Saga o Katanie - Premiera 23-26 X 2014

AS Autor KC
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 lutego 2014, 18:22

Post autor: AS Autor KC » 08 października 2014, 21:58

Witam
Chciałbym Was jako jednych z pierwszych poinformować, że powieść Kryształy Czasu: Saga o Katanie tom 1 z 13, pt Labirynt Śmierci część 1 i 2 będzie miała swoją oficjalną premierę w zaplanowanym czasie.
Odbędzie się ona podczas 18 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie 23-26 października 2014.

Mimo nieudanego startu na Polak Potrafi (co bardzo przeżyłem, że nawet posiwiałem) udało mi się pozyskać strategicznego sponsora, który wsparł mnie w przedsięwzięciu. Oczywiście to nie będzie premiera z takim rozmachem o jakim planowałem, ale i tak będzie mam nadzieję interesująca.

Obydwie części mają następujące dane:
twarda, kolorowa okłada (z 6 grafikami), lakierowana, format A5
720 stron i 736 stron (187 rozdziałów, 6 apendixów) a wiec około 7cm grzbiet, papier 80 gram eko
ponad 100 grafik w całym tomie, z czego ponad 70 niepowtarzalnych. Wszystkie zrobione specjalnie pod powieść.
Cena: 59PLZ za część.
Wersja elektroniczna jest przygotowywana na premierę przez Wydawnictwo Legimi i będzie w cenie 39PLZ za część (w promocji prawdopodobnie 29PLZ). Jest też w specjalnej ofercie dołączanej do biletów na Targi, jako jedna z 4 proponowanych przez wydawnictwo książek na te święta).
Dystrybucja powieści w wersji papierowej jest planowana poprzez wyselekcjonowane księgarnie (wydawnictwo jest na etapie poszukiwania chętnych księgarń), stronę wydawnictwa Paladynat (sprzedaż wysyłkowa) i księgarnie na Alegro.

Zapraszam na 18 Targi Książki do Krakowa. Będę tam podpisywał zakupione podczas premiery ksiażki, oraz odbędzie się Seminarium (sobota 11 00, Targi) z zespołem redakcji i grafików ilustrujących powieść. Dodatkowo 10 najlepszych prac będzie pokazanych podczas wystawy - każda w formacie 100cm/70cm
Na podstawie ocen stylu grafików i dzięki uwagom zwiedzających targi wybiorę wtedy artystów do stałego zespołu ilustrującego Złotą Edycję Kryształów Czasu.

Jeżeli powieść będzie się podobała, to planujemy, być może jeszcze w tym roku, że powstanie album z 80 grafikami ze świata Kryształów Czasu. Ilustrowany przewodnik po Archipelagach Ochrii. Format A4, pełny kolor, papier kredowy, twarda oprawa. planowana cena 79 PLZ.

Dla informacji podaję, że część 3 powieści jest w przygotowaniu, a jej druk teoretycznie byłby możliwy w przeciągu 6-18 miesięcy.

Ponieważ przez ostatnie kilka miesięcy dużo pożytecznych uwag od Was otrzymałem, szczególnie na temat projektu (i to co mogłem postarałem się uwzględnić), to teraz prosiłbym o pozytywne podejście do tematu.
Interesowałoby mnie od Was uzyskać informacje (jak już przeczytacie powieść):
- Jak podoba się fabuła Sagi
- Które z grafiki w powieści uważacie że są najlepiej pasujące klimatem do świata Kryształów Czasu.
- Jak się podoba sposób przekazywania informacji o świecie Kryształów Czasu.
- Którzy z bohaterów uważacie za najciekawszych i wartych rozwinięcia
- Który z opisanych Archipelagów uważacie za najlepszy.

Z góry dziękuje za ewentualne uwagi i postaram się je brać pod uwagę na przyszłość. Jeżeli macie bardziej krytyczne/osobiste uwagi to zapraszam na priva.

