Haran-Gar

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 17 maja 2016, 11:26

Najpierw parę literówek:
4 linijka- powinno być- awanturników pragnących (jest pragnący)
6 linijka- powinno być- martwiaczych (jest martwiczych)

Tylko tyle zauważyłęm w kwestii technicznej. Teraz miodek.
Tekst zrównoważony i pasujący do klimatu. Ze swojej strony w wieży Białych Magów dodałbym funkcję strażnika- maga, lub jakiejś istoty (może coś w rodzaju sfinksa), który pilnowałby wejścia/wyjścia- raczej istoty, bo ktoś taki musiałby czuwać 24h, z drugiej strony śmiertelny "strażnik" mógłby być kimś istotnym w strukturze miasta, ponieważ decydowałby o audiencjach itp.
Przy okazji pytanie, czy zamierzasz opisać samego hyrtana, jak i inne osoby mające wpływ na władzę w mieście?

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 17 maja 2016, 12:06

Dzięki za wyłapanie literówek, zaraz sobie to poprawię w tekście oryginalnym.

Strażnik w Gildii nie jest potrzebny z uwagi na "świadomość" wieży i braku możliwości wejścia/wyjścia z niej. Choć jako smaczek można coś dodać.

Co do pytania.
Założyłem sobie kolejność:
1. Opis miasta (6 dzielnic)
2. Organizacje
3. Opisy głównych BN

A więc mówiąc wprost, tak zamierzam zrobić opis zarówno opis hyrtana jak i innych członków Rady Miasta
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 17 maja 2016, 13:47

Ok. Co do wieży zmyliło mnie zdanie- "odwiedzający tak naprawdę nie są w stanie bez zgody członków Gildii opuścić wieży"- może powinieneś uwypuklić świadomość samej wieży, czy jakoś tak. Czasami jak sam piszę coś wydaje mi się domyślne, a ludzie jednak wiedzą to, co czytają ;)

Będziesz opisywał jakieś mroczne sekrety? Miejsca sprawdzają się najlepiej, kiedy dają bazę do scenariuszy.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2016, 14:03 przez koszal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 17 maja 2016, 14:30

To młode miasto więc mrocznych sekretów szczególnie nie przewiduję. Jednak nie zapominajmy na jakim terenie ono powstało no i prawda jest taka, że opis tego miasta postanowiłem zrobić pod kątem scenariusza p.t. "Mroczne przymierze" więc takie tajemnice oczywiście się pojawią.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

ODPOWIEDZ