Potencjał Magiczny

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 21 października 2009, 22:42

Hauerine napisał/a:
Dlatego głowię się nad czymś na kształt punktów magii posiadanych przez każdego jej aktywnego użytkownika.
Co oczywiście rozzwala cały system ekonomiczny i magiczny świata, ale co tam.
Szkoda, że odnosisz się do kwestii, która została już dawno rozstrzygnięta, tzn. wprowadzenie takich punktów dewaluowałoby moc psioników do gromadzenia PM w umyśle.
Jako gracz i MG stwierdzam, ze dla mnie PM jest w porzadku, zarówno jego ilości, cena jak i dostepność. Nie widze powodu do zmian.

To poczekaj aż znajdziesz magiczny rydwan...
OT ale arcykapłan z bractwa superkatanowców miałby ponad 100 ZW.

Cała ta wiara w Katana to jeden wielki przepak - a swoją drogą już dawno powinien tych pięściarzy szlag trafić. Trochę to Szyndler źle obmyślił, bo gdy półbóg dostaje najsurowszą karę boską, to umierają wszyscy jego wyznawcy. Jak widać nie dotyczy to tej jednej religii.

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 21 października 2009, 23:34

Szkoda, że odnosisz się do kwestii, która została już dawno rozstrzygnięta, tzn. wprowadzenie takich punktów dewaluowałoby moc psioników do gromadzenia PM w umyśle.
Nie wiem, nie widziałem rozstrzygnięcia. Psionika widziałem, ale nie lubie.
To poczekaj aż znajdziesz magiczny rydwan...
A co to ma do rzeczy :) ?
Trochę to Szyndler źle obmyślił, bo gdy półbóg dostaje najsurowszą karę boską, to umierają wszyscy jego wyznawcy. Jak widać nie dotyczy to tej jednej religii.
Hmmm moze w takich przypadkach dotyczy to czcicieli tego jednego półboga - cząstki katana ? Bo inaczej faktycznie wszystkie orki mogą zniknąc jednego dnia i co wtedy :P ?

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 21 października 2009, 23:54

To poczekaj aż znajdziesz magiczny rydwan...
A co to ma do rzeczy ?
Zapewne chodzi o zdjęcie blokady i wykorzystanie PM zawartego w rydwanie. Fakt, sporo by go było...
Bo inaczej faktycznie wszystkie orki mogą zniknąc jednego dnia i co wtedy
Spełni się czarna przepowiednia że to ludzie będą rządzić Orchią :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 22 października 2009, 10:31

Te rydwany zwykle maja fajne zdolności. Raczej szkoda niszczyć dla PM, kóy mozna miec z innego źródła :)

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 października 2009, 10:44

mozna miec z innego źródła
No właśnie z jakiego? Bo o tym była już tu rozmowa skąd brać ten PM. Masz jakąś wiedzę lub pomysł?
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 22 października 2009, 11:23

Bo o tym była już tu rozmowa skąd brać ten PM. Masz jakąś wiedzę lub pomysł?
Jesli nawet mam wiedzę, to nie mogę jej zdradzić. To jest "Sekret PM". Dzieki temu producenci i dystrybutorzy PM moga kontrolować czarodziejów, a zaszczytem jest dostanie się do grupy uprzywilejowanej prawem zakupu więskzych ilości PM.
Działa to właśnie dlatego, że przeciętny mag moze się najwyżej głowić nad tym "skad oni biorą ten PM".

Ba, nawet gdybys poznał "Sekret PM" to nie znaczy, ze umiałbys go od razu pozyskiwać. To też wymaga pewnych nakładów i starań.
Co wiecej nawet produkując PM miałbys ograniczone możliwości jego sprzedaży bo gildie nie lubia konkurencji. Gdyby wydało się, ze produkujesz PM z pewnościa by cie zabili, lub conajmniej pozbawili inferastruktury, zdolności lub wiedzy (czarami?) o "Sekrecie PM".
Dlatego ja nikomu nie sprzedawałem PM, a nawet czasem kupowałem "dla niepoznaki".

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 października 2009, 12:03

Jesli nawet mam wiedzę, to nie mogę jej zdradzić.
Brak mi słów...
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 22 października 2009, 12:54

Chcesz, zeby posłali za mna zabójców ??

W kazdym razie dla graczy i MG w grze wystarczy, ze PM mozna np. kupic w gildii i to jest OK. Taka jest powszechna wiedza na Orchii, nikt nie rozpowiada wszem i wobec skąd PM bierze jakaś gildia.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 22 października 2009, 13:43

Wystarczą 2 magiczne przedmioty by produkować całkiem przyzwoite ilości PM: talizman energii magicznej (chyba - umożliwia przelwanie PM z własnej ŻYW do amuletu) oraz obrączka regeneracji. W ciągu 4 rund pozyskujemy 1 PM, co w ciągu godziny daje 90 PM. Uruk-hai mogą robić to samo już bez obrączki.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 października 2009, 14:00

