Kuźnia Wszechkreatorów

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 20 lipca 2017, 20:17

Aha jeszcze tak mi się nasunęło, że w malauckich miastach pianalia obchodzi się dwa razy do roku. Jedno po drugim. Potocznie nazywane Dniami Kolejarza z racji, że występują kolejno, po sobie.
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 20 lipca 2017, 21:36

Przytłoczony nadmiarem pracy w ostatnich dniach, na razie tylko śledzę burzę mózgów w temacie pianaliów i muszę Wam powiedzieć, że szykuje się naprawdę dobry duży tekst. Bardzo chętnie pomogę obrobić to stylistycznie w całość jak tylko doszlifujecie detale!

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 21 lipca 2017, 11:14

Suriel, tak jeszcze mi się nawinęło.

3.1 Parada Fallusa- tradycyjna parada zaczyna się... no właśnie. Powinniśmy przemyśleć kto ją zaczyna i gdzie? Moja propozycja taka, że przedstawiciele wszystkich świątyń Piana z Orcusa, ale także chętnych ku temu karczm zbierają się na placu karczemnym. Tamże każdy z nich ma obowiązek dostarczyć naczynie (może to być dzban, amfora, beczka) z alkoholowym trunkiem. Następnie określony skład* sędziowski na podstawie okazałości naczynia, a przede wszystkim jakości jego zawartości wybiera to, które będzie niesione na czele orszaku przez cieszące się największym (w danym mieście) uznaniem prostytuki**.
Orszak wyrusza z placu karczemnego i wędruje ustalonym wcześniej szlakiem przez kolejne dzielnice, by powrócić na wieczorną libację.

I teraz kilka słów wyjaśnienia. Próba win, a wybór trunku prowadzącego orszak.
Pierwsza próba decydująca o prowadzeniu orszaku różni się od próby win tym, że tylko świątynie i karczmy biorą w niej udział, a nie kupcy, czy producenci (choć w przypadku świątyń są to ich produkcje). W przypadku próby win zwycięzcy oprócz cieszenia się prestiżem zwracają na siebie uwagę organów odpowiedzialnych za ściąganie odpowiednich podatków, ponieważ jest to działalność handlowa (nawet jeśli podczas Pianalli część win zostałą rozdana do degustacji w celach reklamowych). W przypadku wyboru prowadzących orszak tylko przedstawiciele obiektów oficjalanie poświęconych Pianowi (a więc świątyń i karczm) biorą w niej udział. Warto więc zwrócić uwagę, że dana świątynia, czy bogata karczma często oferuje w tym momencie trunek nie własnej produkcji, ale najlepszy serwowany w swoim przybytku (nabyty u producentów). Wybór i degustacja prowadzących orszak nie podlega więc opodatkowaniu. Próba win zaś im podlega (począwszy od wykupienia miejsca na targu..).

*w skład sędziowski wchodzą
- cieszący się największym prestiżem kapłani świątyń Piana w mieście organizującym Pianalie,
- właściciele najlepiej prosperujących burdeli (czyli tych, które odprowadziły największe datki dla świątyń),
- zwycięzcy ubiegłego roku, którzy prowadzili orszak,
- najznamienitszy pijany mistrz ubiegłego roku, wybrany na skutek najczęściej powtarzanych o nim opowieści (czasami trudny do zidentyfikowania),
- przypadkowy, prosty pianita, zaproponowany przez najstarszą kurwę w mieście,
- dowódca straży miejskiej (stanowisko honorowe, często powiązane z dość czytelną i oficjalną łapówką w postaci kilku pięknych kobiet, które sobie wybierze i kilku dzbanów najlepszego wina by na czas świąt przydały mu cierpliwości i pomogły odwrócić wzrok od małych występków),

** cieszące się największym uznaniem prostytutki są prezentowane przez właścicieli najlepiej prosperujących burdeli (czyli odprowadzających najwyższe datki), następnie wybrane są drogą liczenia głosów na podstawie zgromadzonych na placu mężczyzn, którzy poprzez czynioną wrzawę zapewniają o korzystaniu z usług i zadowoleniu z ich jakości (technicznie to jak wybory miss ruchania poprzez podniesienie dziwki w górę i krzyki, wokół której zbierze się większy tłum mężczyzn, ta zwycięża). Żonom pod karą aresztu nie wolno gniewać się, czy czynić nieprzyjemności mężom, którzy w ten dzień przyznają się do burdelingu (a takie ładne słowo).
Malauk winien mie? opisan? w bestiariuszu cech? specjaln?- Malauckie szcz??cie.
Opis- masz szcz??cie, jeste? Malaukiem.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 09 października 2017, 14:17

Tekst o pianaliach utknął u recenzenta i kooperatora (Mr. Koszal) więc tak sobie pomyślałem...
Jest w 4ed furtka do tworzenua nowych światów. Moze zrobili byśmy taki jeden portalowy?
Temat ruszyłby nie wcześniej niż za tydzień lub dwa. Nadalbym ogolny zarys świata i każdy chętny mógłby się przyłączyć i pisać.
By uniknąć przepychanek i sporów wśród wspolautorow co do wizji, ostateczne zdanie co wejdzie a co nie mialbym ja.

