Strona 1 z 17

: 27 października 2014, 03:56
autor: AS Autor KC
Jak już wiecie w ostatni weekend odbyła się prapremiera powieści na 18 targach książki. Miejsce i organizacja były super. tylko byliśmy skrajnie daleko od wejścia.
Zainteresowanie było większe niż przypuszczałem. W sumie ponad 200 książek 1 części trafiło w ręce czytelników i znaczna cześć drugiej.
Nie wiem czy to dobry debiut literacki czy zły, ale osobiście jestem optymistą.

Kilkadziesiąt osób zapowiedziało przyłączenie się do fanklubu Sagi o Katanie. W związku z tym na stronie wydawnictwa takowy powstanie. Zapraszam wszystkich pozytywnie "zakręconych".
Zdanie co do książki od dzieci-hejterów znacie (poznałem niektórych na targach osobiście - niektórzy to istni gimnazjaliści, którzy nawet nie grali w KC), ale ci co będą chcieli poważnie porozmawiać na temat powieści i informacjach w niej zawartych zapraszam na priva lub do fanklubu.
Powieść na razie planuję wydawać tylko na stronie Wydawnictwa Paladynat i od 5-go Listopada w wyselekcjonowanych księgarniach (po jednej na terenie każdego miasta). Jak znacie fajne księgarnie na terenie waszego miasta dajcie mi znać.
Niestety na razie nie wchodzę w szeroką sieć dystrybutorów, ponieważ książka musiałaby kosztować przynajmniej 20 zł więcej (niektórzy dystrybutorzy żądają 60-65% ceny detalicznej, co przy cenach druku oznaczałoby dopłacanie).

Dziś kończę swój urlop, a od następnego urlopu wracam do kontynuowania pisania 3 części.

PS. Będzie sporo konkursów, gdzie nagrodami są książki (sprawdzajcie u patronów medialnych jak radio RMF Max). Pytania bardzo łatwe... sam układałem.
Wydawnictwo niedługo ogłasza spory konkurs z cenną nagrodą na temat głównych bohaterów z powieści. Oczywiście "niedługo" oznacza po premierze w księgarniach plus czas potrzebny na przeczytanie ponad 1456 stron.

: 27 października 2014, 09:22
autor: Araven
A kiedy ruszą poważne prace nad KC RPG, jako Złotą Edycją?
Co do SoK na razie mamy tylko jedną opinię nabywcy. Ja czekam na jakieś inne opinie, lub najlepiej obiektywną recenzję, nim ew. zakupię.

: 27 października 2014, 13:34
autor: AS Autor KC
Są w toku. Dziś wydawnictwo zamówiło kolejną serię grafik.
A tak właściwie to na powieść (1 część 2-go tomu pt Paladynat) zamierzam poświęcić wszystkie urlopy i święta przez najbliższe pół roku. Na ZEKC poświęcę weekendy. Odpocznę pewnie po śmierci...

PS. Czy ktoś zna się na prowadzeniu Fanklubu? Potrzebna jest pomoc...

: 27 października 2014, 13:57
autor: MrCzui
Ja w latach 90tych prowadziłem fanklub Guns&Roses. Ogłaszaliśmy się nawet w Bravo i Popcornie. Niestety nie poradziłbym sobie z fanklubem we współczesnych 'social mediowych' realiach. :)
Po co fanklub? Nie wystarczy profil na FB?
Mógłbym nawet "polubić" ;).

: 27 października 2014, 14:18
autor: AS Autor KC
Do zeszłego tygodnia prawie nic nie wiedziałem o Fanklubach. A tu na targach tyle osób chce wejść. Kubeł zimnej wody i to dla mnie tak jak w tydzień nauczyć się chińskiego.

: 27 października 2014, 14:25
autor: Adannyel
Która księgarnia w Krakowie? Czy jeszcze nie ma wybranej? Bo nie wiem czy kupować drugą część przez stronę, czy poczekać te parę dni.

: 27 października 2014, 14:33
autor: MrCzui
Fanklub kojarzy mi się właśnie z latami 90tymi. Teraz to tylko fanpejdż, lajkowanie i hejt.
Kiedyś to się człowiek dwa razy zastanowił jak miał napisać coś niepochlebnego- bo i znaczek kosztował i napisać trzeba i wysłać. :)

: 27 października 2014, 15:32
autor: AS Autor KC
Adannyel napisał(a):

Która księgarnia w Krakowie? Czy jeszcze nie ma wybranej? Bo nie wiem czy kupować drugą część przez stronę, czy poczekać te parę dni.

W księgarniach od 5 listopada. Jeszcze w Krakowie szukamy.

PS. Wysyłka ruszyła. Część już poszła, reszta czeka na potwierdzenie z banku

: 27 października 2014, 15:36
autor: wasut
Na paladynatowy sklep wrzućcie też gadżety będą miały wzięcie.

: 27 października 2014, 15:51
autor: MrCzui
Ja chcę kubek!
Najlepiej z jakąś niekompletnie ubraną panią (gołą babą) ;).

: 27 października 2014, 16:34
autor: AS Autor KC
Od jutra będą o gadżety. Najpierw skupiamy się na wysyłce książek. Ja sam wiem co to znaczy czekać na coś.

PS. I powiem szczerze że chciałbym z kimś przez telefon porozmawiać o treści - o świecie, pomysłach, potworach, itp. Najlepiej z kimś kto zna już treść i jest tak merytoryczny jak Keth, czy Mastug.

Nawet nie wiecie jak to jest gdy pisze się coś 25 lat, planuje fabułę, układa wątki, gromadzi informacje czy myśli przewodnie - a potem czeka się na prawdziwy, merytoryczny feedback.

: 27 października 2014, 16:46
autor: Adannyel
Ja bym brał kufel z pięciodywanem.

: 27 października 2014, 17:06
autor: MrCzui
Nie no bez przesady, aż tak bardzo na ten kubek to nie czekam :).

: 27 października 2014, 22:36
autor: wasut
AS Autor KC napisał(a):
(...)- a potem czeka się na prawdziwy, merytoryczny feedback.
Proponuje się dobrze przygotować, w dobie internetu brak feedbaku można uznać za dobry, jak się już dostaje coś, to hejt. Lajf is brutal. Choć, po wrześniowych publikacjach próbek powieści, powinieneś być już całkiem nieźle zaszczepiony...

: 27 października 2014, 22:50
autor: Adannyel
W Krakowie z niesieciowych znanych księgarń ostały się chyba tylko:
Księgarnia Pałac Spiski,
Księgarnia Pod Globusem.

Hetmańska chyba padła, Skarbnica w Hucie chyba też. Reszta to Empik, Matras i Tania Książka. Jest jeszcze mała sieć księgarni Czytanie. Można spróbować eż czułego Barbarzyńcę.