Jak wygląda toporomiecz?

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 24 września 2009, 21:44

...że się wtrącę hihi - dla mnie toporomiecz może wyglądać również tak :

http://www.krysztalyczasu.pl/photogalle ... hoto_id=42

kwestia wyobraźni...
Ostatnio zmieniony 24 września 2009, 21:45 przez leobardis, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 25 września 2009, 14:39

Przyznam że wielce interesujący jest owy kopesh o którym wspomniałeś. Jak dla mnie to na razie faworyt
O zdecydowanie coś w ta strone bym widział jako "toporomiecz" :)

Shadowrunner
Reactions:
Posty: 263
Rejestracja: 24 stycznia 2009, 18:27

Post autor: Shadowrunner » 25 września 2009, 16:07

Tak na marginesie tylko dodam że zdjęcie, które za mną z erpg.pl przytoczył tu na górze w którymś poście leobardis (http://www.manningimperial.com/catalogue/172main.jpg) to kopesz :) tylko o nieco innym wyprofilowaniu ostrza.

Nie ukrywam że właśnie jeśli wziąść pod uwagę statystyki tpmcz-y (bardziej jak miecz niż jak topór) to takie różne kopeszopodobne ostrza najlepiej by je chyba opisywały.

Natomiast ten rysunek z galerii - też leobardisa ;) - też jest niezły - przyznam że tak mniej więcej zawsze wyobrażałem sobie ostrze tprmcz-a - taki zygzak-błyskawica (no z tym że osadzone nie na stylisku tylko w dużej rękojeści miecza, no ale nieważne). Moim zdanie obie wersje (i te toporopodobne i te mieczopodobne) lepiej pasują pod względem stylistyki, estetyki i praktyczności niż ta wersja którą Jarosław Musiał naszkicował w MiMach ;)

A teraz mały żarcik sceniczny:

Koniec końców zapewne okaże się że jak spytamy się Szyndlera jak ten toporomiecz naprawdę wygląda - to powie że wygląda tak:

Obrazek

:o ;)
Ostatnio zmieniony 25 września 2009, 16:13 przez Shadowrunner, łącznie zmieniany 1 raz.
"-Kat An!!! - najg?o?niej jak mog?a, sykn??a ci??arna orczyca.
-Kacie! Jeszcze raz spróbujesz mnie podgryza?! - doda?a uderzaj?c wielk? niczym bochen chleba pi??ci? w swój nabrzmia?y brzuch."
[sic!]

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 25 września 2009, 17:12

Jak batlet ??

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 25 września 2009, 21:29

Moje wyobrażenie na temat wyglądu toporomieczy pokrywa się z drugim obrazkiem kopesha, który zlinkował Hans. Ostrze to ma wyraźny szpikulec, który dobrze oddaje skuteczność kłutą ulubionego narzędzia łuskowatych.

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 26 września 2009, 16:03

No i znalazłem, MiM nr 1 strona 10 na dole. Zapraszam do zapoznania się.
Ostatnio zmieniony 26 września 2009, 16:14 przez venar, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Hauerine
Reactions:
Posty: 753
Rejestracja: 16 września 2009, 22:01
Kontakt:

Post autor: Hauerine » 02 października 2009, 18:38

wasut dnia 28.09.2009 10:22:53
Dyskusje na temat toporomieczy jako takich może przenieśmy do tematu im poświęconemu. Tutaj dyskusja winna się tyczyć co najwyżej wersji przedstawionej
OK
O autoryzowaniu pisałem w trybie przypuszczającym - jako że AS miał od czasu pojawienia się tego rysunku w pierwszym numerze MiM dużo czasu do ewentualnej interwencji, skoro tego nie zrobił wnioskuję, że akceptował taki obraz tej broni.

Przecież to był luźno wstawiony rysunek, a nie ilustracja: "tak wygląda toporomiecz". Co tu do "interwencji" ?? Tym bardziej, ze rysownicy to trudna materia i czesto rysują jak chcą. Ostatnio współpracuje z jednym rysownkiem co do komiksów i ilustracji itp. i to jest czesto problem :P
Zresztą ekipa MiM w pewnym momencie wyprawiała dowolne rzeczy z KC , a AS nie mial nic do gadania. Tak jak przy tzw. podręczniku.
Proszę Hauerine nie rozcinaj moich wypowiedzi na kawałki, a przede wszystkich pojedynczych zdań, bo tracą przez to na pełnym znaczeniu.
Postaram się :)




Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 02 października 2009, 19:38

Tak, interpretacja rysunków może być różna, prawda Hauerine :)?

Ale prawda jest taka, że nawet laik słysząc "toporomiecz" zakłada że taka broń musi mieć coś z topora i coś z miecza. I nie chodzi tu bynajmniej drewnianą rękojeść jednego i stalowe ostrze drugiego :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 03 października 2009, 23:53

Jest dokładnie tak jak mówisz Venarze ale rysunek , który przytoczyłeś jako stereotyp "toporomiecza" bardziej przypomina "mieczotopór" - jest to subtelna różnica...ale jest.
to tak jak z dzieleniem 4:1=4 ale 1:4=0,25 prawda ?
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 04 października 2009, 17:00

Leo, nie kombinuj. :) To się nazywa odwracanie kota ogonem :)
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 18 kwietnia 2011, 21:19

Ktoś ostatnio na shoucie prosił o szkice toporomiecza i półtalerza które narysował Artur Szyndler na kryształkonie. Niestety nie ma odzewu. Dlatego postanowiłem narysować to co pamiętam i póki pamiętam aby było dla potomności:

topotomiecz

ps. Zaraz dostanę po głowie za fatalny styl rysunku od wasuta i oggy'ego a więc odrazu mówię że lepiej nie umiem
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 2011, 22:45 przez mastug, łącznie zmieniany 1 raz.

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 18 kwietnia 2011, 21:30

venar napisał(a):
I nie chodzi tu bynajmniej drewnianą rękojeść jednego i stalowe ostrze drugiego :)
Całe szczęście, bo zaczęło tu krótką naginatą pachnieć ;)

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 19 kwietnia 2011, 09:02

BArdzo zgrabnie rysunkowo Mastug, rękojeść z jelcem mi się dość podoba - nad kolorem ostrza możesz jeszcze popracować - ale i tak jest imo b.dobrze.

Co do logiki takiego tworu to... po raz kolejny odnoszę wrażenie, że ostatnie pomysły autora są jedynie po to żeby były - kompletnie bez przemyślenia. Logika = 0.
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2011, 09:20 przez wasut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 19 kwietnia 2011, 09:52

Ja Treant'owi wysłałem moją wizję toporomieczy także mógłby wrzucić
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 19 kwietnia 2011, 18:49

Co ciekawe na zlocie ASz stwierdził, że wszystkie "stabelkowane" w MiM3 (które stanowią rzekomo tylko wycinek całego spektrum) bronie są wzięte z naszego świata.
Odniósł się także do projektu wasuta: powiedział, że jego rysunek to wizja w dobrym kierunku :)
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

ODPOWIEDZ