Asy z rękawa czyli jak zmienia się obraz zbiórki na PP.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 19 września 2014, 10:53

No to dwóch bogów do 20-tki by te dziury załatało.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 19 września 2014, 11:05

Nie mówię że wielka 18 zapełniała wszystko, ale do tej pory AS nazwami rządził a tu wychodzi coraz więcej dziwnych i śmiesznych. Inna rzecz że nie wszystko należy dokładnie opisać, lepiej zostawić trochę ciemnych stref aby każdy MG je sobie mógł zapewnić.
Ewentualnie tak jak mówi Mrufon, dodać ze dwóch ale dobrze przemyślonych i po ptokach.
Jak do dupy to chyba nie onanisci avnar.
Ja tam nie wiem, nie moja sfera zainteresowań ;)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 19 września 2014, 17:16

Ilość bogów zmniejszono o 1/3, część z nich koligacąc (?) z pozostawionymi, np. Asteriusz Wielki z synem Gorlamem Walecznym, czy Borgon Ciemny z żoną Arantą. Niektórym pozmieniano też sfery wpływów tak, że orchijskie religioznawstwo stanęło na głowie.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 19 września 2014, 20:12

Araven. Sprawa z tagami jest taka że ani AS ani Ghasta nie dysponują teraz wolnym czasem. Z tego co wiem są umówienia na kilka spotkań, żeby to wszystko odzyskać jak się czas luźniejszy stanie. Może sam Ghasta zechciałby tu parę słów oficjalnie powiedzieć bo ja wiem tylko popłuczyny bo nie drążyłem powodów, co prawda od ASa więc z pierwszej ręki. kto był na spotkaniu ten słyszał na własne uszy jak autor zapraszał od razu i na obiad... :) (Jak można darmowy obiad odmówić sic!)
Zasady współpracy natomiast to zupełnie inna kwestia. Chociaż Gahsta może być pierwszym który podpisze "lojalkę".
Podejrzewam że skoro 70% złotej jest już ukończone to skład do złotej jest zamknięty, ale z tego co pamiętam jest jeszcze planowany atlas, i pewnie inne rzeczy... Jeżeli chodzi o projekty autora, to prosze nie liczyć że tam sobie będzie można porobić co się chce. Projekty autora pójdą po jego wizji. Ale bardzo prawdopodobne, że będzie można zrobić coś całkiem swojego pod logo KC, takie niekanoniczne projekty cywilne... i jawnie je wypuścić (kwestia podpisania kilku zasad współpracy między twórcą(ami) a Szyndlerem).

Treant: nie wiem skąd masz te informacje, AS senior rzekł że bogów miał w starej wersji 30 sztuk (tej nieoddanej MAGowi). Więc twoja wersja o tym co porobił MAG jest dla mnie bardzo wiarygodna. I jjeszcze jedno jak rozmawialiśmy głośno się zastanawiał czy jest sens dawania tych starych bogów w starej wersji skoro i tak tom I (nie wiem która książka) ma poprawiony panteon już ze złotej edycji. Powiedziałem mu "Panie Arturze proszę ich zostawić w starej wersji tacy jak byli każdy sobie wtedy będzie mógł zobaczyć jaka jest różnica w stosunku do złotej edycji". Co zrobi, nie wiem.
Jakby co to proszę gromy na mnie, osobiście uważam że od przybytku...

Tak OGRANITION Gahsta miał przed sobą rękopis tak jak Wy macie w tej chwili monitor, czyli tak zwaną wersję A.

Wersja mag o to okrojona część z całości jaką autor miał im przekazać. Z tego Mag zrobił sobie co chciał a reszta hulała jako TAGi. My dostaniemy nieokrojoną. Czyli wiecej niż MAG kiedykolwiek widział. I skoro mnie NEVER nie poprawił do tej pory to raczej nic nie przekreciłem.

