mniej-więcej ile było ściągnięć danego pliku.
Dla mnie ilość pobrań materiału nie wyznacza jego jakości. Co mi po jakiejś liczbie? Niektóre rzeczy ze strony sam pobrałem kilka razy (na różne kompy) nabijając licznik. W skrócie: ilość pobrań to żaden wskaźnik.
Jaki jest sens dublować wszystko?
A czy dublować? Czy ja wiem. Dział Download został sprytnie ukryty, nie jest widoczny i nie wiadomo co się w nim znajduje. Ja czy Ty przyzwyczailiśmy się do tak, a nie inaczej działającej strony, ale nowa osoba wejdzie i nie będzie wiedziała gdzie, w którym menu poukrywane są przygody. Jeśli nowy zobaczy menu scenariusze szybko odszuka to co go interesuje.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 28 września 2011, 12:39

Ma rację ghasta. Niech się rozwijają scenariusze po wejściu w zakładkę "Scenariusze". I po wejściu w konkretny najpierw powinien być krótki opis. Musimy stale dodawać nowe uatrakcyjnienia, ułatwienia dla uzerów. Nie można stać w miejscu, wszak wiecie, że forum jest niedoskonałe...

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 28 września 2011, 12:53

Zobaczę czy będzie mi się chciało. Co raz mniej mi się chce. Jeśli nie znajdą się inni chętni (a pewnie nie znajdą się - mam nadzieję, że mnie ktoś zaskoczy) to może trzeba będzie to zrobić. Na razie nie dostrzegam takiej potrzeby. Dużo ciekawsze rozwiązanie to biblioteka e-booków, gdzie każdy może dodać plik i dodawać komentarze. Ma to swoje ograniczenia, ale wtedy takie rozwiązanie rozbija pracę na kilka osób. Oczywiście pod każdym plikiem jest możliwość komentowania i oceniania danego pliku. Dałem taki panel do testowania administracji, ale nie usłyszałem nawet jednego słowa komentarza. W związku z tym zaprzestałem drążyć temat. Jeśli jesteście zainteresowani jak mogłoby to wyglądać podaję link http://www.php-fusion.pl/forum/viewthre ... d_id=33773
Takie coś może doskonale nadawać się do scenariuszy w jednym pliku, książek (choć wiem, że to piractwo), własnych systemów autorskich, map itp. Zobaczcie sami i powiedzcie, czy warto się w coś takiego bawić?

ODPOWIEDZ