Uruk-hai

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 07 lutego 2011, 10:13

To jeszcze wyjaśnij proszę czemu zrezygnowałeś z tak fajnej opcji jak MOŻLIWOŚĆ sprzedaży majątku, która to zarówno opcja jak i majątek początkowy przysługują nawet NKN a co dopiero WKW, i dalej upierasz się przy 450 sztukach złota (czyli od niedawna katankach :) ) ?

Nad rozumieniem tekstu pisanego Ghasty nie chcę się rozwodzić.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 07 lutego 2011, 11:16

Nie zrezygnowałem tylko po prostu go nie dostałem, majątek ma rodzina, moja postać na razie ma tylko 450 sztuk złota (zresztą tak jak reszta drużyny, losowaliśmy tylko majątek początkowy w postaci złota, na razie więcej nie mamy), ot cała sprawa. Wydaje mi się że wyraźnie to zaznaczyłem na początku ...

Ależ pochwal się co dostrzegłeś takiego w tekscie ghasty, co mnie umknęło :P
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 11:19 przez Minastir, łącznie zmieniany 1 raz.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 07 lutego 2011, 11:19

A skąd się wzięło to 450 sztuk złota? bo według mnie, źródło dla obu jest takie samo, tylko jakoś dziwnie zawężasz to do jednokrotnej wypłaty.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 07 lutego 2011, 11:21

Denver napisał/a:
A skąd się wzięło to 450 sztuk złota? bo według mnie, źródło dla obu jest takie samo, tylko jakoś dziwnie zawężasz to do jednokrotnej wypłaty.
Losowanie początkowego majątku, 91-95 - Wyższa Klasa Wyższa (WKW) - arystokracja i bogata szlachta, roczny dochód 5k100 sztuk złota umie czytać i pisac, CH+15

Po rzucie 5k100 wylosowałem te 450 sztuk złota i to jest majątek początkowy, np. tyle dostałem od ojca.
Tyle że u nas nie jest to roczny dochód tylko początkowa kwota jaką mamy. Ziemi i innych majątków na razie nie posiadam, korzystam z tego co ma rodzina. Na resztę dopiero pracujemy, knujemy, kombinujemy jak się wzbogacic i zwiększyć swoje wpływy w świecie KC. :d
Nie mamy nic podane od razu na złotej tacy, trzeba trochę pomyśleć i wykazać się kreatywnością ;p
Status społeczny głównie ułatwia wiele spraw, np powołując się na ojca/tytuł będzie mi łatwiej coś załatwić i taki Mistrz Gildii Kupieckiej będzie mnie witał z otwartymi ramionami, ale nie ma u nas skrajności typu "ręka księżniczki i pół królestwa" albo nietykalnych uruków :)
Szczerze mówiąc bardzo mi się to podoba, że na majątek i szacunek sam sobie zapracuję.

Na chwilę obecną mam koncepcję z Mistrzem Gildii Kupieckiej który zajmie się częścią tego majatku i będzie ją pomnażał i z tego co się dowiedziałem, jest u nas tez możliwość wpłacenia tego do krasnoludzkiego banku na % :P
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 11:31 przez Minastir, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 07 lutego 2011, 11:48

Posłuchaj, Minastir, zarzucasz ludziom którzy starali Ci się jakoś tam pomóc, że są konserwatystami o zamkniętych umysłach. Nie jest to prawda, i jak byś posiedział na tym portalu dłużej to byś to wiedział. Okazuje się że każdy z nas gra z większymi lub mniejszymi zmianami ale żeby prowadzić dialog postanowiliśmy się trzymać jakiegoś środka i nim właśnie są KCety Szyndlera z Magii i Miecza lub dyskietek. Wersja podręcznikowa ze względu na mankamenty opisane w innym temacie została jednogłośnie zignorowana. Czsem tylko przemykają się nawiązania do opisów ras czy historii.
Nie dziw się więc że po Twoim pytaniu padły odpowiedzi które trzymały się właśnie tych zasad. Jeśli Ci się nie podobają, Twoje prawo. Nie oczekuj jednak abyśmy mogli po krótkim Twoim pobycie na portalu stwierdzić jak gracie, lub jakie są Wasze poglądy na pewne sprawy. Skończ więc proszę ten moralizatorsko zaczepny styl pisania, bo co niektórym może to nie odpowiadać. Staramy się traktować na tym portalu z szacunkiem mimo dzielących nas poglądów i wizji KCetów, próbując cały czas stworzyć coś nowego. Dorzuć coś od siebie, chociażby podejmij dyskusję w tematach o zmianach, czy o tym co Wam się w KCetach podoba albo o absurdach które można w nich znaleźć. Jesli chcesz i możesz to zamieść sprokurowane przez Was zmiany abyśmy równiez mogli je ocenić. To tyle w tym temacie.

