Czemu płeć piękna tak rzadko gra w RPG?

Ula
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 18:06

Post autor: Ula » 17 kwietnia 2011, 18:45

Nie będę ukrywać, ten wątek sprowokował mnie do zapisania się na forum, by móc się w nim wypowiedzieć.

Jest wierutnym kłamstwem , że kobiety nie grają. GRAJĄ , mój najlepszy MG jest kobietą, przy niemal każdym nieparzystym składem sesyjnym przewagę mają kobiety, obecnie mam sesję, którą tworzy mały sabat: 5 bab gania duchy, wamipry i egzorcymuje demony w Supernaturala.

Wojna jest dla facetów, dlatego koleżanka prowadzi w systemie Maga (WOD) sesje w 1940 r. dla postaci z "Podziemnej Polski", graczy ma czworo, w tym jest dwóch facetów.

Czasami jest wręcz głupio by babska grupa bohaterów zbawiała świat, np. taki brzydki i paskudny jak ten z Warhamera i trzeba w tedy zmienniać płeć postaci by jakoś zachować logikę świata (niestety bardzo często szowinistycznego). Nie zawsze pasuje grać obwoźnym buredelem. ;)

Podsumowując, gramy (my - kobiety) w RPG-i, prowadzimy sesje i ogólnie rzecz biorąc, świetnie się bawimy to robiąc. Nie ma jak zagrać przytojnym toeradorem i podrywać NPC-kę , grać w Warhammera 40 000 sisterką i rozwalać co się nawinie pod flailer, lub rzucać złe uroki jako strega w 7th Sea.

Granie z kobietami zazwyczaj ma jedną przewagę - jedzenie nie ogcza sie do chipsów , paluszek i pizzy. Nie ma jak własnej roboty sushi, ciasteczka ryzowe, smażona ryba na sesjach w LPK - wszystko podane w odpowiednio klimatycznych czarkach i miseczkach. :)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 kwietnia 2011, 19:15

ale smaku narobiłaś - hehe

Przede wszystkim witamy i mamy nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 17 kwietnia 2011, 20:02

Nie ma co.... kobiety łagodzą obyczaje... nawet Czegoj sie jakiś bardziej kulturalny zrobił;P
Płeć piękna się na forum pojawiła a ja, cholera, nieogolony przed kompem siedze:D

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 17 kwietnia 2011, 21:46

Ha, i jeszcze zdradza, że ma cztery koleżanki-MG/graczki! Zapraszamy do nas, zapraszamy, w KC też można ganiać wampiry i egzorcyzmować demony! Chyba tylko z flamerem byłby kłopot, ale od czego jakiś pomysłowy krasnolud! :)

Mrufon
Reactions:
Posty: 2579
Rejestracja: 18 stycznia 2009, 19:17
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Mrufon » 17 kwietnia 2011, 22:36

No to wyszedłem na wujka samo ZUO. A koleżanka o sushi. Ja - fan Japońców i pierwszy w Polsce miłośnik zielonej herbaty...

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 18 kwietnia 2011, 13:24

nic tylko organizować kolejny wyjazd na pustkowie :)

Witam.
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

Treant
Reactions:
Posty: 1867
Rejestracja: 05 stycznia 2009, 10:15

Post autor: Treant » 18 kwietnia 2011, 18:17

Ula, nie poprzestawaj na pisaniu na forum - namawiaj dziewczyny i wpisujcie się na zlot!
Mój skromny dorobek jako gracza w PBF: http://www.krysztalyczasu.pl/nickpage.php?user=35

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 18 kwietnia 2011, 19:19

Ula, mam nadzieję, że moje pytanie nie zostanie odebrane jako zbyt osobiste, ale strasznie mnie ciekawi kwestia podejścia Waszych partnerów do Waszego hobby. Wiadomo jaki jest stereotypowy pogląd na temat mężczyzny w obrębie trzydziestki bawiącego się w RPG (dziecinne hobby, dziwactwo, bla bla). A jak nie podzielające upodobania do erpegów otoczenie odnosi się do kobiet w zbliżonym przedziale wiekowym?

Ula
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 18:06

Post autor: Ula » 18 kwietnia 2011, 19:56

Przyznam, że dobrą chwilę zajęło mi znalezienie 'niegrających' osób w moim otoczeniu, ale oświeciło mnie i znalazłam - znajomi z pracy.
Ich opinia o mnie może być trochę specyficzna - ogólnie postrzegają mnie jako swoiste indywiduum z zestawem mało szkodliwych dziwactw (rycerstwo, strzelanie z repliki historycznego łuku, oraz organizowanie i aktywny udział w LARPach , gracz w MMRPGi, i jeszcze fan anime...)
Ale czy wypadałoby audytora wewnęrznego w dużej finstytucji finansowej nazywać zdziecinniałym?

Myślę że reakcje na grających w RPGi są podobne niezależne od płci grającego albo zupełne niezrozumienie tematy albo totalne 'olanie' kwestii.. lub rzeczywiście protekcjonalna reakcja - wy to macie zabawy.... Na to ostatnie zazwyczaj stosuję jedno zagranie //"to co wy robicie w czasie spotkń ze znajomi? przez 5 godzin pijecie piwo i gadacie o niczym? to ja wole mieć sesje..."//

jimmor
Reactions:
Posty: 261
Rejestracja: 20 marca 2011, 13:59
Kontakt:

Post autor: jimmor » 18 kwietnia 2011, 21:20

Ula napisał(a):
//"to co wy robicie w czasie spotkń ze znajomi? przez 5 godzin pijecie piwo i gadacie o niczym? to ja wole mieć sesje..."//
Albo mi się wydaje, albo właśnie padła definicja sesji :/cyk

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 18 kwietnia 2011, 22:32

Masz na myśli definicję męskiej sesji jako pięciogodzinne picie piwa połączone z rozmawianiem o niczym? :)

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 19 kwietnia 2011, 00:27

tia... nocne Polaków rozmowy:/cyk

Ula
Reactions:
Posty: 92
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 18:06

Post autor: Ula » 19 kwietnia 2011, 08:33

Nie Keth - wręcz przeciwnie ;) uważam sesje za świetną alternatywę gadania o niczym bez względu na płeć osób uczestniczących (w jednym bądź drugim) :)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 19 kwietnia 2011, 19:13

Zdradź nam jeszcze, w jakim stopniu poświęcasz swą uwagę Kryształom Czasu? Z Twojej introdukcji wynika, że razem z resztą damskiej grupy bawicie się dość szerokim wachlarzem różnych systemów. Czy Twoja obecność tutaj jest spowodowana potrzebą zareagowania na temat dotyczący płci pięknej czy też odczuwasz głębszy sentyment do samych KC? I czy istnieje szansa na pozyskanie na tym forum przynajmniej części Twych koleżanek jako aktywnych userów? Nie ukrywam, że ogromnie nam zależy na świeżej krwi mogącej ożywić tutejsze grono użytkowników, a że kobiety łagodzą obyczaje...

ODPOWIEDZ