Saga o Katanie - dla tych co czytali

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 21 stycznia 2015, 13:56

Jak dla mnie można dać schluss i mieć z głowy. Jak się pojawi tom trzeci będziemy gadać. Teraz to tylko się będziemy boksować z coraz to nowszymi "zabiegami marketingowymi" jakie nas tutaj odwiedzą :D

A brak obiektywizmu mam tam gdzie Artur konstruktywną krytykę.

namakemono
Reactions:
Posty: 1552
Rejestracja: 26 października 2012, 07:18

Post autor: namakemono » 21 stycznia 2015, 15:56

A ja bym nie zamykał. Zaczaić się tylko i patrzeć kto ten temat rozgrzebuje. I jak się pojawi jakiś nowy wpis to łups, banować dożywotnio rozgrzebującego stare rany użytkownika. Szybko temat sam by się zamknął z braku użytkowników. A co! :D :D :D

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 23 stycznia 2015, 13:58

Skoro nie zamykać to może jeszcze dwa cytaty. Kończę II tom i za chwilę ja również przestanę ich zamieszczać (zostało mi ok. 30 stron).

Pierwszy ze względu na ciekawostkę:
Mimo długich, czarnych, kręconych na arystokratyczną modłę włosów jej twarz sprawiała wrażenie, że jest bardziej wiedźmą niż elfką.
Dla mnie osobiście ciekawostka. Elfy wysoko urodzone mają kręcone włosy. Coś czego wcześniej nie wychwyciłem, ale nie wątpliwa różnica w stosunku do elfów, które znamy. Jakoś nie przypominam sobie elfów z kręconymi włosami.

Drugi już tylko ze względu na grę słów:
Jej pośladki zafalowały przy tym, niczym pląs nimfy...

Poproszę o zobrazowanie. Jakoś nie daję rady.:P
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2015, 00:01 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 23 stycznia 2015, 14:07

W opisie rasy w 1MiM było wyraźnie podane ze ich włosy są zawsze proste. Sadze ze chodzi o to, ze arystokracja kreci włosy a nie ze sie z takimi urodziła. Swoja droga smakołyk, warto zapamietac.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

GleamEye
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 19 października 2014, 22:56

Post autor: GleamEye » 23 stycznia 2015, 18:16

Ten fragment sprzed lat (bitwa) jest niesamowity. Największe wrażenie robi na mnie to, że komentarze zgadzają się z tym, co jest teraz - i to co do nicka!

Wcześniej straszną zagwozdkę dla mnie stanowił ten szczęśliwy (?) traf, że pan Artur wybrał jako testera z forum Kryształów Czasu jedyną osobę, która po premierze nie wypowiadała się bardzo negatywnie. A tu proszę: Mastug był jedyną osobą, która napisała pozytywny komentarz fragmentu :)

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 24 stycznia 2015, 08:13

Szczęśliwy traf?

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 31 stycznia 2015, 23:08

JEEEEEEEEST! WRESZCIE!

644 stron za mną i w końcu znalazłem wreszcie coś dla mnie ciekawego! W rymowance o Archipelagu Centralnym jest wzmianka o reptiliońskich astrologach i komandosach szkolonych do likwidowania tych co zagrażają Imperium Słońca.

Astrologowie przewidują gdzie i kiedy mają urodzić się przywódcy rebelii i wysyłają siepaczy do likwidacji problemu w zarodku.

Terminator normalnie!

Z tego można coś fajnego zrobić do ŻO tym bardzoej, że katanowie przejęli tę taktykę.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 31 stycznia 2015, 23:16

Tam gdzięs jest lub był opis inwigilacji przez sharany, przez pewien rodzaj pająka pasożyta. To akurat mi się spodobało, choć wieje filmami z lat 80 tych o kosmitach.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 07 lutego 2015, 16:58

Jezus Maria... Przeczytalem pierwsza czesc tomu pierwszego... Teraz ide sie wyrzygac. Mowiac delikatnie takiej esensji grafomanstwa i wysypu debilizmow w zyciu nie czytalem. Do tego "dziela" powinna w komplecie byc dodawana duza paczka Prozacu, bo mozna samobojstwo popelnic, albo wjechac w ostra depresje czytajac takie wypociny. Do 200 strony jeszcze sie smialem z zalosnych idiotyzmow, ale potem bylo juz tylko gorzej.