Co do 450 sztuk złota na początek. Skoro trzymasz się tego twardo i MG uzasadnia że nie możesz sprzedać ojcowizny (EDIT: bo jak widać jej nie posiadasz), to masz nastepujacy wybór:
-pożyczyć pieniądze na procent, zawsze się ktoś znajdzie.
-zainwestować w wyprawę łowiecka w głuszę Orkusa (bo jak przypuszczam gracie na Orkusie Wielkim a nie np na Książęcym czy Małym itd). Ta wyprawa miałaby się skupić na polowaniach na zwierzęta futerkowe albo takie z których można by uzyskać porządne komponenty alchemiczne. Można to połączyć ze zbieraniem ziół, szukaniem minerałów, wytyczaniem map itd. Skala tej wyprawy zależeć będzie od Waszych możliwości finansowych, bo przecież nic nie przeszkadza abyś połączył swe siły z pozostałymi graczami a nawet zaciągnął kredyt, lub uzyskał wsparcie od jakiejś gildii czy organizacji. Jako uruk-hai masz na pewno większe szanse niż zwykły szlachcic nawet wysokopoziomiowy.
-zainwestuj w towar stwórz karawanę lub załaduj na statek i ruszaj go sprzedać. Jeśli nie uchodzi takie zachowanie urukowi to można się jakoś sprytnie zasłonić. Np porzucić jakiemuś ambitnemu kupcowi kasę na taki interes i wyrusz razem z nim aby go strzec i zwiedzić świat.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 11:53 przez avnar, łącznie zmieniany 1 raz.

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 07 lutego 2011, 12:09

avnar napisał/a:
Posłuchaj, Minastir, zarzucasz ludziom którzy starali Ci się jakoś tam pomóc, że są konserwatystami o zamkniętych umysłach. Nie jest to prawda, i jak byś posiedział na tym portalu dłużej to byś to wiedział. Okazuje się że każdy z nas gra z większymi lub mniejszymi zmianami ale żeby prowadzić dialog postanowiliśmy się trzymać jakiegoś środka i nim właśnie są KCety Szyndlera z Magii i Miecza lub dyskietek. Wersja podręcznikowa ze względu na mankamenty opisane w innym temacie została jednogłośnie zignorowana. Czsem tylko przemykają się nawiązania do opisów ras czy historii.
Nie dziw się więc że po Twoim pytaniu padły odpowiedzi które trzymały się właśnie tych zasad. Jeśli Ci się nie podobają, Twoje prawo. Nie oczekuj jednak abyśmy mogli po krótkim Twoim pobycie na portalu stwierdzić jak gracie, lub jakie są Wasze poglądy na pewne sprawy. Skończ więc proszę ten moralizatorsko zaczepny styl pisania, bo co niektórym może to nie odpowiadać. Staramy się traktować na tym portalu z szacunkiem mimo dzielących nas poglądów i wizji KCetów, próbując cały czas stworzyć coś nowego. Dorzuć coś od siebie, chociażby podejmij dyskusję w tematach o zmianach, czy o tym co Wam się w KCetach podoba albo o absurdach które można w nich znaleźć. Jesli chcesz i możesz to zamieść sprokurowane przez Was zmiany abyśmy równiez mogli je ocenić. To tyle w tym temacie.
Ehh po prostu ja piszę o jednym a niektórzy uparcie trzymają sie czegoś innego jakby nie zwracając uwagi na to co zostało napisane przeze mnie. Wyraźnie zaznaczyłem co mam i czego szukam, parę koncepcji już mam. Za pomoc podziękowałem a że do konsensusu dojść nie możemy to proponowałem na tym zakończyć. Nie przypominam sobie żebym kogoś obrażał, po prostu wyrażałem swoje zdanie i zwracałem uwagę na pewne absurdy. Oczywiście to jest moje zdanie, jednak reakcja mnie (delikatnie rzecz ujmując) zaskoczyła i z mojej perspektywy wygląda to tak jak opisałem.
Podałem link do tematu o zmianach dla zainteresowanych :)
avnar napisał/a:
Co do 450 sztuk złota na początek. Skoro trzymasz się tego twardo i MG uzasadnia że nie możesz sprzedać ojcowizny (EDIT: bo jak widać jej nie posiadasz)
Ojcowizny jeszcze nie posiadam, ale wychodzi na to że jestem jedynym dziedzicem majątku, także pewnie kiedyś go przejmę (pewnie dlatego ojciec się lekko zdenerwował bo zamiast zajmować się tym rodzinnym majątkiem to wyruszyłem na "poszukiwanie przygód", ale jakoś go udobrucham, np. prezentem z podróży) :)
avnar napisał/a:to masz nastepujacy wybór:
-pożyczyć pieniądze na procent, zawsze się ktoś znajdzie.
-zainwestować w wyprawę łowiecka w głuszę Orkusa (bo jak przypuszczam gracie na Orkusie Wielkim a nie np na Książęcym czy Małym itd). Ta wyprawa miałaby się skupić na polowaniach na zwierzęta futerkowe albo takie z których można by uzyskać porządne komponenty alchemiczne. Można to połączyć ze zbieraniem ziół, szukaniem minerałów, wytyczaniem map itd. Skala tej wyprawy zależeć będzie od Waszych możliwości finansowych, bo przecież nic nie przeszkadza abyś połączył swe siły z pozostałymi graczami a nawet zaciągnął kredyt, lub uzyskał wsparcie od jakiejś gildii czy organizacji. Jako uruk-hai masz na pewno większe szanse niż zwykły szlachcic nawet wysokopoziomiowy.
-zainwestuj w towar stwórz karawanę lub załaduj na statek i ruszaj go sprzedać. Jeśli nie uchodzi takie zachowanie urukowi to można się jakoś sprytnie zasłonić. Np porzucić jakiemuś ambitnemu kupcowi kasę na taki interes i wyrusz razem z nim aby go strzec i zwiedzić świat.
Właśnie tego typu pomysłów szukałem ...
Zastanowię się nad tym i spróbuję wykorzystać, jak wyjdzie - zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 12:21 przez Minastir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 07 lutego 2011, 21:26