Dzięki Mrufon za odpowiedź, wielkie oko Pana A patrzy i notuje... :D
Ostatnio zmieniony 19 września 2014, 20:36 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 19 września 2014, 21:38

@Suriel.
Dzięki.
Tak się pytałem i tak nie będzie dla mnie miejsca w pracach nad reedycją, jestem wszak jednym z hejterów, a raczej gościem jaki pisał ostro i szczerze co myślał. Popiszę co nieco dla ŻO. :)
Ostatnio zmieniony 19 września 2014, 21:50 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 19 września 2014, 22:20

Suriel napisał(a):
Treant: nie wiem skąd masz te informacje, AS senior rzekł że bogów miał w starej wersji 30 sztuk (tej nieoddanej MAGowi).
http://krysztalyczasu.pl/forum/viewthre ... #post_9877

Prawdopodobnie przypadkowo zabrakło w opisie ORIAKA. Ale to daje 27 bóstw.

W opisie Ostrogaru w MiM 3 jest wzmianka o świątyni TFAMA.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 19 września 2014, 23:08

Czyli trzech brakuje... dzięki serdeczne za ten link. Coś tam jednak nasz AS sobie w rękawie zostawił. Widzę że sporo mnie minęło przez te dwa i pół roku.

Araven. Nawróć się a zostanie Ci dane... :)
A tak na serio to indywidualizm i kreatywność nie są przeszkodą tylko atutem.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 19 września 2014, 23:31

Na razie przestałem atakować - na PP. Mogę rozważyć nawrócenie, jak faktycznie ruszą prace nad Złotą Edycją. Na razie trwa akcja na PP. Pożyjemy, zobaczymy co Autor KC zdecyduje po zakończeniu akcji.
Jak zostało 30% do zrobienia, to tak wielu ludzi nie trzeba, jest mocna ekipa w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 19 września 2014, 23:51 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 20 września 2014, 08:16

Czy mi się wydaje czy w szałcie widziałem nazwę jednej z gildii: "Szatkownica"? To smutne, że takie nazwy funkcjonują, rodem z kuchni GS-u sprzed 30 lat.

Araven ma rację, warszafka jest tak liczna, że na pewno da redę. A z tym atakowaniem to się jeszcze zastanów, przecież te ataki nie są bez podstaw ;)

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 20 września 2014, 08:26

Nazwa tej gildii to nie jedyny jej problem...

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 20 września 2014, 08:40

A co jeszcze? Nie jestem w temacie.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 20 września 2014, 08:41

Mrufon napisał(a):
Czy mi się wydaje czy w szałcie widziałem nazwę jednej z gildii: "Szatkownica"? To smutne, że takie nazwy funkcjonują, rodem z kuchni GS-u sprzed 30 lat.
Zgodzę się, że nazwa jest upiornie nieciekawa, waląca między oczy. Ma być opisana jej geneza, dlaczego tak, a nie inaczej. To jednak drobny szczegół, podobnie jak te (wielo)dywany transportowe. Bawimy się w gry, gdzie występują czarne mrówki o twardym pancerzu (Avalon), jakieś zabójcze sześciany z glutów czy tam galarety (AD&D) i walczące z bohaterami szkielety, a dziwicie się jakimś drobnym wrzutkom i wyrwanym z kontekstu elementom z kolejnej książki fantasy?

Problem jest, czy zostanie to dobrze opisane. Jak to jednak wygląda dobrze zdajecie sobie sprawę.

p.s.
Czytanie fragmentów Sagi o Katanie w mojej interpretacji już tylko za 48 113 PLN ....

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 20 września 2014, 09:40

Mrufon napisał(a):

A co jeszcze? Nie jestem w temacie.
Szatkowanie ciał na kawałki i sklejanie ich w inne rasy? Chyba wystarczy... Ja wiem że najdziwniejsze pomysły da się obronić, ale nie wszystko się powinno...

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 20 września 2014, 09:45

To i tak za dużo. Jeśli tak jest to masakra i o nic nie pytam.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 20 września 2014, 09:57

Jakieś eliksiry mutagenne, chaotyczna magia, rytuały kapłanów chaosu powodujące mutowanie, to rozumiem ale szatkowanie ciał i sklejanie? Strasznie naciągane i bardzo dziwne.

ODPOWIEDZ