Uruk-hai

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 14 lutego 2011, 12:36

Keth napisał/a:

Reasumując, proponuję rozpatrzyć dwa rodzaje bonusów zewnętrznych do CH:

- modyfikator z tytułu relacji międzygatunkowych (UH na Orkusach, elfy w Elmanalu, malauki u siebie, itp.),

- modyfikator z tytułu pełnienia specyficznej funkcji (wysłannik hyrtana, przełożony lokalnej gildii, osobisty fryzjer Katana, itp.).

Pomysł jest ciekawy ale wprowadza kolejne wiadro specyficznych modyfikatorów, o których mało kto będzie pamiętał.
Raczej należy to zostawić w gestii MG niż tworzyć 'krzyżową' tabelę zależności.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 lutego 2011, 19:47

Wcale się nie upieram przy tworzeniu nowych oficjalnych zasad, chodziło mi o formę podpowiedzi dla tych MG, którzy chcieliby dodatkowe modyfikatory zastosować, a nie bardzo wiedzą, na jakich oprzeć się wartościach. Ja sam na przykład też nie wiem, co można uznać za zdroworozsądkowy bonus do Charyzmy w przypadku, gdy BG w kontaktach z NPC przedstawia się jako "dowódca świątynnej straży Oriaka" lub "wielki łowczy barona Pompona", ale jestem święcie przekonany, że specyficzna i ważna funkcja społeczna powinna generować jakieś dodatki do CH.

Jeśli ktoś ma jakieś konkretne propozycje, odpowiednie zeskalowane z tymi bonusami, które daje wysokie urodzenie, bardzo poproszę o podzielenie się pomysłami.

ODPOWIEDZ