Ja na koniec dodam jedną rzecz.
Minastir, dla mnie jest to cokolwiek dziwne Twoje podejście, gdzie na każdym kroku powtarzasz, że to czy tamto jest bzdurą. Dziwi mnie Twój brak szacunku do tego co stworzył ktoś inny. Świat KC jest zbudowany tak a nie inaczej. Istnieje PM, czerpany ze źródła lub poprzez zdolności profesjonalne poszczególnych profesji. "Własny" PM mają w tym świecie tylko półbogowie i to jest jak najbardziej w porządku. Na takiej właśnie formie opiera się świat magii w tym systemie. Tu nie trzeba odpowiadać na pytanie: dlaczego tak jest? Bo ktoś tak to sobie w tym świecie wymyślił i tak to funkcjonuje. W innym świecie potrzeba komponentów, w jeszcze innym czerpać moc z własnego ciała, jeszcze innym ze świata duchów a tu wykorzystujemy PM. DLaczego świat KC ma być taki sam jak inne? Można mieć - i są oczywiście - wątpliwości co do tego jaka jest mechanika walki w tym systemie. Jednak to jak jest zbudowany świat i jakimi rządzi się prawami to zupełnie inna kwestia, która należy tylko do autora. Zarzucanie mu bzdurnego podejścia i jednocześnie czerpanie z jego pomysłów dla własnej przyjemności jest mówiąc delikatnie nietaktem.

Także, życzę Ci oczywiście miłego grania w taki właśnie sposób, jednak zmienianie funkcjonowania PM to zwykłe "widzimisię".
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 21:27 przez venar, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 07 lutego 2011, 21:56

venar napisał/a:
Ja na koniec dodam jedną rzecz.
Minastir, dla mnie jest to cokolwiek dziwne Twoje podejście, gdzie na każdym kroku powtarzasz, że to czy tamto jest bzdurą. Dziwi mnie Twój brak szacunku do tego co stworzył ktoś inny. Świat KC jest zbudowany tak a nie inaczej. Istnieje PM, czerpany ze źródła lub poprzez zdolności profesjonalne poszczególnych profesji. "Własny" PM mają w tym świecie tylko półbogowie i to jest jak najbardziej w porządku. Na takiej właśnie formie opiera się świat magii w tym systemie. Tu nie trzeba odpowiadać na pytanie: dlaczego tak jest? Bo ktoś tak to sobie w tym świecie wymyślił i tak to funkcjonuje. W innym świecie potrzeba komponentów, w jeszcze innym czerpać moc z własnego ciała, jeszcze innym ze świata duchów a tu wykorzystujemy PM. DLaczego świat KC ma być taki sam jak inne? Można mieć - i są oczywiście - wątpliwości co do tego jaka jest mechanika walki w tym systemie. Jednak to jak jest zbudowany świat i jakimi rządzi się prawami to zupełnie inna kwestia, która należy tylko do autora. Zarzucanie mu bzdurnego podejścia i jednocześnie czerpanie z jego pomysłów dla własnej przyjemności jest mówiąc delikatnie nietaktem.

