Jak wygląda toporomiecz?

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 21 kwietnia 2011, 20:28

czyli taki mechaniczny dyskobol???
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 kwietnia 2011, 21:15

Zapomniałem dodać bardzo istotną rzecz - załoganci to rzecz jasna wyłącznie hobbici, mający genetycznie zakodowane predyspozycje do walki na widelce! :D

Awatar użytkownika
Oggy
Reactions:
Posty: 766
Rejestracja: 13 lipca 2009, 15:05
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/Oggy
Has thanked: 24 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Oggy » 22 kwietnia 2011, 07:22

Run jest Ci wybaczone, jednak nie drażnij mnie już więcej albowiem me przerośnięte ego źle to znosi.

Mam wrażenie, że toporomiecz to nieco hybrydowy, ciężki, krótki miecz. Coś jak grecki kopis. Tyle tylko, że z absurdalnie zwiększoną masą klingi. Nie bardzo wiem jak tym zadawać sztychy (trzeba by mieć krzepę żeby wepchnąć w ciało tak szerokie ostrze) a biorąc po uwagę masę i wyważenie chyba nie bardzo da się nim fechtować. Więc nie wiem po co jelec.
Ostateczne da się z tym żyć.
astrolog/alchemik 10/10 POZ

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 22 kwietnia 2011, 21:09

Nie, proszę! Nie usuwajmy z Kryształów toporomiecza, tego bym nie zniósł! Wszak ta mityczna, rozpalająca wyobraźnię tak wielu broń od blisko dwudziestu lat stanowi ikonę tego systemu, na równi z Katanem, rasą reptillionów i profesją półboga!

Bez toporomieczy kacety już nigdy nie będą takie same );(

Awatar użytkownika
mordimer00
Reactions:
Posty: 2226
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 09:44

Post autor: mordimer00 » 23 kwietnia 2011, 00:07

tak jak i bez cepa bojowego czy wideł ten system nie obroni się sam:D:D
trzeba mu stałych elementów aby mógł się odrodzić:D
"Stara?em si? tak ?y?, abym w godzinie ?mierci móg? si? raczej cieszy? ni? l?ka?..."

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 23 kwietnia 2011, 10:50

to niech ten toporomiecz pokaże nam się na oczy i obroni się sam :P
bo jakoś racjonalnie nikt nie może tego zrobić za niego :D

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 23 kwietnia 2011, 18:19

Wystarczy trochę wyobraźni i tolerancji a racjonalne wytłumaczenie znajdziesz sam.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 24 kwietnia 2011, 07:07

Witam,
sądząc po charakterystykach toporomiecz jest bronią będącą czymś pośrednim pomiędzy toporem bojowym, a krótkim mieczem - zdatną do zarówno do pchnięć jak i do cięć. Do tego jest to broń jednoręczna, chyba nieźle wyważona, sądząc po wymaganej SF. Niestety raczej odpadają wszelkie krzyżówki miecz + dwustronny topór - broń taka, delikatnie rzecz ujmując, byłaby nieco nieporęczna.

Moja propozycja (zamiast pisanki):

Obrazek

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 26 kwietnia 2011, 15:32

vanar wielkie pozdrowienia i ukłony dla twej mocy i potęgi
czuję się naprawdę porażony

jimmor - to nawet odpowiadałoby opisowi
ale cały czas coś mi nie odpowiada w tej broni

szukałem odwzorowania do jakiegoś egzemplarzu broni starożytnej, jak również jakiegoś powiązania z samą nazwą "toporomiecz" i cały czas ostateczny wygląd i zamierzenia tej broni kłócą się ze sobą

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 26 kwietnia 2011, 22:08

RHN, nastawienie na ustawiczną konfrontację w ujęciu długoterminowym zawsze prowadzi do nieszczęścia, którego ofiarą zwykli na tym forum padać osobnicy o prowokacyjnej osobowości. Daj już spokój z zaczepkami pod adresem innych użytkowników, nie szkoda Ci na to czasu?

Zamiast szukania zatargu z adminami mógłbyś może zaproponować własne wyobrażenie katańskich rang wojskowych albo dalej wytrwale szukać prawdziwego toporomiecza w źródłach historycznych, wszak życie nagradza wytrwałych. Czasu na hobby tak mało, wykorzystujmy go produktywnie - taki mały apel z mojej strony. Konfliktowa atmosfera w tak małym gronie nie ma sensu, przecie my wszyscy to prawie rodzina, prawda? ;)

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 27 kwietnia 2011, 09:01

jeżeli istnieje coś takiego, to i toporomiecz czy (pół)talerz może istniał
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 27 kwietnia 2011, 09:03

a toporomiecz w takim stylu?
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 27 kwietnia 2011, 12:44

Tak patrzę na te pomysły i się uśmiecham. Dziwne bronie spotyka się i na ziemi ale np. propozycja półtalerza jako kawałek koła z ostrzem w ogóle nie nadawałby się do walki.

Propozycja jimmora i topormiecza jest chyba najlepsza. wydaje się że broń będzie dobrze wyważona (ew. to zgrubienie ostrzy przesunąć można niżej) i da się tym tak zaatakować pchnięciem jak i cięciem Aktualna propozycja uniemożliwia wykonywanie wydajnych pchnięć.

Jako ze domyślnie (z powodu nazwy) wyobrażamy sobie taką broń jako hybrydę topór miecz staramy się łączyć te elementy.

Run Habas Ne
Reactions:
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 05:53

Post autor: Run Habas Ne » 27 kwietnia 2011, 13:14

Keth - staram się stronić od offtopu
a jeśli jego świątobliwość, piękność i wspaniałość ADMIN poczuł się jakoś urażony tym że zaproponowałem mu, aby swą rację poparł argumentami, to nagła obraza, kasacja postu i ostrzeżenie - może trzeba czytać ze zrozumieniem ?, a może racja admina jest fundamentalna i nie potrzebuje poparcia ?

mniejsza z tym
ja urazy nie czuję
jedynie apeluję że aby otrzymać szacunek trzeba nim się posługiwać ( i proszę mi nie wytykać że to właśnie ja go nie mam - przywitałem się grzecznie, a reszta dyskusji wynikła z waszej strony )


Denver - może istniało a może nie - problem w tym że wygląda to nieco na słowotwórstwo a nie odniesienie do prawdziwej nazwy

a to co pokazałeś .. ech uleciała mi nazwa na chwilę obecną - ale to na pewno nie toporomiecz i powinno pojawić się w spisie broni pod swoją własną nazwą



swoją drogą natchnęło mnie że jeden z obrazków toporomiecza bardziej przypominał tulwar który za to jest bardzo podobny do szlaparu
może ktoś jeszcze dorzuci dla porównania szlapar i tarsar ?

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 27 kwietnia 2011, 14:51

Jak przesuniemy w dół zgrubienie to nam się 'ramię topora' skróci. A topór jest wydajny dzięki temu, że dlugie ramię pozwala masie na końcu odpowiedni pęd nadać.

Faktycznie pchnięcia tym byłyby nieporęczne, ale skuteczność w ten sposób użytego toporomiecza nie przewyższa zbytnio ciężkiego sztyletu a jest on wolniejszy...

ODPOWIEDZ