Kolejne spotkanie autorskie z A.S.em

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 17 maja 2015, 10:25

Treant napisał(a):

(...) Artur prosił o nominowanie do Nagrody Zajdla. (...)
??
O lol. :D


Jednak jak znajdzie się odpowiednio silna grupa trolli to da radę. :D:D:D

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 18 maja 2015, 12:49

Suriel napisał(a):
Noi tak tyle ze do Zajdla nominowane jest słowo pisane a nie rysunki.
A nawet jesli popatrzyć na to jak na całość to wówczas nagrodę powinni dostać również graficy.
A na marginesue to zastrzeliles mnie tą propozycja Treant.
Nic nie pisałem o nominowaniu rysunków, tylko o ich wykorzystaniu. O nominowanie do Zajdla poprosił sam Artur, choć wiedział, że na sali były tylko 2 osoby po pełnej dawce I części SoKu. Osobiście liczę jednak na to, że AS skoncentruje się wkrótce na KC RPG.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 18 maja 2015, 13:23

Ja również Treant, ja również...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 19 maja 2015, 20:48

[offtopic]
Treant napisał(a):

Chcesz przyspieszyć publikację kolejnych tomów SoK? Artur prosił o nominowanie do Nagrody Zajdla.
Treant napisał(a):

Chcesz przyspieszyć publikację kolejnych tomów SoK? Artur prosił o nominowanie do Nagrody Zajdla.
Po prostu nie mogłem się powstrzymać.
Obrazek[/offtopic]
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

MrCzui
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 08 września 2014, 13:17

Post autor: MrCzui » 20 maja 2015, 12:25

Był gdzieś taki pomysł, żeby strollować Zajdla SoKiem, ale na szczęście chyba upadł. Mam za duży szacunek do tej nagrody i jej patrona...

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 sierpnia 2016, 07:49

Rozmawiałem wczoraj z Arturem i mam info, że póki co złota edycja w papierze nie pójdzie, bo zainwestowali wszystko w grę planszową i czekają na zwrot. Planszówka będzie na początku listopada raczej więc trochę trzeba czekać.
Artur chciałby wszystko wydać w pdf, materiały są JUŻ gotowe, ale nie wie jak poradzić sobie z piractwem pdf-owym. To powiedział jest barierą wydania całości już kompletnej. Mechanik jest 5 - o różnym stopniu zaawansowania, to dobra wieść dla mnie.

Macie jakieś rady odnośnie tych pdfów? Nie wiedziałem co mu powiedzieć...

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 sierpnia 2016, 17:13

Ktoś kto kusi się na wydanie PDF musi również godzić się na piractwo, bo ono będzie. Natomiast można dać tak niską cenę pdfa, że ludzie będą chcieli dać zarobić autorowi. Z piractwem nie da się walczyć, trzeba tylko liczyć na to, że ludziom nie będzie chciało się piracić. Do Pdfa dodajesz informację, że jeśli ktoś chciałby ekskluzywną opcję drukowaną to poprosisz o info i zbierasz zamówienia. Jak się uzbiera konkretna liczba to robisz druk na żądanie i tyle. Na złotej edycji Artur nie zarobi, bo zwyczajnie są lepsze systemy, ale opcja pdf może być bardzo ciekawy bodźcem do zrobienia marketingu innym produktom tej samej linii.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 sierpnia 2016, 21:04

Masz rację, trzeba mu to zaproponować. Zobaczymy jaki odzew będzie.

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 14 sierpnia 2016, 20:33

Mrufon napisał(a):

Rozmawiałem wczoraj z Arturem i mam info, że póki co złota edycja w papierze nie pójdzie, bo zainwestowali wszystko w grę planszową i czekają na zwrot. Planszówka będzie na początku listopada raczej więc trochę trzeba czekać.
Przy podanej cenie mam obawy, czy nie kolejne ćwierć wieku. Nie jestem znawcą planszówek, ale podstawowe pytanie jest następujące: dlaczego miłośnik tego typu gier miałby kupić akurat paladynatowy Labirynt Śmierci a nie inny tytuł?
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 15 sierpnia 2016, 14:19

A jeśli się planszowka niezróci?
Wątpię by materialy do druku odf były JUŻ gotowe. Raczej można to między bajki włożyć.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 15 sierpnia 2016, 16:58

podstawowe pytanie jest następujące: dlaczego miłośnik tego typu gier miałby kupić akurat paladynatowy Labirynt Śmierci a nie inny tytuł?
Ze względu na pozytywne opinie szerokiego grona krakowskich krytyków! :P

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 15 sierpnia 2016, 17:16

Suriel napisał(a):

A jeśli się planszowka niezróci?
To będziemy już w większości w wieku emerytalnym (o ile dożyjemy) nim coś nowego zacznie się dziać w temacie KC. Poniekąd wymarcie wszystkich jęczących z powodu ZE jest też jakimś rozwiązaniem problemu dla Paladynatu.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 sierpnia 2016, 07:49

Teraz planszowki przeżywają istny renesans. Bylen z mlodym w parku i mnostwo rodzin gralo na kocykach rozłożonych w cieniu.
Niestety z tego co wiem ZEKC nie prędko jeśli w ogóle. Po planszowce powrót do wydawania SoKu. Akcja będzie już na powierzchni.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 sierpnia 2016, 07:52

To "jeśli w ogóle" niestety coraz bardziej aktualne.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 sierpnia 2016, 08:02

Cóż nie pozostaje nic innego jak tworzyć w zakresie własnym, na potrzeby własne i znajomych. Już nie raz tak było że wiara przynosiła góry. Na plecach swoich wiernych. Trzeba wziąć i dźwignąc ten kawałek kamyka.
KC to jak stary samochód którego żaden z nas nie potrafi się pozbyć ze względu na sentyment. Przewaznie stoi w garazu pod plandeka. Ale od czasu do czasu przychodzi ochita by sie zniwu przejechac. Może trochę pogrzebać w silniku. Spotkać się z innymi właścicielami tego midelu i pogadać o tuningu jaki każdy już dawno u siebie zrobił.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