Pyanie Egzystencjalne: Czy ktoś jeszcze gra w KC?

gonzor1
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 13:13

Post autor: gonzor1 » 26 lutego 2015, 15:18

Wczoraj, podczas kolejnej "odjechanej" dyskusji z moim kumplem omawialiśmy przeszłość i przyszłość RPG, opowiedziałem mu troszkę o kryształkonie, wylałem jadu na AS i zaprowadziło nas to na ciekawe drogi przyszłości RPG z użyciem tabletów, wspólnego dla całej naszej Ziemi - świata onego systemu (coś jak wydawane dodatki do D&D, tylko w formie internetowych newsów, ze zmianami geopolitycznymi włącznie).
Po dłuższej dyskusji, w okolicach północy, ustaliliśmy, że to jednak bez sensu, bo choć wszyscy grają w jeden system, wszystko i tak zależy od mistrza gry: czasy podróży, ilość magi/magicznych przedmiotów w danym świecie, przyznawanie XP i rozwój postaci (jedni robią słynne hattriki a inni w tym samym czasie dochodzą ledwie 7 poziomu).
Niemniej jednak ziarno padło na podatny grunt, póki ciepło, póki nie zmarnieje z braku podlewania dobrymi chęciami... piszę i zapytuję:

Czy ktoś jeszcze, poza Łodzią gra w Kryształy czasu, dość regularnie (w tym wypadku raz na pół roku od biedy też uznajemy za regularnie - tak jak na załączonym obrazku ;) )?

i zrobię z tego ankietę, z, a jakże, tendencyjnymi pytaniami

Tan Darugar Gladiator
Reactions:
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, 07:39

Post autor: Tan Darugar Gladiator » 30 kwietnia 2015, 00:53

Nie tylko w Łodzi się gra w KC ale i też na świecie...Znam osoby które grają w Anglii, Niemczech i Francji. Czasem mam możliwość z nimi pograć. Na portal też zaglądają :)

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 30 kwietnia 2015, 07:20

Ja znam osobiście grupę grających z Poznania bez przerw od 20 lat co piątek. Naprawdę fajni ludzie swoją drogą. Grup grających w KC wiem, że nadal jest sporo jednak osobiście jeszcze nie poznałem. Słyszałem o takowej w Kielcach na konwencie oraz w Krakowie i Tarnowie. Także ciężko jest oszacować, ale wydaje mi sie, ze jeszcze ze 100 osób może grać z całej Polski. Wiem, że niektórzy wrócili do KC po wydaniu Sagi, bo takie deklaracje też słyszałem.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 30 kwietnia 2015, 08:13

Jedna ekipa jest w okolicach Lublina.Z tego co u was czytam to wynika że jedna grupa na kazde nieco większe miasto.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 30 kwietnia 2015, 08:46

Ja bym chętnie zagrał w KCty, jakoś tak regularnie- gdzie, fakt, regułą pewnie byłoby raz na pół roku ;), ale nie mam z kim, bo wszyscy kumple jak nie WH to inne Only War, Savage Worlds etc.
Nigdy KCtów nie prowadziłem i nie zamierzam. Moje domeny to SW, OneRingi i inne Castle Falkensteiny.
A i koniecznie w świecie stworzonym przez Artura. Jakbym se chciał innego świata to bym poszukał systemu. Nie znoszę, jak MG, doświadczony czy nie daj Boże początkujący bierze się za ulepszanie czyichś pomysłow, a na dodatek chce żeby traktować jego pomysły jako prawdy objawione...
Oryginalna Orchia jest dla mnie trochę naiwna i trochę bajkowa- i w taką chciałbym zagrać. Rozsądny Heroic, nie żadne Dark Fantasy jak to próbują niektórzy przeforsować... Ufff...

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 30 kwietnia 2015, 10:36

MrCzui dopisałem Cię do listy testerów nowych KC;) oczywiście pogramy jak coś już będzie gotowe :D.

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 30 kwietnia 2015, 14:44

Dziękuję :).

Chociaż fragment: "oczywiście pogramy jak coś już będzie gotowe" sugeruje, że raczej nie muszę planować w najbliższym czasie wolnej od rodziny soboty :).

Bardzo chętnie.

ODPOWIEDZ