Kreator Krain

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 17 lipca 2014, 11:17

Ostatnio dostałem do rąk całkiem ciekawe narzędzie, jakim jest Kreator Krain (więcej o nim można poczytać tutaj: http://blog.rpgmanufacture.pl/kreator-krain-premiera/) W skrócie, Kreator jest on pro­stym narzę­dziem, a zara­zem grą, do two­rze­nia wła­snych świa­tów fan­tasy. Tak jak w kla­sycz­nych sesjach RPG, tak i tutaj gra­cze wcie­lają się w pewne posta­cie. Są to Guber­na­to­ro­wie, któ­rzy nad­zo­rują fik­cyjne pań­stwo, domyśl­nie nazy­wane Kró­le­stwem.

Pytanie, czy ktoś już używał tego narzędzia? Jakie wrażenia?

A także, czy byłby ktoś chętny "zagrać" ze mną i stworzyć taki świat od podstaw w formie PBF?
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 17 lipca 2014, 11:52

Ja nie grałem, ale narzędzie ciekawe. Można spróbować wykreować jakiś testowy świat, czy raczej krainę. Jak wyjdzie fajnie, można tam zagrać normalnego PBF-a, jednostrzała, albo i kilka.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2014, 19:51 przez Araven, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 17 lipca 2014, 14:18

Ja postaram się przyswoić zasady, jeśli się wciągnę to może również się skuszę. Jeśli nie będzie skomplikowane to postaram się spróbować.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 17 lipca 2014, 19:35

Super :) No właśnie też bym chciał sprawdzić, czy jest to skomplikowane, czy w miarę do ogarnięcia. No i jaki będzie efekt.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 18 lipca 2014, 14:24

Przyswoiłem część podstawową i na razie jest ok. Mam taką propozycję po pierwsze warto wybrać osobę prowadzącą i podsumowującą. Mogłaby ona na przykład być z przydziału jako ostatnia i nie mogłaby rzucać negatywnych efektów na innych po za sobą. Dodatkowo zbierałaby wszystkie negatywne efekty na raz (np. poprzez pw), żeby publikować je w całości i żeby nie było możliwości odpowiedzi w danej fazie na negatywne efekty. Dzięki temu nie byłoby sytuacji, że pierwszy najbardziej obrywa, bo każdy może mu oddać. Ona również odpowiedzialna byłaby za licytację, jako ostateczny rozjemca. Fajnym motywem mogłaby być też sytuacja gdzie stworzymy już wcześniej zaplanowane miejsce, np. jakąś wyspę z jakąś określoną populacją. Tutaj prowadzący mógłby na bieżąco np. rysować mapę jakimś prostym narzędziem, żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić całość. Podsumowaniem takiej zabawy mógłby być np. pełno wartościowy art na stronę jeśli dotyczyłoby to powiedzmy jakieś Kryształowej wyspy. Co Wy na to?

Fajnie byłoby, żeby było kilka osób. Są jeszcze jacyś chętni?

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 18 lipca 2014, 17:09

No dobry pomysł. Można wybrać Gubernatora-Elekta, a reszta będzie działać według kolejności zgłoszeń, czy po losowaniu - taka turówka.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 18 lipca 2014, 17:35

Właśnie myślałem o turówce, z tym że bez negatywnych wpływów. Negatywne zbiera elekt i ogłasza wszystkie na raz pod koniec tury (on oczywiście nie może ich dawać, chyba, że na siebie). Zobaczę dodatkowo, czy nie dałoby się wesprzeć tego projektu przez jakąś wtyczkę portalową. Swego czasu avnar postulował coś na kształt wymyślanej wikipedii do KC. Może przy wsparciu takiego narzędzia byłoby jeszcze ciekawiej. Pogłówkuję, tylko żeby chętni byli bo na razie lichutko.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 18 lipca 2014, 17:44

Ja zagram. Ale jestem za stworzeniem jakiejś wyspy jak postuluje Czegoj, bez rywalizacji. Muszę poczytać zasady. Może uda się wykombinować coś fajnego.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 18 lipca 2014, 18:00

Znaczy się ja to rozumiem tak, że na początku w 1 fazie kupuje się dany obszar, który jest podzielony na liczbę Gubernatorów: i kazdy z Gubernatorów ma do zagospodarowania 3 tereny (puste kratki), pod to, co sobie tam wymyśli (np Wzgórza, Dorzecze i Las).

