Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 05 października 2013, 02:13

Sialalala zabawa trwa!!!!:D

Dla przypomnienia - cała akcja tutaj - https://plus.google.com/u/0/events/cieb ... a3j0qod7f4

Dzień 1. Jak zacząłem/zaczęłam przygodę z KC? http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=835
Dzień 2. Moja ulubiona edycja KC http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=836
Dzień 3. Mój ulubiony dodatek (autorski) do KC http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=837
Dzień 4. Moja ulubiona grywalna rasa w KC http://www.krysztalyczasu.pl/forum/view ... ead_id=839

Dziś: Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC

W zasadzie nie ma jednej. Najszybsze i najczęstsze (jak mi się nie chce, a to coraz częściej) to wojownik ewentualnie barbarzyńca. Jak mi się chce i drużyna potrzebuje to kapłan, najlepiej jakiegoś postrzelonego boga (pian, gothmed). Najdalej zaś doszedłem rycerzem, natomiast najszybciej ginąłem półbogiem. Tak czy inaczej te pięć chyba lubię najbardziej. Nie udało mi się do tej pory zagrać chronomantą Trenta a bardzo chciałbym spróbować, tylko gdzie znaleźć MG, który zgodzi się na tę profesję.

Awatar użytkownika
deliad
Reactions:
Posty: 3638
Rejestracja: 28 marca 2010, 10:24
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/deliad
Has thanked: 5 times
Been thanked: 52 times

Post autor: deliad » 05 października 2013, 05:37

Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC

Miałem okazję zagrać wszystkimi profesjami, ale trudno wybrać najlepszą. Zwykle biorę dwie, coś z kasty żołnierskiej/złodziejskiej i kapłańskiej/czarodziejskiej. Ciekawie grało się kapłanem/alchemikiem. Kapłan rozpoznawał martwiaki, a alchemik wiedział jakie komponenty można z niech wyciągnąć. Lub alchemik oczyszczał wodę, a kapłan błogosławił i w ten sposób produkował wodę święconą.

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 05 października 2013, 07:18

Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC

Barbarzyńca. Niby można też wojownikiem, rycerzem, etc. Ale ta dowolność w zachowaniu Barbariana..... Oczywiście ma swoje ograniczenia, ale jednak jest ulubiony
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 05 października 2013, 11:13

Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC

Najbardziej lubię maga z powodu jego dość szerokiego spektrum czarów i rewelacyjnym wyborze profesji, z którymi można go łączyć. Czarodziej ten nie jest profesjonalistą tak jak jego kastowi koledzy, jednak ma mocne strony, których mogą mu pozazdrościć.
Nie znaczy to oczywiście, że jestem nierozerwalnie związany z kastą czarodziejską czy wręcz z magiem - gdybym miał wskazać przdstawicieli pozostałych grup byliby to: wojownik, paladyn, zabójca oraz astrolog mimo tego, że dysponuje w porównaniu choćby z kapłanem mniej przydatnymi zaklęciami.
Najdłużej grałem czarnoksiężnikiem i choć nie pobiłby on maga w moim prywatnym rankingu, nadal preferowałbym go bardziej niż dowolnego z kleryków.

P.S. Dziękuję czegoju za miłe słowa na temat chronomanty - ja także nim nie grałem, więc możemy powoli zacząć tworzyć partię na rzecz równoprawnej obecności profesji autorskich w życiu Orchii ;)
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 05 października 2013, 14:44

Czarny rycerz jest moją ulubioną profką! Zwłaszcza, że grałem nim w połączeniu z bardem jako dwuklasowiec, ehh mroczna muzyka duszy :D

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 05 października 2013, 16:44

deliad napisał(a):

Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC
Kapłan rozpoznawał martwiaki, a alchemik wiedział jakie komponenty można z niech wyciągnąć. Lub alchemik oczyszczał wodę, a kapłan błogosławił i w ten sposób produkował wodę święconą.
Takich wzajemnie się wspomagających połączeń profesji jest więcej: kapłan wzmacniający czary czarnoksiężnika i czarnego rycerza oparte na ewidentnym źle, paladyn wspomagający unicestwiającą martwiaki magię astrologa ewidentnym dobrem, iluzjonista potęgujący moc czarnoksięskich zaklęć związanych z dźwiękami. Iluzjonista potrafi być dobrym uzupełnieniem dla kasty złodziejskiej, zaś alchemik szczególnie dla zabójcy. Istnieją też dobre połączenia w ramach kast żołnierskiej i złodziejskiej, aby nie ograniczać się tylko do użytkowników magii.
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 05 października 2013, 20:02

Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC

Zawsze lubiłem grać postaciami z kasty rycerskiej. W sumie nieważne czy to Paladyn, Rycerz czy Czarny Rycerz. Lubowałem się kiedyś w zastosowywaniu kodeksu rycerskiego w praktyce na sesji (zresztą tak nam się wszystkim wydawało, że jak się do kodeksu nie stosuje w 100% to PD nie bedzie;)) Najdłużej grałem Czarnym Rycerzem który dochapał się jakiegoś epickiego poziomu.