Także, życzę Ci oczywiście miłego grania w taki właśnie sposób, jednak zmienianie funkcjonowania PM to zwykłe "widzimisię".
[center][/center]

Brak szacunku? Raczej pewien pogląd na temat niektórych rozwiązań. Według nas brak w tym logiki, sensu i dlatego to zmieniliśmy.
Tak czy tak potwierdzasz to o czym pisałem wcześniej.
Według Ciebie jest to zwykłe "widzimisię", a według nas naprawienie czegoś co było bzdurą (moc kupowana na straganie, nawet brzmi to bezsensownie), rozwiązanie w opariu o logiczne myślenie i doświadczenie, poparte rzeczowymi argumentami. Jeśli dla Ciebie PM kupowane za złoto jest w porządku, jest czymś naturalnym, cóż ... to Twoje zdanie, graj jak uważasz. Na ten i wiele innych tematów była dłuższa dyskusja na forum do którego link podałem, parę osób przyznało nam rację i bardzo się z tego cieszymy.
Korzystamy z pomysłów autora bo świat i historia które stworzył są interesujące, ale nie oznacza to że musimy ślepo akceptować wszystkie rozwiązania. Jest wiele niedociągnięć które zostały przez nas zmienione.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 22:25 przez Minastir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 lutego 2011, 22:04

Ja tego nie kumam.
...wiele niedociągnięć...
...brak w tym logiki, sensu...
...pewne absurdy...
To tylko z tej strony i pewnie nie wszystko. Oczywiście, jak się ma do
...świat i historia które stworzył sa interesujące...
Na prawdę nie mam pojęcia, czy chciałbym w coś takiego grać.

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 07 lutego 2011, 22:11

Naprawdę nie wiem czego nie rozumiesz, wyrywasz zdania z kontekstu i interpretujesz je po swojemu. Sama historia i koncepcja świata są bardzo interesująca, podobają nam się i dlatego w to gramy, ale niektóre rozwiązania systemowe według nas nie mają sensu, brak w nich logiki, więc te niedociągnięcia (oczywiście jest to nasza opinia) zmieniliśmy.
Były te sprawy wałkowane przez dłuższy czas, prowadzone były dyskusję, przedstawiono różne koncepcję zmian i parę rzeczy zostało wprowadzonych w życie.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 22:13 przez Minastir, łącznie zmieniany 1 raz.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 07 lutego 2011, 22:13

Minastir - gdzie ten link o którym ciągle piszesz ?

nie mogę go wyłuskać :]

Minastir
Reactions:
Posty: 24
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 21:45

Post autor: Minastir » 07 lutego 2011, 22:16

Proszę Cię bardzo : http://erpg.pl/forum/viewtopic.php?t=2366
Ewentualnie : http://erpg.pl/forum/viewtopic.php?t=39 ... sc&start=0

W drugim temacie również została poruszona kwestia PM :P

To są tylko dwa z wielu tematów, dyskusję były prowadzone przez dłuższy czas, zarówno na forum jak i w we własnym gronie.
Doszli oni do takich a nie innych wniosków, moje zdanie jest takie że odwalili kawał dobrej roboty, system został troszke udoskonalony. Wykorzystali swoje bądź co bądź duże doświadczenie w KC. :)

EDIT: Jeśli jakiś link nie działa to napisz posta, ale powinno być ok.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2011, 22:36 przez Minastir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 07 lutego 2011, 23:30

Ja tylko wspomnę że szafowanie stwierdzeniem "brak logiki" argumentem nie jest, stwierdzenie "brak logiki" wymaga podania właśnie argumentu na jego poparcie.
W stosownym temacie do którego się odwołujesz, w którym i ja brałem udział, nie było tak do końca jasne dlaczego to jest nielogiczne, były tam tylko autorytarne stwierdzenia różnych widzimisię.

