Stara full wersja KC dla portalowców

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 27 sierpnia 2015, 15:56

Nie wiem, czy w ogóle Senior będzie tym zainteresowany i czy kiedykolwiek porzuci SoK. Wątpię.

Jeżeli KC RPG w starej formie miałyby wyjść kiedykolwiek, to raczej za moją sprawą. Na inne osoby raczej liczyć nie możecie.

Fakt, też jestem tym zmęczony. Co jakiś czas temat jest na nowo poruszany. Tym razem zwrócili się do mnie wyjadacze KC, więc trzeba podjąć decyzję.
Jak wydamy planszówkę (pod koniec listopada), to napiszę do Ciebie Suriel i Treant, czy bierzemy się za cokolwiek, czy na zawsze to grzebiemy, bo kolejny raz nie będzie mi się chciało najzwyczajniej w świecie do tego wracać i tracić cenny czas, kiedy mogę tworzyć równocześnie zasady do innych gier planszowych, robić pokazy itd.

Masz rację Kaceto, sporo osób się zraziło, inne gro zaakceptowało bez fanfarów, a jeszcze są osoby, które wkręciły się w świat Sagi i nowych KC. Bilans jak dla mnie jest póki, co jest na 0 lub na lekkim plusie (po hejcie przychodzi akceptacja, a nawet pomoc).

Nie wiem jeszcze jak wysoką poprzeczkę postawią mi sami gracze. Czego oni oczekują poza oryginalnością? Dodatkowych grafik, map, opisów, a może dodatku od razu? Nad tym też będę musiał się zastanowić. Raczej nad ożywieniem świata Katanów, masy dodatków, suplementów, ciągłego wydawania nowych rzeczy nie ma, co liczyć. Koszta, mały popyt na RPG, a szczególnie pracochłonność, by mnie przerosła nad rozwijaniem wszystkiego praktycznie od nowa.
To byłaby raczej jedno strzałówka patrząc na mnogość projektów, jakie czekają przede mną do realizacji.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2015, 16:10 przez Never, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 27 sierpnia 2015, 20:21

No cóż jest to już jakiś konkret. I szczerze mówiąc nie można odmówić ci wytrwałości. Materiały do KC dodajesz na portalu cyklicznie.

Jedna kwestia z wypowiedzi:
"...bo kolejny raz nie będzie mi się chciało najzwyczajniej w świecie do tego wracać i tracić cenny czas, kiedy mogę tworzyć równocześnie zasady do innych gier planszowych, robić pokazy itd."

Jeśli była by odpowiednia ilość zaufanych osób, to przepisywało by się samo. Jeśli jest tak jak mówicie czyli są stare rzeczy na nośnikach. Potrzebny byłby wówczas sprawny nadzór nad treścią, a to nie zajmowałby ci tyle czasu żeby porzucić wszystkie inne projekty. Czekamy do listopada, w tym miesiącu mam ładne okrągłe urodziny więc wzrasta mi Zauważenie dwukrotnie :)
Jestem dobrej myśli, jak nie wyjdzie to wtedy to już chyba nigdy.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 27 sierpnia 2015, 22:08

[offtopic]Arturze Seniorze! Waranie Bolku! Nie idźcie tą drogą!

Kryształy Czasu to RPG i nie zmienią tego hektotomy SoKu. Szkoda, że ZE to dla was w moim odczuciu potencjalne niechciane dziecko.[/offtopic]

Wracając do digitalizacji szuflady - jeśli nie będziemy mogli liczyć na Autora jako wyrocznię w niejasnych i niejednoznacznych momentach, to grozi nam popełnienie herezji i zbezczeszczenie kanonu.

Tak naprawdę nie wiem, czy jest jeszcze wielu grających, którzy czekają na delikatesy z szuflady, ale sądzę, że nie brakuje takich, których ciekawi to archiwum.

Oby tylko nie okazało się, że jest to kolejne efemeryczne podejście do KC RPG... Bo jak tak dalej pójdzie wymrą ci, którzy zachłysnęli się systemem jeszcze w ubiegłym wieku.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2015, 22:14 przez Treant, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 28 sierpnia 2015, 09:20

Złudne to one nie jest Treant. Jest czasochłonne i pracochłonne (kosztochonne pewnie też) z resztą jak każde marzenie. Brakuje ludzi do pracy. Słuchaj, teraz będę siedział 4-5h nad sklepem i wstawiał nowe produkty zamiast np. zajmować się grą planszową i rpg.

