Asy z rękawa czyli jak zmienia się obraz zbiórki na PP.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 września 2014, 14:01

Artur Szyndler, MAKI i inne misiaki...

Tak się nad tym wszystkim zastanawiałem, kto co tworzy i jakie są frakcje i podziały wokół KC.
Dla mnie jest oczywistym fakt, że obie strony nie mogą osiągnąć maksymalnych rezultatów ze swojej pracy bez drugiej strony. Nie wyobrażam sobie żeby teksty żyjącej orchii zyskały wielu zwolenników, jeśli rozminą się z tworzoną Złotą Edycją. Z drugiej strony, szkoda by było, by tak dobre i klimatyczne teksty nie weszły do kanonu. Obie strony nie zgodzą się tutaj oczywiście ze mną, ale tak szczerze to… Trzeba jednak więcej zrozumienia i szacunku bo wiele rzeczy boli niezasłużenie. Orchia jest wspólna, czy się to podoba czy nie i nie będzie funkcjonowała ani bez pomysłowości i namaszczenia autora ani tym bardziej bez kreatywnych fanów i ich pieniędzy. Obie strony mogą zaoferować niesamowity potencjał, który bez efektu synergii popadnie jednak w zapomnienie.
Najwyraźniej jednak obie strony muszą się o tym boleśnie przekonać.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 września 2014, 18:12

Najwyraźniej jednak obie strony muszą się o tym boleśnie przekonać.
Obyś był złym prorokiem, ale wobec tego co się dzieje za kulisami, mam strasznie czarne myśli.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 17 września 2014, 18:14

Suriel.
Piłka jest po stronie ASa. Jak zacznie działać to pewnie coś się z tego wywiąże. Do tej pory, czekając straciliśmy kilka lat. Róbmy swoje a reszta sama wyjdzie. Materiały jakie powstają w MAKu, można wykorzystać pod każdą mechanikę. Nie ma zbyt dużo wtrąceń mechanicznych, albo te które sa mozna przekonwertować.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 września 2014, 18:19

avnar A.S. już zaczął działać, tylko nie jestem pewien, że to się wszystkim spodoba. A raczej inaczej to się bardzo wielu nie spodoba. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale na razie jest strasznie nieciekawie. Jak tylko będziemy mogli poinformujemy wszystkich zainteresowanych, to to zrobimy, ale na razie jest :/pupa

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 17 września 2014, 18:23

Wczoraj coś Never wspominał na naszym SB, że "dzisiaj to się będzie działo, ale tematu nie rozwinął".
Z tego co wspominasz Czegoj coś się jednak działo. Ale skoro nic nie możesz ujawnić to czekamy jakieś konkrety, w takim razie. :)
Ja tam popieram stanowisko Avnara, działajmy sobie nad Żyjąca Orchią na ile czas pozwoli. :/cyk
Ostatnio zmieniony 17 września 2014, 18:27 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 17 września 2014, 18:23

Rozumiem, że jak zwykle "wszytko skrywa sekretna tajemnica poufności" wobec tego jak się zrobi wielkie otwarcie to znowu będzie musztarda po obiedzie aby temat wspólnym sumptem ogarnąć i postawić na tory jakie oczekują potencjalni klienci?

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 17 września 2014, 18:36

Wiem że AS zaczął działać. Sam dostałem pewną propozycję, choć nie wiem czy mogę ją przedstawić, więc na razie cicho sza. Nie wiem jak by to wyszło w praktyce, bo trochę wyszedłem z wprawy w pisaniu i nie żyję już Orchią. W każdym razie zobaczymy. Fajnie że AS się budzi, jeśli podejdzie do tego z głową i dystansem to może to przyniesie jakieś pozytywne efekty.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 września 2014, 18:40

Tych propozycji poszło znacznie więcej, tylko czy coś dobrego z tego wyniknie, bo mam niestety bardzo różne głosy.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 17 września 2014, 18:40

Jeżeli będzie taka atmosfera jak na spotkaniu, spokojnie, bez hejtu, krok po kroku sądzę, że bardzo wiele jest do osiągnięcia.

