Mapy

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 grudnia 2009, 15:48

Poczytałem trochę zakładkę"Opis świata". Przypełzła w związku z tym pewne refleksja, która gdzieś tam i owam była roztrząsana, ale teraz chciałbym to zebrać w jednym miejscu.
MAPY
Zastanawiam się czy wy przypadkiem nie macie jakiejś awersji do graficznego prezentowania opisywanych lokacji? :D E, panowie. To nie grzech namalować jakąś mapkę. Wiem - ktoś powie "to nas ogranicza w tworzeniu scenariusza, i tak wszystko się odbywa w wyobraźni". I tak inie. Równie dobrze można powiedzieć:
-gramy
-ale w co?
-nie ważne, po co opisy jak to i tak wyobraźnia?
-ale...
-rzucaj!
-na co?
Itd. Trochę przerysowany przykład, ale wiadomo o co gehen. Jakaś baza ma być, jakieś ramy trzeba nakreślić, na podstawie których można dalej budować. Te ramy to nie tylko tekst, ale i rysunki. Tak źle się ogląda podręczniki z mapami i grafikami?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 13 grudnia 2009, 16:15

Mapy dla potrzeb sesji to piękna sprawa i wielce są pożądane, ale z ich dostępnością klapa :o

I tu pojawia się pewne pytanie - czy ktoś zna jakiś dobry i w miarę prosty programik do tworzenia własnych map: dwu- i trójwymiarowych?

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 13 grudnia 2009, 16:19

Do map dwuwymiarowychj ak najbardziej :) Weź sobie kartografa - jest w pliku załączony do mojej przygody, którą czegoj tu wrzucił. Program jest prosty,trzeba dość często zapisywać bo czasem wywala, ale naprawdę efekty są supaaa!

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 14 grudnia 2009, 10:34

Jest pewnie kilka takich programów, ale ja znam taki do robienia wizualizacji terenu. Program to Terragen - pozwala b. dokładnie wymodelować teren. Poza tym - edytor map/poziomów do gry CHROM ! tam jest generator terenów (w opisie używania edytora poziomów dokładnie jest napisane co, jak i skąd) i można wygenerować dowolną mapę. Nawet w czasie sesji można po niej się poruszać żeby pokazać graczom np. wąwóz czy las czy wybrzeże. Użycie wymaga wprawy ale efekty są imponujące.

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 grudnia 2009, 11:02

Masz może te progsy? Możesz wysłać? Nie ukrywam ciekawości, bo zabawa w mapki mnie jara.

garfields
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 05 października 2009, 10:20

Post autor: garfields » 14 grudnia 2009, 13:37

Terragena w wersji light można pobrać ze strony producenta

http://www.planetside.co.uk/content/view/21/36/


ew.

http://www.dobreprogramy.pl/Terragen,Pr ... 12717.html


co do chroma - to musisz sobie grę kupic - edytor jest razem z grą dostępny

jest jeszcze coś takiego jak vue infinite

http://vue-6-infinite.en.softonic.com/

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 14 grudnia 2009, 14:47

Ja przy tworzeniu map używam edytora do gry Age of Wanders II: Shadow magic. Jest szybki, bardzo fajny. Niestety nadaje się tylko do małych map, takich co się mieszczą na jednym ekranie. Bo aby móc taką mapę sprezentować jako .jpg to trzeba zrobić screena. Nie próbowałem zrobić większej i sklejać bo to chyba trochę za dużo zabawy. Zrobiłem za to przy pomocy tego programu kilka plansz do walki.
Możecie sobie ściągnąć jeśli kogoś to interesuje:
http://www.sendspace.pl/file/4132159cde50c695edda81e

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 14 grudnia 2009, 17:22

Thx

Dość skomplikowany ten Terragen. Trzeba do niego solidnie przysiąść. Mi takiego złożonego progsa nie trzeba do tworzenia prostych dwupłaszczyznowych mapek - ot jakieś górki, kolorowa ziemia, trawka, parę punktów, krzyżyków, jakieś wstążki rzeczek, napisy - wszystko to daje kartograf.
Kolejną zaleta tej prostoty jest szybkie przygotowanie map do scenariusza.

Marecki
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 17 stycznia 2010, 14:06

Post autor: Marecki » 07 lutego 2010, 20:21

Swojego czasu znałem gościa który korzystał z edytora map do Heroes of Might&Magic. Potem tylko screenshoty wklejone do edytora grafiki i przez drukarke na światło dzienne...Zawsze mi się podobały takie mapki...

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 09 października 2013, 10:54

Znalazłem coś fajnego - generator map opartych o hexy.
Program ciekawy i warto się nim zainteresować, jeśli chcecie zrobić szczegółową mapkę okolic które mają zwiedzać gracze (podziemi, terenów wokół miasta itp).

[center]Obrazek
http://www.hexographer.com/free-version/[/center]


ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 17 sierpnia 2015, 09:34

Kolejna rzecz dotycząca map.
[center]Obrazek[/center]

Poniższy link prowadzi do programu napisanego we Flashu i generującego mapy wysp (głównie). Użycie jest proste jak drut - wchodzimy na stronę, naciskamy klawisz Random i mapa gotowa. Można pobawić się opcjami, podejrzeć mapę wysokości, nawodnienia i inne. Świetnie działa i generuje fajne, kolorowe, mapki.
[center]
Generator map[/center]

Sam sposób generowania map także jest dostępny i można o nim przeczytać na blogu autora: Jak działa generator map

ODPOWIEDZ