Ja efemerycznego podejścia do tego nie mam. Pamiętam, co obiecałem 6 lat temu...
Nadal czuję się zabowiązany choć próbowałem samemu i mi nie wyszło. Jeżeli Suriel i Ty Treant mi pomożecie istnieje szansa, że przy moim 300% zaangażowaniu coś z tego wyjdzie. Widząc Waszą wiarę naprawdę serce mi rośnie;).

Do listopada jeszcze 3 miesiące, a to wbrew pozorom bardzo mało czasu. Dla mnie liczy się każda godzina. Naprawdę chcę dopiąć grę planszową do końca oraz porządnie pchnąć do przodu karciankę autorstwa Czegoja.
Ostatnio zmieniony 28 sierpnia 2015, 09:37 przez Never, łącznie zmieniany 1 raz.

kaceto
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 30 sierpnia 2013, 11:28

Post autor: kaceto » 28 sierpnia 2015, 17:27

Fajnie, że jest motywacja, oby coś z tego wyszło. A jak padnie decyzja, że KC RPG upada i nigdy go nie będzie, to zawsze można rozważyć puszczenia materiałów na CC w takiej postaci jak są i niech się ludzie bawią. Chętnych do zeskanowania papierów z szuflad na pewno nie braknie, ba, teraz wystarczy fotki pstrykać i tylko następne, następne, następne.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 29 sierpnia 2015, 14:05

Motywacja to za mało, kiedy każdego dnia zostajesz obrzucony gównem, tutaj trzeba długotrwałej determinacji;). Z tym puszczeniem w sieć to fakt, ale decyzja nie należy do mnie (po za tym są one w słabym stanie technicznym, trochę wstyd rzucać coś takiego do sieci).

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 30 sierpnia 2015, 13:41

A te 36 stron Never jakie zrobiłeś to o czym byly , jeśli łaska.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 30 sierpnia 2015, 13:54

Pewnie spis treści...

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 30 sierpnia 2015, 19:12

Nie, Keth. To był wstęp do RPG + fragment o losowaniu postaci.

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 30 sierpnia 2015, 20:22

Ja i moja ekipa z Poznania na pewno przytulimy całą wersję mimowską i wszelkie materiały. Jakby co to wiesz do kogo w tym miescie pisać
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 marca 2016, 08:17

Moje pytanie jest takie.
Dlaczego upadł pomysł KC na wiki i w jakim stanie został projekt zakończony, jeśli wystartował?

Mocno myślę żeby się za to jednak nieco wziąć.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 29 marca 2016, 09:39

Z braku chętnych do zabawy. Próbowałem ja i nospe. Mój kawałek jeszcze wisi gdzieś w menu. Nospe miał więcej ale nie wiem co z tym zrobił.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 marca 2016, 11:02

A skąd braliście tekst do wrzucenua na wiki? Z jakich materiałów?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

nospe
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 20 listopada 2008, 15:08
Kontakt:

Post autor: nospe » 29 marca 2016, 11:17

Co do wiki to mam je gdzieś i mogę je przywrócić. Na wiki była zbieranina linków do artów i stron związanych z KC, i zacząłem uzupełniać wersję dyskietkową KC. Na wiki miałem zamiar umieścić KCki w wersji dyskietkowej, MiMowej oraz wersji modyfikacji autorskich oraz dodatków. Pomysł upadł bo nie miał kto tego uzupełniać.
Mój browar - SPECJAL, mój linuks - PLD, moje RPG - KC.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 29 marca 2016, 11:28

Mozemy podejść do tematu ponownie.
Z takim warunkim że nie może byc ani zdania z MiMow albo z tak zwabej drugiej edycji. Za tamte prace ktos wziął pieniadze za prawa autorskie i jeśli teraz to opbulikujesz to bedzie trzeba zrobić mu odsyp.

Never ma 35 stron pierwszych plus cześć z losowaniem postaci. Zapytam go czy by nie udostępnił wraz z opisem krasnali jako free.

Ktoś by sie pisal do pomocy jeszcze?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