Dziękuje za zrozumienie i wsparcie projektu. Tym co byli w Iłży na pierwszym Kryształkonie specjalnie dziękuje za nakierowanie mnie na napisanie powieści. Bez Was by jej nie było za 2 tygodnie. Niektórym, którzy wytrwali ze mną i Kryształami składam podziękowania osobiste na kartach Sagi o Katanie.
Mam nadzieję że wam się spodoba.
Pozdrawiam
Autor Kryształów Czasu Artur Szyndler

Edyta: Dorzucam oryginalne okładki do obu części w naprawdę dużej rozdzielczości przysłane przez Artura. Niektórzy narzekali, że obrazki są za duże, więc zmieniłem na mniejsze (zapomniałem o mobilnych :(). Pełna wielkość po kliknięciu w link.
[table][tr][td]Obrazek[/td][/tr][tr][td]http://www.krysztalyczasu.pl/images/kc11_cz1_ost.jpg[/td][/tr][/table]
[table][tr][td]Obrazek[/td][/tr][tr][td]http://www.krysztalyczasu.pl/images/kc10_cz2_300dpi.jpg[/td][/tr][/table]
Ostatnio zmieniony 09 października 2014, 00:34 przez AS Autor KC, łącznie zmieniany 1 raz.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 08 października 2014, 22:12

Fajnie, a kiedy się Pan zabierze za prace nad KC RPG, czy też to nie nastąpi wcale?

Zakupię wersję elektroniczną części I, by sprawdzić czy nastąpiły bardzo znaczące zmiany w stosunku do próbek. Ale najbardziej mnie interesuje złota edycja KC RPG.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 08 października 2014, 22:31

AS Autor KC napisał(a):Tym co byli w Iłży na pierwszym Kryształkonie specjalnie dziękuje za nakierowanie mnie na napisanie powieści. Bez Was by jej nie było za 2 tygodnie.
No i mamy oficjalne potwierdzenie winy oraz dokumentacje fotograficzną sprawców i ich zeznania, teraz tylko zebrać sąd kapturowy i do piachu... czy tam ten... proces wpierw i do piachu :D
Ostatnio zmieniony 08 października 2014, 22:41 przez wasut, łącznie zmieniany 1 raz.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 08 października 2014, 22:57

wasut napisał(a):
No i mamy oficjalne potwierdzenie winy oraz dokumentacje fotograficzną sprawców i ich zeznania, teraz tylko zebrać sąd kapturowy i do piachu... czy tam ten... proces wpierw i do piachu :D
Możesz mówić o szczęściu, bo za karę zostajesz wyznaczony jako uczestnik sobotniego seminarium o 11:00 na targach :D
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 08 października 2014, 23:01

Panowie na razie proszę, ale dajcie spokój bo zrobię coś czego nie lubię.:(

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 08 października 2014, 23:03

25-26 na 100% mnie nie ma bo mam nadzory na północy kraju ale postaram się pojawić jakoś 23. lub 24. o ile mi nie wyskoczy nic istotniejszego. Natomiast nie odwrócisz kota ogonem od piętna "siły sprawczej" SoK'u !! Każdy jeden!! :P

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 08 października 2014, 23:10

Ja niestety, ale nie zakupie żadnej książki z Sagi o Katanie. Z trzech głównych powodów:

1. Cena. Prawie 60 zł za książkę fantasy to dużo (dla porównania, całą trylogię Władcy Pierścieni można kupić w empiku za... 51 zł, w twardej okładce). Przy zakładanych 13 tomach, po 2 części na każdy tom, czyli: 59 (zł) x 26 (szt) = 1534 zł w sumie za 26 książek.

2. Próbka nie przypadła mi do gustu. Zazwyczaj w próbki wrzuca się najlepsze fragmenty produktu (patrz: trailery, dema itp), lub przynajmniej coś na równym poziomie z resztą produktu (darmowe próbki kosmetyków itp). W związku z tym wnioskuję, iż reszta powieści będzie na niższym, bądź tym samym poziomie, a to dla mnie nie jest warte ani pieniędzy, ani poświęconego czasu.

3. Do tej pory żadne znaki na niebie nie wskazują, czemu miałbym to zakupić, zamiast np. iść do biblioteki i przeczytać coś innego, lub w ogóle iść do księgarni i kupić inną książkę, zamiast wspomnianej wyżej.