Mysle ze lektura zabila we mnie kompletnie sentyment do KC, za co autorowi bardzo dziekuje. Nie bardzo potrafie teraz myslec o tym swiecie jak przez pryzmat mastodontow ultrasow, kleczacych paladynow scinajacych glowy czterometrowym gigantom :o i innych (wyjasnienie wszystkich debilizmow tego poltomy wymagaloby opracowania dwukrotnie wiekszej objetosci niz sama ksiazka).

Moze za k100 lat jak zapomne o tym co wlasnie przeczytalem wroce do kc. W kazdym razie za reszte "dziela" ZEKC i inne wynalzki spod znaku KC firmowane przez autora serdecznie dziekuje.

Mysle ze autora moze wkrotce zalac fala pozwow o odszkodowania, bo na okladce nie ma ostrzezenia o niepozadanych skutkach ubicznych jakie moga wyplywac w trakcie lektury (ostrzezenie takie powinno zajmowac co najmniej 50% powierzchni okladki).

GleamEye
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 19 października 2014, 22:56

Post autor: GleamEye » 10 lutego 2015, 08:21

Z relacji opublikowanej w serwisie Błękitny Świt:
Błękitny Świt opublikował:

Pod Archipelagiem Północno-Zachodnim, zamieszkanym przez martwiaki, znajdują się labirynty pełne martwiaków. W owych labiryntach jest Morze Bulgoczące. Pod labiryntami znajduje się kolejny labirynt, tym razem zamieszkany przez nieliczne białe martwiaki o dobrych charakterach, które wysysają życie w zamian za dobre uczynki. Pod labiryntem białych martwiaków mieszkają istoty będące połączeniem diabłów i martwiaków.
(zaznaczenie moje)

Czy może ktoś mi wyjaśnić podkreślony fragment? Głowię się strasznie w zasadzie odkąd się pojawił, i nadal nie mogę rozkminić, o co chodzi. :/

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 10 lutego 2015, 08:47

Oj tam, jak przeprowadzisz babcie przez ulicę to starowinka rzuci się na ciebie i wyssie ci premiowane k50 lat odmładzając tym samym siebie, dzięki czemu nie będziesz zobowiązany przeprowadzać jej drugi raz. Wilk syty i owca cała.

sternick67
Reactions:
Posty: 25
Rejestracja: 16 grudnia 2014, 09:07

Post autor: sternick67 » 10 lutego 2015, 09:01

Się nie znacie - tam jest kolejna literówka, powinno być: WYSYŁAJĄ życie w zamian za dobre uczynki. Nie wiem wprawdzie, dokąd wysyłają, ale przyznacie, że ma to więcej sensu, niż owo nieszczęsne wysysanie.

[KETH] Przepraszam za ten czerwony krzyżyk, mam kłopot z myszką i co chwila mi się dwuklik robi, szlag by to! A raz postawionej oceny nie da się wykasować!
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2015, 21:14 przez sternick67, łącznie zmieniany 1 raz.

GleamEye
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 19 października 2014, 22:56

Post autor: GleamEye » 10 lutego 2015, 09:56

To nie jest coś z klasycznych Kryształów Czasu? Może błąd w relacji?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 10 lutego 2015, 21:59

Podejrzewam, że możesz kupować usługi tych białych martwiaków płacąc w zamian własną ENŻ - szkolenia na wyższy POZ, formuły antycznych czarów, megapółtalerze, a wszystko to w promocji za energię życiową śmiertelnika! ;)

Awatar użytkownika
Rikandur
Reactions:
Posty: 392
Rejestracja: 06 lipca 2013, 21:40
Has thanked: 36 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Rikandur » 10 lutego 2015, 22:11

Czekaj, a tzw. Białe Martwiaki nie są powiązane z pozytywną sferą egzystencji? Czy mi się pokićkało?

ODPOWIEDZ