Saga o Katanie - dla tych co czytali

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 01 listopada 2015, 19:47

Nie chcę co prawda wyciągać trupa z szafy, ale przyszedł mi ten pomysł wczoraj na myśl, a wtedy był całkiem na rzeczy - czy ktoś wie zatem, kiedy Artur Senior wypuści na rynek następny półtom sagi?

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 01 listopada 2015, 21:07

Keth napisał(a):

Nie chcę co prawda wyciągać trupa z szafy, ale przyszedł mi ten pomysł wczoraj na myśl, a wtedy był całkiem na rzeczy (..)
Ja wczoraj też leżałem pijany ;-)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 01 listopada 2015, 21:16

Nieprędko teraz planszowka wychodzi wiec wasze wydatmi navhobbita czy jakiś dixit były nie uzasadnione.:P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 01 listopada 2015, 21:26

Na stado Ropuszczaków półtypowych dwuręcznych! Keth, już nie możesz się doczekać kolejnej części najbardziej mega wypasanej epickiej sagi, czy przesadzasz z alkoholem?:o

Autor zapowiadał, że kolejne półtomy w odstępach trzymiesięcznych.

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 03 listopada 2015, 13:34

Tymczasem na allegro- zeszyt notatnik album z serii odkryj swiat Kryształy Czasu. Połączenie zeszytu notatnika albumu i zbioru opowiadan :-).

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 14 stycznia 2016, 22:59

Naprawdę bardzo przepraszam za nekrofilię, ale przypadkiem natrafiłem w sieci na reklamę Sagi napisaną jeszcze przed wydaniem pierwszego tomu i chociaż mogę zostać uznany za wstręciucha, nie mogłem się powstrzymać od jej przedruku!
:P :P :P

Kryształy Czasu - Powieść - moja recenzja z fragmentów

Na serwisie tym http://polakpotrafi.pl/projekt/kc zbierane są pieniądze na super książkę fantazy. Na razie autor (nie pamiętam jak się nazywa) udostępnił kilka fragmentów swojej książki i musze przyznać że są bardzo fajne. Podoba mi się bardzo, że chce wykorzystać tak wiele ras bo to zawsze był problem książek fantazy, że są tylko elfy, krasnoludy i ludzie itp. - trochę mało, chciałoby się więcej. a tu już w pierwszym tomie (ma być kilkanaście) jest kilkaset różnych ras. Duży plus za ten pomysł. Fajne też jest to, że autor postanowił opisać przygody całej drużyny a nie tylko jakiegoś jednego bohatera - niby książki z jednym bohaterem też są fajne (na przykład "Wiedźmin" albo "Saga o czarokrążcy" ) ale zawsze jest to ryzyko, że bohater nie przypadnie nam do gustu i wtedy źle się to czyta. ;/ Jak się nie lubi bohatera. A tu będzie cala drużyna więc duża szansa że przynajmniej trochę bohaterów polubimy. Aha bo nie powiedziałem - książka się nazywa "Saga o Katanie" i myślę że to będzie wzorowane na królu Arturze i mieczu Ekskaliburze, tylko zamiast miecza będzie Katana, czyli taki miecz samurajów. Tak na marginesie Katana jest lepsza niż zwykły miecz i każdy samurai by zabił rycerza średniowiecznego bez problemu. W książce będą też wiersze opisujące różne krainy i piosenki co też jest plusem, sam piszę wiersze i bardzo je lubie. moim skromnym zdaniem "Saga o Katanie" (nie wiem czemu autor też czasem pisze że to powieść o Kryształach Czasu) to bardzo ciekawa pozycja fantazy.
na razie wystawiam 8/10 bo nie ma jeszcze całej książki tylko fragmenty.

Ocena - 8/10
Plusy: dużo ras, przygody drużyny a nie jednego bohatera, wiersze i piosenki, super napisane, dużo książek zapowiedzianych (lubie takie tasiemce)
Minusy: na razie dostępne tylko fragmenty

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 15 stycznia 2016, 00:07

Zacząłem czytac tom2 jakis czas temu. Kilka stron na jednym posoedzeniu, więcej się nie da. Stwierdzam jednak, że autor stworzył przełomowe dzieło. Narodził się typ literatury masochistycznej. Czytanie tego to masochizm w czystej postaci. A jak ktos woli bardziej tradycyjny, to zawsze może sobie w łeb tomiszczem przywalić.

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 15 stycznia 2016, 01:34

KaCechizm? KaComacho? .. Szukam słowa pod definicję..


Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 16 stycznia 2016, 21:08

Na facebookowym profilu Artura znalazłem przypisywaną mu wypowiedź na temat 100.000 miłośników KC grających w ten system. Jak do nich dotrzeć? Jak dotrzeć???? zloD

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 16 stycznia 2016, 21:19

To nie wiesz Keth, że 99,9% z 100k miłośników KC zamieszkuje inne sfery egzystencji?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 stycznia 2016, 22:27

To czemu i my się k... nie potrafimy przenieść, no czemu!!:P
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 17 stycznia 2016, 01:01

Bo ja wiem....mnie tu zasadniczo dobrze (w tej sferze)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 17 stycznia 2016, 10:11

Nie rozumiem Cie w ogole Suriel.widac ze masz mala wiedze o KC;) bo nie woesz gdzie chcialbys sie znalezc. Nalezy sie kilka slow wyjasnienia. Wiekszosc Wielbicieli sagi zamieszkuje glownie infernalna Sfere Egzystencji Szowszank. To skazańcy, którzy znaleźli się tam po tym jak niegodnie ośmielali się szkalować SoK w innych sferach ezgystencji(krążą niepotwierdzone informacje jakoby trafilo tam nawet kilka osob z tego forum:o). Biedacy cierpia katusze sluchajac wpiekielnych kręgach niekonczacych sie czytan sagi przez niezliczone awatary autora. Czytania na glosy, z dubbingiem, z lektorem. Czasem sa nawet czytania w licznych tlumaczeniach sagi, np ugrofińskim lub narzeczu ludów Bantu, przynoszące chwilową ulgę, bo nikt nie kuma o co chodzi i trzeba deletkować sie jedynie monotonnym glosem awatara. Najgorsze jest to, że musza wielbic wiekopomne dzielo. Niepokorni trafiaja do miejsca zwanego abbyssem, gdzie poddani sa torturze niekończącej się korekty półtomów sagi (a jak wiadomo nie ma tam żadnych błędów, więc jest to katorżnicza i syzyfowa praca, zważywszy, że wszelkie poprawki zaraz się samoistnie przywracją do oryginalnej wersji), pisania samokrytyki oraz peanów na cześć sagi (niektore trafiaja do naszej rzeczywsitosci, jak np piekna recka zamieszczona przez Ketha kilka postow wczesniej).

Nadal chcesz tam trafic Suriel?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 stycznia 2016, 10:33

A, to nie, to pomylilem... myślałem że tamten wymiar to coś bardziej jak... SPA.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