Ja podam Ci może taki przykład. Bo już mam tak, że z szacunku dla pracy twórczej, rzeczy które nie są jasne staram się sobie jakoś wyjaśnić. W naszym świecie istnieje taka przepotężna siła jaką jest energia elektryczna, w małych dawkach dostępna w byle sklepie z gumami chumba-wumba czy innymi duperelami jako baterie. hmm...
W świecie KC, co jasno jest pisane w każdym z MiMów pierwszego rocznika, magia, czyli energia zwana potencjałem magicznym, jest wszędzie i we wszystkim, przesyca świat.
MiM nr2/93 str 9:
Na Orchii magia jest zjawiskiem powszechnym i zupełnie naturalnym, a to dzięki specyficznemu rodzajowi energii jaka wypełnia ten świat. Energia ta zwana jest potencjałem magicznym (PM) i może być wykorzystywana w pewnych niewielkich porcjach, umożliwiających istotom, które umieją je wykorzystać, rzucanie czarów. Każda taka porcja określana jest jako 1PM.
Potencjał magiczny występuje praktycznie we wszystkich przedmiotach i istotach tej strefy egzystencji...
Polecam lekturę źródeł. Dużo ciekawych rzeczy tam jest, a i zdanie sobie można wyrobić własne.
Gdzie jest brak logiki w istnieniu powszechnej energii, którą można manipulować przy udziale odpowiednich cech, umiejętności i szkolenia? Świat stworzony został w pewien określony sposób przez jego autora.
A co do pm to chyba sobie żartujesz. Logiczne jest że moc sobie "leży sobie na ulicy", na straganie i można ją kupować?
Idealnym przykładem tych niedociągnięć jest taka bzdura jak PM za złoto
nie ma u nas takiej bzdury jak kupowanie PM za pieniądze, dla mnie to jest totalne nieporozumienie. PM nie są towarem, który można kupić jak landryny na targu
Bzdurą właśnie jest kupowanie PM za gold.
Moc to moc i jest to coś bardzo indywidualnego, przypisanego do postaci czarującej.
Bzdury Waść piszesz. Poproszę o jeden rzeczowy argument, nie widzimisię, ale argument na to, że PM opisany w przytoczonym wyżej czytacie z rozdziału MAGIA I CZARY, będący czymś zupełnie normalnym i nie hipermistycznym, nie może być sprzedawany skoro już 0-poziomowe postacie z kasty magicznej posiadają zdolność:
Przelanie PM - Umiejętność pobrania określonej ilości PM i przelania go z jednego amuletu do drugiego (o ile w rzadnym nie było blokady PM) i automatyczna (przy tym) ilościowa ocena PM: %-wy rzut na UM (trwa pełną r).
oraz jeszcze trzy dodatkowe (również na 0-wym poziomie) do manipulowania PM. 90% wszystkich "zarzutów" w stronę KC, z którymi się spotkałem, wynika głównie z trzech rzeczy, braku oglądu całości spójnej wizji, niedoczytanie bądź niezrozumienie zasad, braku chęci interpretacji czegoś odmiennego od przetartych ścieżek. Istnienie PM w takiej a nie innej formie, jaką zaproponował autor, jest jego spójną i newralgiczną wizją świata. To nie jest jakiś tam wykrot mechaniki który można poprawić przez zmianę dzialania czy parametru, to jest część wizji świata, w dodatku bardzo ważna. Zakup PM jest jej częścią, jednak czy to przez złośliwość, czy to z powodu tych trzech rzeczy wymienionych wyżej, interpretowana przez niektórych jako towar leżący na straganie między kiełbasą a zdechłą rybą. Czasem się zastanawiam czy to tylko brak wyobraźni.
Dla mnie zakup PM jest czymś nienaturalnym, jak już pisałem potężny mag może mieszkać na pustkowiu i nie mieć kontaktu z innymi istotami, nie może to jednak powodować iż nie będzie mógł czarować, jest to ograniczenie nie mające logicznego uzasadnienia.
Rozumiem że taki mag jest również hodowcą/rolnikiem, rzeźnikiem, piekarzem i kucharzem, bo nie mając kontaktu z ludźmi nie żywi się chyba wygenerowanymi przez siebie PMami?

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 07 lutego 2011, 23:36

Mega argumenty zwłaszcza ten:
Rozumiem że taki mag jest również hodowcą/rolnikiem, rzeźnikiem, piekarzem i kucharzem, bo nie mając kontaktu z ludźmi nie żywi się chyba wygenerowanymi przez siebie PMami?
:D:D:D

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 08 lutego 2011, 07:25

W pełni popieram to co napisał wasut.
Minastir - nie próbujesz zrozumieć specyfiki tego świata a jedynie narzucasz mu swoją, jak Ci się wydaje słuszną wizję postrzegania mocy. Co ciekawe to nawet nie jest Twoja wizja a jedynie narzucona przez Twojego MG jak sam napisałeś wcześniej.
Ciągle piszesz, że coś powinno być tak a nie inaczej. Że nie może być tego czy tamtego. Ale nie podałeś żadnego, powtarzam żadnego argumentu spójnego ze światem KC. Zapożyczyliście postrzeganie mocy z innego świata i uważacie, że właśnie tak to powinno być.

Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

ODPOWIEDZ