Reedycja Magii i Miecza

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 25 marca 2014, 14:47

I o tym właśnie mówię.
Jeśli ktoś uzna, że jego prawo autorskie zostało naruszone i na dodatek udowodni to przed sądem to mam prawo do dochodzenia zadośćuczynienia. Pytanie komu się to opłaca i czy sąd w ogóle podejmie temat. Tu jest dokładnie pies pogrzebany. Póki coś tworzysz i nawet sprzedajesz, ale autor nie uważa Cię za konkurencję, albo nie chce mu się dochodzić praw to wszystko jest ok. Problem pojawia się wtedy, kiedy odnosisz sukces i autor wtedy do Ciebie zgłasza się. Tak czy inaczej wszystko jest kwestią tego ile jesteś w stanie zaryzykować, jeśli nie jesteś autorem. Łamanie prawa odbywa się nagminnie przykładem są choćby biblioteki (nie tylko polskie - temat bardzo mi bliski). Uwierz mi na słowo, że gdyby znalazł się autor i dobry adwokat to w prawie polskim są takie dziury, że byłby w stanie wyciągnąć krocie z tych instytucji po konsultacjach z innymi autorami. Pytanie - kogo na to stać i czy w ogóle da się to zrobić? Jedno jest pewne wszystko jest kwestią ryzyka.

To dobry temat na Prawo Katańskie poruszane przez Koszala w innym temacie. To jest właśnie złe prawo - dokładnie ujmując.
Ostatnio zmieniony 25 marca 2014, 14:52 przez czegoj, łącznie zmieniany 1 raz.

ghasta
Reactions:
Posty: 2334
Rejestracja: 29 września 2010, 23:48
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: ghasta » 25 marca 2014, 17:01

Coś rozmowa zdryfowała z tematu MiM-a.

Dodam od siebie jeszcze taka uwagę. Publikacja w MiM-ie materiałów o KC (o ile magazyn powstanie - szukanie wsparcia przez portal wspierm.to pokazuje, że brakuje kasy lub jej nie ma w ogóle) jest możliwa tylko wtedy, gdy nowe wydanie KC-tów odniesie sukces. Z sentymentu nikt nie będzie drukował materiałów dotyczących martwego lub niepopularnego systemu.

Nie oszukujmy się - liczy się kasa. Jeśli księgowym słupki oznaczone jako zysk-strata nie będą zbiegać się w dobrym miejscu magazyn zniknie równie szybko jak się pojawił.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2014, 09:58 przez ghasta, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