Pytania do Artura Szyndlera na spotkanie w Warszawie (13.09.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 02 października 2014, 20:49

"Widzę optymizm i nie wiem skąd go czerpiecie. Podzielcie się bo doświadczenie sufluje coś zupełnie innego."

Oj, Mrufon...
masz taki łądny awatarek a nie domyślasz się skąd na tym forum tyle radości :)
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 02 października 2014, 22:12

Popieram czegoja w ocenie Artura - już sam fakt, że planuje umożliwić współpracę skupionym tu fanom jest znaczący. Niegdyś miał tylko swoje zaufane grono i naprawdę było mi przykro, gdy dawał do zrozumienia, że nie potrzebuje już nikogo innego.

Przyznam się, że nawet gdybym miał wybór pomiędzy dobrze napisaną powieścią a RPG w świecie KC, to i tak zdecydowałbym się na to drugie.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 03 października 2014, 08:07

Artur w pierwszym z wywiadów na PP wymawia wiekopomne słowa: "Mądry Polak po szkodzie" . Pozwolę sobie je sobie sparafrazować na 'Mądry Polak po Polak Potrafi'.

Osobiście z przyjemnością poczytałbym sobie opowiadania osadzone w świecie Kryształów Czasu (takie jak te dzięki którym trafiłem na forum), a nie 13 tomową Sagę, napisaną z założeniem że każdemu powinna się podobać.
Ale i tak wybrałbym KC RPG, które stanęłyby na honorowym miejscu na półce: "RPG w które raczej nigdy niestety nie zagram :(".
Ostatnio zmieniony 03 października 2014, 10:33 przez MrCzui, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 03 października 2014, 12:35

@kaceto, to co zacytowałeś tyczy się dużej skali "każdej księgarni". Nie ma się co czarować ale z ograniczonym budżetem do własnej kieszeni raczej Artur nie wyskoczy na 1000egz z kolorowymi ilustracjami i twardą oprawą. Może zrobi z tego mniejsze halo i będzie git, łapki na tym położą tylko ci co naprawdę będą chcieli a nie ci co w empiku będą czytali przy półce tylko po to żeby się potem publicznie natrząsać ku uciesze gawiedzi.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 05 października 2014, 07:13

Z pierwszej ręki po krakowskim Imladrisie: książka będzie wydana. W takim kształcie, jak opisywał Artur. Miękka plus twarda oprawa. 1200 egzemplarzy. 59,90 zł za miękką, nie pamiętam ile za twardą. Do kupienia na Targach Książki w Krakowie 23-26 X. Na pewno 1 część I tomu, a jeśli drukarnia zdąży to i druga. Później będzie można kupić na Allegro. Szukają też księgarni, do których mogliby puścić książki.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 05 października 2014, 11:28

Dzięki za informacje. Ciekawe jak SoK wypadnie na krakowskich targach książki? Na PP poszło ok. 30 egzemplarzy ksiązki papierowej (co najmniej jedna część pierwszego tomu) i zaledwie 2 e-booki. Wersja elektroniczna pojawiła się wśród nagród chyba zbyt późno, skoro wynik jest taki słaby. Ale mamy jeszcze ostatnią prostą.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 05 października 2014, 13:07

Aha, mówił też o możliwym sprzedawaniu licencji na powieści osadzone w świecie. Ale raczej do tego nie dojdzie, biorąc pod uwagę wielce prawdopodobną katastrofę finansową po wydaniu I tomu.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 05 października 2014, 13:14

Nie wiem jak to wyjdzie, ale w rozmowie telefonicznej jaką niedawno odbyłem z Panem Arturem, próbowałem go przekonać do wstrzymania akcji z SoK i wypuszczenia wcześniej KC RPG, za przykład podając FajneRPG jakie zgarnęły 20.000 złotych na Bestiach i Barbarzyńcach, uznałem, że KC zgarnęłyby więcej. No nie udało mi się przekonać P. Artura. Autor wierzy w sukces Sagi o Katanie. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce z ta sprzedażą.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 05 października 2014, 15:23

Obawiam się że obaj Araven i Adannyel macie rację. Podejrzewam że wina za to zostanie zrzucona na fanów a szuflady już na zawsze zamknięte.
Smutny finał ale chyba wszystko co mogliśmy zrobić zrobiliśmy, pozostaje tylko życzyć szczęścia...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