W kazdym razie dla graczy i MG w grze wystarczy, ze PM mozna np. kupic w gildii i to jest OK. Taka jest powszechna wiedza na Orchii, nikt nie rozpowiada wszem i wobec skąd PM bierze jakaś gildia.
To nie jest odpowiedź i dobrze o tym wiesz, no ale skoro wolisz tylko brać a nic dawać to przecież nie będę nikogo do tego zmuszał.
Wystarczą 2 magiczne przedmioty by produkować całkiem przyzwoite ilości PM: talizman energii magicznej (chyba - umożliwia przelwanie PM z własnej ŻYW do amuletu) oraz obrączka regeneracji. W ciągu 4 rund pozyskujemy 1 PM, co w ciągu godziny daje 90 PM. Uruk-hai mogą robić to samo już bez obrączki.
Myślałem raczej o jakimś źródle mocy o których są wzmianki ale żadnych konkretów. Zwłaszcza, że przedstawionymi metodami zdecydowanie mało tego PM można pozyskać zważywszy na potrzeby gildii. A przecież mają go tyle, że nawet nim handlują.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 22 października 2009, 15:22

venar:
To nie jest odpowiedź i dobrze o tym wiesz, no ale skoro wolisz tylko brać a nic dawać to przecież nie będę nikogo do tego zmuszał.
Sekretu PM nie wyjawie nawet na torturach.
przedstawionymi metodami zdecydowanie mało tego PM można pozyskać zważywszy na potrzeby gildii
Obawiam sie, ze nie policzyłeś sobie ile to jest.
Nawet tą prymitywną metodą bez poświecania zbyt duzej ilości czasu (kilka godzin) pojedynczy czarodziej moze pozyskać powiedzmy 500 PM dziennie. Jesli tak byś produkował tylko przez 100 dni w roku to masz tyle ile wynosi maksymalny limit zakupu PM przez 5 czarodzieii w gildii. Moim zdaniem to już dobry powód, zeby gildia wysłała za tobą egzekutora, szczególnie jak zaczniesz sprzedawac nadwyżki.
Ostatnio zmieniony 22 października 2009, 15:31 przez Hauerine, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 22 października 2009, 21:08

Sekretu PM nie wyjawie nawet na torturach.
Zwyczajnie go nie ma więc nie ma co wyjawiać lub masz taki że boisz się o nim powiedzieć by cię zbytnio nie skrytykowano :)
Obawiam sie, ze nie policzyłeś sobie ile to jest.
A niby co mam liczyć? Jaka prymitywna metoda? Oświeć mnie, bo nie bardzo wiem.
Mówisz o tym?
talizman energii magicznej (chyba - umożliwia przelewanie PM z własnej ŻYW do amuletu)
Być może się mylę ale za rzucanie czarów otrzymujemy rany a nie tworzymy PM z własnej żywotności. Więc niby jakie PM mamy przelewać?
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 22 października 2009, 21:38

Sekretu PM nie wyjawie nawet na torturach.
Jeśli to jest sekret pokroju Astralnego wojownika, to może rzeczywiście lepiej niech nie wyjawia.:D

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 22 października 2009, 22:04

venar napisał/a:
Być może się mylę ale za rzucanie czarów otrzymujemy rany a nie tworzymy PM z własnej żywotności. Więc niby jakie PM mamy przelewać?
Dobrze pamiętałem:
Talizman Energii Magicznej - posiadaczowi czasowo zwiększa o b. 20% Umiejętności Magiczne, a ponadto umożliwia przelewanie PM z własnej Żywotności do trzymanego w ręku amuletu kosztem 20 ran za 1 uzyskany PM. Postać w ten sposób nie jest w stanie jednak obniżyć swojej Żywotności poniżej 0 (zera).

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 23 października 2009, 09:25

venar:
Zwyczajnie go nie ma więc nie ma co wyjawiać lub masz taki że boisz się o nim powiedzieć by cię zbytnio nie skrytykowano
Niezła podpucha. Hehe. Jak bym sie bał krytyki to bym w zyciu nie posłał na portal takiego dziwadła jak Astralny Wojownik :D
Co do "Sekretu PM" to jak widzę po forum to masz dostęp do wszystkich klocków. Jesli po kilkunastu latach obycia z systemem nie potrafisz z tych klocków zbudowac "pola mocy" to przepraszam, nie podpowiadam.
A niby co mam liczyć? Jaka prymitywna metoda? Oświeć mnie, bo nie bardzo wiem.
Mówisz o tym?
No chocby o tym. Wzgardziłes mozliwością wyprodukowania, bez większego wysiłku, w ciagu roku 50.000 PM twerdząc, że to "mało".
Myslę, więc, ze nie policzyłeś.
Być może się mylę ale za rzucanie czarów otrzymujemy rany a nie tworzymy PM z własnej żywotności. Więc niby jakie PM mamy przelewać?
Treant objaśnił.
Jeśli to jest sekret pokroju Astralnego wojownika, to może rzeczywiście lepiej niech nie wyjawia.
Sa jakies merytoryczne uwagi do astralnego wojownika :) ?
Hm... własnie znalazłem wersje "beta" astralnego wojownika na dysku :D
W tym samym "klymacie", acz zupełnie inna (bardziej zwyczajne zdolnosci).
Ostatnio zmieniony 23 października 2009, 09:27 przez Hauerine, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