Ghasta, Suriel, Venar, Raven, Czegoj i jeszcze parę osób, których niestety nie pamiętam, wielkie dzięki za przybycie. Tak właśnie zmieniliście świat KC;). Teraz właśnie na polak potrafi dodaliśmy e-booka oraz RPG w wersji elektronicznej, poczytajcie w aktualizacji na stronie obok zakładki projektu i wspierających.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 17 września 2014, 19:12

Nie przyciskajcie czegoja, bo najwyraźniej Artur rzucił na niego Utrzymanie prawdy, lecz ten zrewanżował się zaklęciem Śliskość i z rękawa ASa wyleciały od razu wszystkie pozostałe Asy.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 17 września 2014, 19:33

o co Ci chodzi Treant bo niezbyt rozumiem? Czegoj wie po prostu więcej, bo z nami rozmawia tyle. Gdybyście i Wy przedzwonili w czasie wolnym też byście wiele rzeczy wiedzieli.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 17 września 2014, 19:45

As2: ebook książki, która ma niewielkie zainteresowanie. To nic nie zmieni.

As3: Twarda edycja książki, która ma niewielkie zainteresowanie. To nic nie zmieni.

As4: RPG pisane 20 lat temu, które wyjdzie za od 6 do 24 miesięcy, ale tylko po udanym zakończeniu projektu. Projektu, któremu brakuje, bagatela, prawie 50 000zł, a nagrodę (system RPG) będzie można dostać w bliżej nieokreślonej przyszłości, może i nawet dwa lata. I znowu jest to: kup Sagę, aby otrzymać RPG. To nic nie zmieni.

Podsumowując: to nie asy, tylko jakieś blotki.

EDIT
Acha, nikt nie wie w czym te TAGi są lepsze od tych znajdujących się w internecie, co tak na prawdę zawierają, ile więcej świata, mechaniki, bestiariusza, czarów itd. AS całkowicie pominął tą kwestię.

EDIT2
W sumie to takie sentymentalne, wpłacić na KC i czekać do 2 lat na system, w którym nie wiadomo co będzie.. Tylko raz już się naciąłem, więc... Nie, dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 17 września 2014, 19:51 przez kaceto, łącznie zmieniany 1 raz.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 17 września 2014, 19:51

Tak jak napisałem, detale zamieścimy jutro. Dziękuje za opinię.

Mój ojciec po za nazwiskiem na okładce z Czarną Wdową wydawnictwa MAG nie ma nic wspólnego. Jeżeli sądzisz, ze Senior, by na coś takiego pozwolił, aby specjalnie zniszczyć swój system, nad którym bardzo długo pracował to... już nieważne. Nie chce mi się tego tłumaczyć.
Ostatnio zmieniony 17 września 2014, 20:05 przez Never, łącznie zmieniany 1 raz.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 17 września 2014, 19:59

Never, spokojnie. Nie ma co się gorączkować.

Dlaczego tak napisałem, wersja dłuższa.

Macie zbiórkę, która nie idzie. Saga się nie sprzedaje. Czy ebook ją pociągnie? Nie uzbiera 50000zł. Czy twarde wydanie ją pociągnie? Nie uzbiera 50000zł. Razem też nie dadzą 50000zł. Nigdzie nie napisałem, że to gówno - to Twoja opinia. Masz do niej prawo, ja się z nią nie zgadzam. Fajnie, że jest ebook, twarde wydanie. Ale - to nic nie zmieni, czyli nie da przyrostu 50 000zł.

Co do RPG. Gdyby było tu i teraz. Może coś by to dało. Ale kto wpłaci na Sagę, której nie chce (bo już by wpłacił), jeśli ma dostać system za od 6 do 24 miesięcy? System nieznany, nic nie napisaliście co tam jest, dlaczego warto go mieć, zamiast wydania książkowego, MiMowego, TAGów z netu? Nawet nie daliście tej podstawowej informacji. To już nie te czasy, okładka z czarodziejem, napis Kryształy Czasu i ludzie w ciemno wpłacają. To se ne wrati. Chcecie sprzedać? To dajcie jakieś detale, w ciemno mało kto kupi.

To na razie tyle uwag od doskonałego obserwatora, który zdaje się, że z daleka widzi nieco więcej, niż ci będący w środku.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 17 września 2014, 20:03

Tak jak Ci napisałem, detale umieścimy jutro. Nie mamy takich mocy przerobowych, aby robić wszystko na raz, a ekipa z polak potrafi nie pracuje 24h na dobę.

ODPOWIEDZ