Materiały dla MG

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 20 stycznia 2016, 11:56

Sam korzystam z wielu ściąg zarówno jako MG jak i jako pisarz i pomyślałem - hej, czemu by się nimi nie podzielić?
Są wygodne, niewielkie, a korzystanie z nich często pomaga i oszczędza wiele czasu, który kosztowałoby przebijanie się przez specjalistyczną literaturę czy zdobywanie konsultacji z fachowcami. Jeśli macie podobne pomoce, warto nimi podzielić się tutaj.

Na początek - jak radzić sobie z blokami w czasie prowadzenia sesji , co bywa przydatne w PBFach (oczywiście z punktu widzenia MG bohater literacki to wykreowany BN - nie próbujcie na siłę przerabiać BG!)

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 21 stycznia 2016, 11:36

Na rozgrzewkę kilka porad - cennych na pewno dla początkujących MG, choć sądzę, że i starzy wyjadacze znajdą tu coś dla siebie... Jak dla mnie większośc tych porad idealnie sprawdza się w czasie prowadzenia sesji na żywo czy pisania PBFów. Myślę więc, że warto do nich zajrzeć.

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 24 stycznia 2016, 15:46

Kilka ściąg pozwalających generować ciekawych i nietypowych BNów.

Pierwsza pozwala na wprowadzenie BNów zgodnych z linią fabuły i podstawowych wątków lub technik narracyjnych:

[center]Obrazek[/center]
Druga zaś pomoże wam zaskoczyć graczy BNem nietuzinkowym i ciekawym:

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 04 lutego 2016, 11:58

Kilka przydatnych ściąg z omawiających rany, tworzone przez pociski. Cenna wiedza dla MG, pragnących wzmocnić realizm na sesji, do WoDa, Cyberpunka i wszystkich innych systemów w których można zostać zastrzelonym.

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 15 lutego 2016, 10:13

Bardzo przydatna tabelka, dla MG planujących podróże (zwłaszcza w światach fantasy i w realiach średniowiecza):

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 16 lutego 2016, 14:33

I jeszcze taka naprawdę niewielka, a przydatna ściąga odnośnie zasad magii w światach rożnych pisarzy. Przydatne, w settingach fantasy (zwłaszcza, gdy gdy nie mamy czasu przeglądać całej biblioteki):

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 25 lutego 2016, 14:30

Stwory mityczne i zasięg danych wierzeń na świecie. Bardzo inspirujący materiał (przynajmniej dla mnie) Dwie świetne ściągi nie tylko do systemów fantasy!

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

W kolejnym odcinku będzie coś dla miłośników Mitów Cuthulu. ;)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 03 marca 2016, 10:27

Tak jak obiecałem, coś dla miłośników prozy Lovecrafta. Jak sądzę przydatna rzecz nie tylko jeśli o CoC chodzi, ale inspirująca także jako dodatek do Conana czy WoDa.

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 27 lutego 2018, 13:44

Pomyślałem, że warto odświeżyć ten temat. Ostatnio znalazłem coś takiego. mam nadzieję, że się spodoba:

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Re: Materiały dla MG

Post autor: Suriel » 02 sierpnia 2019, 12:37

Generator losowych budynków dla leniwych, wraz z rzutami pięter i stylami architektonicznymi. Taki materiał dla leniwych MG. 8)

https://watabou.itch.io/procgen-mansion
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