Prapremiera Powieści Saga o Katanie

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 31 października 2014, 21:56

Suriel: Tak, spełniła. Oczekiwałem okropnej literatury i taką dostałem.
Mam nadzieję, że wyjdą już w drugim tomie i to w miarę szybko, bo monotonia akcji jest uciążliwa. Wydaje mi się też, że na powierzchni fabuła będzie trochę lepsza.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 31 października 2014, 21:59

Właściwie jedyne z czym mocno bym polemizował z Adannyelem to (chociaż oczywiście nie tylko):
Absolutnie nie polecam dzieciom i początkującym. Dzieci niech czytają Narnię, Hobbita, nawet Pottera, a początkujący niech zaczynają Tolkienem. Nie niszczmy ludziom światopoglądu. Dzieciom dodatkowo nie polecam, bo jednak jest tam kilka przekleństw, trochę krwi i flaków, a erotyzm w opisach autora wygląda trochę zwyrolsko.
Po pierwsze dla tego co sam piszesz:
To jest zapis sesji rpg. Takiej, w które się grało, gdy mieliśmy po naście lat i zaczynaliśmy nasze przygody z fantasy. Nie znaliśmy się na realiach historycznych, ludzkiej psychologii, związkach, więc odgrywaliśmy to tak jak umieliśmy, ale mało realistycznie. Sesji gdzie drużyna cały czas nabijała się z MG, a MG nie pozostawał dłużny, przez co nawet najbardziej podniosły moment zamieniał się w komedię.
Po drugie staram się czytać nie tylko fantastykę, ale dużo po za zakresem własnych zainteresować z bibliotekarskiego obowiązku, dlatego Tolkiena w życiu nie polecę początkującym to jest trudna lektura, owszem klasyka, ale trudna. Szyndlerowska książka w tym miejscu ma znaczną przewagę. Dodatkowo jeśli ktoś tam znalazł dużo flaków, krwi i przekleństw oraz erotyzmu to polecam przejrzeć aktualne profile nastolatków na face. To na prawdę jest spoko język w porównaniu z językiem jakim posługują się ówcześni nastolatkowie. Dużo śmiechu jest przede wszystkim z absurdów, ale fan fantastyki to dostrzeże, natomiast dla młodego człowieka może będzie to co nas wciągnęło. Dużo walki, dużo potworów i ci niezniszczalni bohaterowie. Na prawdę jako początkowa lektura uważam, że może sprawdzi się. Staram się ocenić książkę maksymalnie obiektywnie i wiem, że nie jestem w stanie (z oczywistych powodów) to jednak starajmy się pisać prawdę.

A i jeszcze jedno książka jest złożona w hołdzie fanom RPG, a nie im dedykowana. W hołdzie można złożyć również znienawidzony sztandar wroga i trochę mam wrażenie, że tutaj taki właśnie prezent dostaliśmy. Może nam się to nie podobać, ale trzeba temu się przynajmniej przyjrzeć.
Ostatnio zmieniony 31 października 2014, 22:07 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 31 października 2014, 22:05

Jeśli o nastolatków chodzi to ok. Myślałem, że chodziło o młodsze dzieci.
Jak dla mnie jeśli w ogóle już to odbiorcą Sagi będą właśnie ludzie z przedziału 14-17.
Ale i tak jako lekturę w stylu, potwory, bogowie i lochy poleciłbym chociażby wyrobników od Forgotten Realms. Przynajmniej da się to jakoś przełknąć, a też nie wymaga wiele myślenia.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 31 października 2014, 23:16

Mój egzemplarz w drodze - jak dotrze, obiecuję oficjalną recenzję. Co będzie potem, to już w rękach bogów...

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 01 listopada 2014, 11:21

Dzięki Panowie, ale odebraliście mi złudzeni, że całość SoK jest lepsza niż zaprezentowane fragmenty. Pierwszą część i tak pewnie kupię jak będzie elektronicznie, z ciekawości. Czekam na recenzję Ketha też.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 01 listopada 2014, 11:44

Anie mówiłem, że ta książka ma niewyobrażalny potencjał? Kult się zaczyna.
https://www.facebook.com/pages/Czytam-K ... k=timeline

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 01 listopada 2014, 12:06

Chyba łyknę z 50 egzemplarzy. Za kilka lat na rynku kolekcjonerskim zrobię fortunę na SoK :)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 01 listopada 2014, 13:48

Przeczytałem komentarze na wzmiankowanej stronie FB i natychmiast poczułem dreszcz ekscytacji! Jeśli zaprezentowany fragment powieści nie kłamie, malauki płci męskiej posiadają dwa członki! Artur jednak nie przesadzał twierdząc, że po lekturze powieści otworzymy szeroko oczy, a nasz sposób postrzegania Orchii zupełnie się zmieni! Pomyślcie tylko o tym malauku - jakże to płodny (tak, płodny to doskonałe określenie) pomysł na wiele wątków w przygodach! Od razu w głowie rodzi się też pytanie, czy kobiety malauków są anatomicznie przystosowane do tej... odmienności? I co myślą o tym inne rasy? Może uważają malauki za szczególnie pobłogosławionych przez Piana?

Nie potrafię się doczekać własnego egzemplarza! (książki rzecz jasna, nie drugiego członka).

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 01 listopada 2014, 14:42

To znaczy ze malauczki rodzą od razu podwojnie? :D

Mało tego, że mają dwa przyrodzenia! Każde z nich ma jeszcze ramiona! To jest dopiero sensacja! Czy służą do samogwałtu, czy trzymania samicy w trakcie kopulacji? Spokojnie, odpowiedź poznamy w drugiej części trzynastego tomu.

Kurde tyle pytań ciśnie się na usta, a odpowiedzi nie ma. Chyba trzeba będzie wyrzygać trochę kasy na dzieło.
Ostatnio zmieniony 01 listopada 2014, 16:48 przez 8art, łącznie zmieniany 1 raz.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 01 listopada 2014, 15:52

Zapewniam, że nie trzeba zmyślać. Powieść dostarcza materiału na kilkaset solidnych wpisów.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 01 listopada 2014, 21:00

Poinformowałem na ich facebooku, że u nas można zdobyć tę książkę. Ciekawe czy pojawią się nowi. Swoją drogą w kilkanaście godzin zdobyli więcej laików niż oficjalny fanpage. Książka stanie się bestselerem - czuję to.

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 01 listopada 2014, 22:18

Rodzi się nowy kult. Czułem to, od czasu, gdy zobaczyłem zbiórkę na polakpotrafi.pl A i sporo osób z tamtej grupy zamierza kupić. Sam już zamówiłem drugą część. Miałem czekać na ewentualne, choć wątpliwe pojawienie się w księgarniach, ale obawiam się, że nakład może się wyczerpać. ;)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 01 listopada 2014, 23:52

Nie mogłem się oprzeć te dwie rzeczy muszą tu być a shouta mogą zniknąć

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=y0GKLA1 ... e=youtu.be[/youtube]

Jedno i drugie z faca

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 02 listopada 2014, 00:12

Tolkien się w grobie przewraca z takiego sąsiedztwa:))

Adannyel
Reactions:
Posty: 109
Rejestracja: 10 września 2014, 10:42

Post autor: Adannyel » 02 listopada 2014, 00:42

Chyba już pora na Wykop.

ODPOWIEDZ