Awatar użytkownika
wasut
Reactions:
Posty: 743
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 18:16
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: wasut » 05 października 2013, 21:28

W sumie ulubione są trzy: łowca, zabójca i alchemik. Grałem nimi w przeróżnych konfiguracjach choć z wiekiem miałem tendencje do grania postaciami jednorpofesyjnymi. Więc najulubieńsza jest dla mnie każda z nich. W dalszej kolejności rycerz, nie czarny i nie paladyn tylko rycerz, ot. Najciężej i najgorzej grało mi się astrologiem i kupcem - nie wiem czemu - jakoś mi nie grali, po prostu.
Najtrudniej grało mi się półbogiem - z prostej przyczyny - półbogowie oprócz przygód tworzonych przez MG mają zawsze jeszcze swoją grę do rozegrania i nie mogą o tym zapominać.

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 05 października 2013, 23:25

Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC

Ci którzy istotę czystej magii zgłębić pragną. Samotnicy i myśliciele przemerzający Orchię w poszukiwaniu wiedzy i mądrości starych czasów. Ci którzy zrozumieli że jedynie ten kto esencjami świata włada niezwyciężony będzie. Tych który nie po mieczu a po księdze poznasz: MAGOWIE.

Awatar użytkownika
BAZYL
Site Admin
Reactions:
Posty: 473
Rejestracja: 24 listopada 2008, 23:16
Nickpage: https://krysztalyczasu.pl/profile/bazyl
Has thanked: 58 times
Been thanked: 58 times
Kontakt:

Post autor: BAZYL » 06 października 2013, 12:44

Zauważyłem dziwną zależność - jeśli gracz jest początkujący i ma pierwsza styczność z KC, to zwykle wybiera łowcę. Ja tez tak zaczynałem i całkiem miło wspominam tę postać (nigdy nie zginęła, nadal mam jej kartę). Paradoksalnie najbardziej lubię jednak profesje, którymi grałem mało - astrologa, czyli w gruncie rzeczy bardzo potężną i zwykle bagatelizowaną klasę oraz złodzieja, na co oczywiście duży wpływ miała gra komputerowa Thief. Muszę tutaj zaznaczyć jednak, że system jest dość krępujący jeśli chodzi o pewne zachowania poszczególnych klas, więc trzeba mieć naprawdę elastycznego MG, żeby pozwolił zagrać postacią w 100% taką, jaka pasuje do przyjętej koncepcji.

Za to niespecjalnie przepadam (zarówno jako gracz jak i MG) za postaciami dwuprofesyjnymi - wydają mi się nużące i robione z myślą o wykorzystaniu przez graczy słabości systemu do przepakowania swojej postaci. ;)

Awatar użytkownika
venar
Reactions:
Posty: 1590
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:01

Post autor: venar » 07 października 2013, 11:02

Aktualnie gram połączeniem paladyna/astrologa. I przyznam, że zwłaszcza tego drugiego naprawdę nie doceniałem. Zawsze za najlepszy wybór uważałem maga, a w połączeniu z dowolną profecją żołnierską ale... Ten astrolog coraz bardziej mnie przekonuje.
Nie zgadzam si? z Twoimi pogl?dami, ale po kres moich dni b?d? broni? Twego prawa do ich g?oszenia

leobardis
Reactions:
Posty: 451
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:02

Post autor: leobardis » 08 października 2013, 10:32

Dzień 5. Moja ulubiona profesja w KC
Zdecydowanie mag lub czarnoksiężnik. Niestety te profesje na początkowych poziomach są słabiutkie i zawsze potrzeby jest protektor :) ale jak dożyja do 8-10 poziomu UUUuuuooo - wymiatają B)
[center]Nie dostaniesz drugiej szansy, by zrobi? dobre pierwsze wra?enie.[/center]
[center]Obrazek[/center]

Salam
Reactions:
Posty: 239
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 23:16

Post autor: Salam » 09 października 2013, 14:28

Późno ale zawsze, ja zawsze uwielbiałem grać barbarzyńcami oraz czarnoksiężnikami, jakoś pasowała mi do jednego i drugiego surowość a tę szczególnie lubię w swoich postaciach.

tan Kerovan
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 29 września 2013, 20:53

Post autor: tan Kerovan » 10 października 2013, 22:37

Oczywiście RYCERZ:)
"Bóg stoi po stronie liczniejszych legionów"

vampire1308
Reactions:
Posty: 435
Rejestracja: 30 listopada 2008, 21:34

Post autor: vampire1308 » 21 października 2013, 19:29

Chyba Łowca, później Wojownik, ale moja najlepsza postać to był Kapłan/Złodziej :) Grałem nim u Czegoja :) Nigdy nie zapomnę tego świetnego połączenia :)

ODPOWIEDZ