To nic osobistego, po prostu nie podoba mi się produkt i wyrażam swoją opinię na temat produktu (książki Saga o Katanie).
Ostatnio zmieniony 08 października 2014, 23:16 przez Dobro, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 08 października 2014, 23:21

AS Autor KC napisał(a):
Interesowałoby mnie od Was uzyskać informacje (jak już przeczytacie powieść): [...]
- Który z opisanych Archipelagów uważacie za najlepszy.
Rozumiem, że oceniać mamy po trailerach, a nie po lekturze powieści, bo zakładam, że akcja pierwszego tomu nie będzie rozgrywać się na każdym z Archipelagów. Skoro wydanie trzeciej części to perspektywa w pesymistycznym wariancie nawet półtora roku, dość długo musiałbyś czekać na opinie.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

AS Autor KC
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 lutego 2014, 18:22

Post autor: AS Autor KC » 08 października 2014, 23:27

Gdybym miał nakład jak Tolkien, to bym miał niższą cenę :). Ale zawsze zostaje wersja elektroniczna - 29 PLZ za tyle stron...

Aha i będzie sporo konkursów, gdzie będzie można wygrać...

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 08 października 2014, 23:47

Czyli jednak zjazd w Iłży pogrzebał KC RPG, a powstał tam pomysł wydania SoK.
Tak fani, załatwili system. No ładnie. ;)

Wypowiem się po przeczytaniu I części, odżałuję te 29 złotych.
To nie tak powinno wyglądać, najpierw system, a na bazie odżycia systemu można by wydać Sagę o Katanie.
Ostatnio zmieniony 09 października 2014, 10:37 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 08 października 2014, 23:48

Najprawdopodobniej kupię pdf'a. Choć wolałbym wersję mobi. Pytanie czy jest w planach?

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 08 października 2014, 23:50

Czy kolejne tomy będą ze sobą fabularnie powiązane? Tj. czy zaczynając czytać tom 3 powinienem wiedzieć co się działo w tomach 1 i 2? Boję się, że przy tomie 5 nie będę pamiętał co się działo w poprzednich, a jeśli już to przy tak częstych zmianach akcji po prostu wszystko mi się pomiesza.

Wydanie części trzeciej to 6-8 miesięcy. Idąc tak dalej to druga część 13-stego tomu wyjdzie za... 12 lat? Bo każdy tom to 2 części, a każda część to 6 miesięcy, czyli jeden tom na rok.

Dobrze, że będzie wersja elektroniczna w przystępnej cenie - duży plus. Może kupię dla oceny książki jako powieści i appendixów, co one sobą reprezentują.

Ilustrowany przewodnik po Archipelagach Ochrii - świetny pomysł, to na pewno kupię :)

Co do "Jak podoba się fabuła Sagi" i reszty pytań - na razie na to za wcześnie, najlepiej po lekturze I tomu takie oceny wystawiać.
A w temacie "Który z opisanych Archipelagów uważacie za najlepszy" to sam nie wiem kiedy odpowiedź na to można dać, po całej Sadze, za 12 lat, jak przeczytamy dokładne opisy wszystkich archipelagów? Czy chodzi o ocenę po trailerach?

EDIT
Araven - RPG to po Sadze, za 12 + k5 lat ;)

AS Autor KC
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 23 lutego 2014, 18:22

Post autor: AS Autor KC » 09 października 2014, 00:02

Masz rację - te pytania zadałem na czas po premierze. Ale nie będę dostępny do premiery, wiec wolałem teraz napisać.


Aha - i tomy są bardzo powiązane. Nie da się czytać 3 części bez 1 i 2. Sorry - ale to jedna długa historia.


Kto by pomyślał że tyle czasu minęło od pierwszego Krzyształkonu - dla mnie to jakby było wczoraj...
Ostatnio zmieniony 09 października 2014, 00:17 przez AS Autor KC, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 09 października 2014, 00:29

Sadze ze powieść wezmę jako ebook, natomiast Przewodnik po Archipelagachz pewnoscia kupie w papierowej wersji. Mam szczera nadzieje ze jego wydanie (ostrzylem sobie na niego zzęby od początku) dojdzie do skutku.
Co do pytan to oczywiscie odpowiem jak zapoznam sie z treścią.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 09 października 2014, 08:54

AS Autor KC napisał(a):

Gdybym miał nakład jak Tolkien, to bym miał niższą cenę :).
Gadanie. Pierwsze wydanie "Hobbita" to tylko 1500 egzemplarzy...

Arturze, proszę- trochę więcej pokory! :P

ODPOWIEDZ