Wstępnie myślałem by wspomóc się Kreatorem Krain.

Ale jest też od groma innych materiałów pomocniczych którymi można by się posiłkować.
Tu wrzucę listę z wieczora ale zapewne każdy z Was zna choć jeden.

Czy warto ciągnąć ten temat? Będą chetni?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 09 października 2017, 15:13

Pomysł zacny. Ma oczywiście szanse utknąć, zawiesić się między poczwarką, a motylem. Mimo to, warto spróbować.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 09 października 2017, 22:44

Też jestem mocno na tak.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 13 października 2017, 14:37

Mocno się wahalem czy w ogóle mam czas pisać świat sam dla siebie. Bo może się tak skończyć. Swiat który w dodatku niekoniecznie musi mi się bardzo podobać. Ma byc intryguhacy i grywalny a to nie zawsze idzie w parze z tym co sie lubi.

Zrobię tak, zobaczę jaki będzie odzew. Jesli spory i będą chętni kontynuuje jak yznam że nikla odpowiedź; bez ujmy odpuszczę temat.

Wprawdzie mam juz okolo 3str tekstu ale poniżej założenia jakimi się będę kierował. Prosba o reakcję z Waszej strony i podpowiedzi, pytania wnioski...

1. Zauważyłem że jest pewne zainteresowannie światem fantasy postapokaliptycznej. Taki będzie zatem ten nowokreowany swiat
2. Swuat będzie komppatybilny z 4ed.Tak że jak zostanie wydana a fluff z niej nie będzie ciekawy to hop siup i jest gdzie grać.
3. Swiat będzie istniał obok Orchi. Będzie się można przenosić za pomoca portalu. Nie wiem czy w obie strony i nie wiem jeszcze na jakich zasadach.
4. Klimat: mriczny nastrojowy, w kierunku dark fantasy.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nanatar
Reactions:
Posty: 641
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 155 times
Been thanked: 116 times

Post autor: Nanatar » 13 października 2017, 15:05

Fantasy postapokaliptyczne, to bardzo szerokie pojęcie, zainteresowani proszą o przybliżenie. Zgodność z 4ed, ale możliwy do zaadaptowania na starsze wersje, proszę. Bo do 4ed, to jeszcze trochę czasu, zanim do nas dotrze.
To że obok Orchii to dobry pomysł, z korzyścią dla obu światów. Dark F, (?) Jak są już trzy strony, to podziel się. Szkoda trzymać w szufladzie. Daj pooddychać wyobraźni.
Może to spowoduje zainteresowanie większego grona. A i będzie wiadomo w jakim kierunku uzupełniać.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 13 października 2017, 15:07

Surielu dwie sprawy:
1. Jeśli chcesz odzewu to musisz dać zaczątek, te kilka zdań nie zapewnią odzewu.
2. Proponuję, skoro już zacząłeś, dać oddzielny temat bo tutaj nikt raczej nie będzie zaglądał.

I na początek:
1. Nazwa świata.
2. Wybrane rasy.
3. Religia.
4. Geografia (najlepiej z mapą).

Odpowiadając na Twoje zagadnienia.
1. Jak najbardziej.
2. Odradzam jak na razie pełną kompatybilność, bo zwyczajnie nie znamy realiów tego nowego świata. Jeśli chcesz kompatybilności to proponuję stare KC lub byt stworzony przez półboga, który może istnieć obok.
3. Na razie zostawiłbym furtkę fabularną bez mechanicznych połączeń. Jeśli ktoś dociera to nie wie jak wrócić. Jeśli ktoś chce wyjść to nigdy nie wie gdzie trafi.
4. Pełna akceptacja.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 13 października 2017, 22:07

Vvxy chcesz isv bardziej w strone Klanarchii lub Degenesis, gdzie swiadomosc poprzedniej cywilizacji jest wciaz w miare zywa, czy bardziej jak np Pathfinder, gdzie byla tam kiedys jakas apokalipsa, ale nikt tego nie pamieta tak naprawde.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 13 października 2017, 22:57

Założyłem wątek, są tam odpowiedzi na Wasze pytania. Pozdrawiam :/uklon
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 13 października 2017, 23:39

Suriel ciekaw jestem jak zakwalifikujesz nowy świat - czy jest to:
- plan egzystencji
- półplan egzystencji
- sfera egzystencji
- inna planeta w tym samym planie co orchia?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 14 października 2017, 00:54

Skoro autor otwiera drzwi na możliwość innych planet to czemu by nie spróbować?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 16 października 2017, 14:14

Robię aktualuzacje do skromnego projektu który zacząłem. Mam kolejne czery strony. W tej cześci zamierzam powoli schodzić z formy fabularnej w konkrety. Biorę sobie do serca o co pytacie i powiem szczerze że wszystkiego nie dam rady zrobić.
Wstyd się przyznać ale nie wiem jak nazwać ten neverland.Jakies pomysly?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 16 października 2017, 14:55

Obiekt 21 :D
Orchia 2.0 :D
Kacetolandia :D

Bardziej pokusibym sie nie tyle o nazwe planety, bo dla jej mieszkancow to prostu "ziemia" a nazwalbym projekt. Sorry ale zadne sensowne nazwy nie przychodza mi do glowy... :/

ODPOWIEDZ