Rozumiem teraz propozycje Czegoja następująco: tworzymy x królestw (na x graczy - na każdego gracza 1 królestwo), które znajdują się na 1, dużej wyspie.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 18 lipca 2014, 21:06

Ja bym to widział troszkę inaczej. Tylko przykład - bierzemy pod uwagę wyspę krasnaludzką. Powiedzmy, że dajemy określony kształt, potem dzielimy ją na ilość obszarów, tak żeby w miarę każdemu pasowały obszary. Powiedzmy, że 3 graczy to na 9 obszarów (można tu dorzucić element licytacji). Jeśli ktoś dokupi w licytacji dodatkowe obszary to ewentualnie powiększamy wyspę. Obszary nie muszą się stykać, ze sobą choć lepiej żeby tak było. Następnie już jedziemy z generatorem krain. Staramy trzymać się realów świata, czyli jeśli dobieramy bóstwo, staramy się dobierać pod już istniejące. Jeśli dobieramy rasy to tez już pod w miarę istniejące. Powiedzmy, że i tak decydujący głos ma gubernator-elekt poprzez punkty weta. Nie wiem czy może coś z tego fajnego wyjść, ale wspólne tworzenie zawsze ma przewagę nad pojedynczymi pomysłami (jednej osoby). Potem, jakby wyszło to jakoś w miarę ciekawie, dałoby się do obróbki językowej Kethowi i mielibyśmy pełnowymiarowego arta na portal. No chyba, że chcecie spróbować na początek bez obciążenia Kryształowego. Tutaj graczy widziałby bardziej jako budowniczych świata niż gubernatorów, ale to już tylko moja wizja.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 18 lipca 2014, 21:37

Dla mnie może być w realiach KC, chodzi o stworzenie oryginalnej lokacji i przetestowanie Kreatora Krain.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 18 lipca 2014, 21:46

Czyli tak:

1. Mamy punkt startowy na wyspie, która jest podzielona na 3 prowincje (w przypadku 3 - dla każdego gracza po 1, więcej graczy = więcej prowincji)
2. Każda prowincja dzieli się na 3 krainy geograficzne, które gracze mogą zagospodarować według zasad z KK.
3. Kreując świat, trzymamy się realiów świata KC.

Widzę tu pewne ograniczenia: mianowicie na jednej wyspie nie możemy zrobić różnych stref klimatycznych (np. jeden gracz chce mieć górskie lodowe szczyty, tajgę i krainę jezior, drugi zaś gracz chce mieć królestwo z pustynią, dorzeczami i lasem tropikalnym) -> znaczy, jasne, możemy, o ile wyspa była by naprawdę wielka. Lub wytłumaczymy to w jakiś sposób (pola magii, działania boskie itp).

A słuchajcie, możemy przecież zrobić NOWY kontynent dla świata KC: kontynent leżący od północnej półkuli aż po południową (jak Ameryka) - o ile jest to możliwe, tj o ile świat KC nie jest już określony i nie ma w nim miejsca na nowy kontynent. Możemy pofolgować z nowymi rasami, dziwami itp, ale zachowując jakąś część z KC, np bóstwa, główne rasy itp. Mógby być to dziewiczy kontynent, świetny do eksploracji i prowadzenia nowych przygód.

Nie wiem, czy w KC są klimaty wschodu - skośnoocy ludzie (rasy żółtej), itp.

Ogólnie kwestia dogadania się między sobą. Z mojej strony to jest obojętne, chodzi mi tylko o przetestowanie tego kreatora, bym mógł go wprowadzić do swojej drużyny. A jak wy to widzicie? Zbierzmy pomysły i coś wspólnie ustalimy :)

Póki co mamy pomysły:
czegoj - wyspa w realiach KC
Dobro - kontynent w realiach KC
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 18 lipca 2014, 22:38

Kontynent powiadasz? A damy radę?

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 19 lipca 2014, 10:50

A kto nas ogranicza :)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
czegoj
Site Admin
Reactions:
Posty: 3837
Rejestracja: 18 listopada 2008, 23:34
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: czegoj » 19 lipca 2014, 11:49

Dobra trzeba kuć żelazo póki gorące. Zagramy na fikcyjnym lądzie ja powołuję siebie na elekta. Wstępna mapa wygląda tak:
Obrazek
Postarajmy się oprzeć na realiach KC. Załóżmy, że Dobro jest pierwszy, Araven drugi, ja ostatni. Pasuje?
Jeśli tak to możemy przejść dalej, tylko wcześniej wszystko ustalmy. Po każdej turze w miarę możliwości będę robił mapę i nanosił szczegóły.

ODPOWIEDZ