Troglodyci

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 września 2012, 16:37

Moi drodzy, co takiego właściwie wiemy na temat tryglodytów, rdzennych mieszkańców interioru Orkusa Małego? (zakładam, że nie występują w innych częściach AC, chociaż tego nie wykluczam, mogą pojawiać się w pozostałych 90%).

Był gdzieś kiedyś publikowany ich opis lub/i statsy? Ktoś prowadził kiedyś przygody lub w takowych uczestniczył, gdzie pojawiali się troglodyci?

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 06 września 2012, 16:41

Jedyni troglodyci, z krwi i kości, jakie widziałem są w Heroes Might and Magic. W tym przypadku brak oczu jest ich atutem, ale czy to typowa cecha gatunkowa, to nie wiem.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 września 2012, 16:51

AS namnożył bytów bez sensu po całym archipelagu. Dla mnie troglodyci to wcale nie musi być jakaś oddzielna rasa tylko plemię ludzi, orków, orkonów tak nazywane z powodu swoich zachowań, wyglądu lub zaszłości historycznych.

Jestem przeciwny tworzeniu niepotrzebnych ras, które są nikomu do niczego nie potrzebne. Łatwiej wytłumaczyć powstanie plemienia (i umiejscowić go w lokalnym folklorze) niż całej rasy wziętej znikąd, ponieważ autorowi spodobała się gdzieś tam zasłyszana nazwa.
Ostatnio zmieniony 06 września 2012, 16:52 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 września 2012, 16:51

Jeśli nie wiemy o tych istotach praktycznie niczego (choć może Mastug coś wyszpera w materiałach oryginalnych, ten chłopak ma chyba wszystkie pliki TAG jakie kiedykolwiek opuściły szufladę), możemy choćby trochę podywagować - choćby w kontekście troglodytów jako podgatunku orkonów.

Jakie bóstwa mogłyby czcić takie prymitywne istoty? (chodzi mi o główny panteon, nie o ewentualnych własnych półbogów).

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 06 września 2012, 16:56

Zapewne kult prosty i nieskomplikowany, ziemi, wody, kamieni, drzew, skał o charakterystycznych kształtach, nic ponadto. I jeśli sobie żyją w spokoju na takim kawałku gruntu to musi być on skrajnie nieurodzajnym, może wiatry ciągnące z północy, znad Arch. Pajęczego osuszają skutecznie tereny, na których żyją troglodyci. Góry przecinające O. Małego skutecznie zatrzymują ten wiatr przed przejściem w dalsze części wyspy i archipelagu.

Z tego też powodu inne społeczeństwa zostawiły im tereny do życia nie wtrącając się w ich wewnętrzne sprawy.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 06 września 2012, 17:04

Z szyndlerowskiego opisu AC wynika, że biedacy nie mają wcale łatwego życia, ponieważ ich ziemie ojczyste są ustawicznie nękane przez bandy BG i NPC żądnych wydarcia troglodytom ich mitycznych skarbów! Zakładam, że przeważająca większość intruzów jest zjadana (stąd pasuje mi wizja autochtonów jako podgatunku orkonów)!

Ale może ktoś jednak natrafił w starych materiałach na ich opis?

ODPOWIEDZ