Żelazne Królestwa - mechanika

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 20 marca 2014, 18:40

A obrażenia z Magii bojowej są większe niż z broni strzeleckiej?
I jak to jest z rzucaniem czarów, są jakieś punkty mocy lub wyczerpania? Jak to działa i jak często, się te punkty odnawiają?

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 20 marca 2014, 19:29

Punkty regeneruja sie co runde (ale rozni sie szczegolami pomiedzy focuserami (botmistrzowie) a will weaverami - inni magowie).

Moc zalezy od czaru, ale jest porownywalna z bronia palna (przynajmniej tych podstawowych czarow). Dopisze kilka przykladow potem

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 marca 2014, 17:23

Proszę mnie wytłumaczyć różnice w kategoriach Magów z IK:
Arcane Mechanik to ten od parobotów?
Arcanist ?
Gun Mage ?
Priest (Kapłan) wiadomo
Sorcerer (Mistrz Żywiołów)?
Warcaster ?

Coraz bardziej mi się podoba ta magia, chyba czary w Fate Fantasy zrobię podobnie, wg zbliżonego schematu.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 21 marca 2014, 17:54

Will weaverzy czarujac, wzmacniajac czary (moc i zasieg) genreruja punkty zmeczenia- fatigue points. Jesli punkty zmeczenia wygenreowane w trakcie jednej rundy nie przewyzszaja Wspolczynnika ARC to wszystko jest ok, jesli jednak przekrocza wartosc ARC, to istnieje szansa ze Will weaver zostanie wyczerpany - rzuca 2k6 i porownuje wynik z iloscia fatique points (jego runda sie konczy i nie moze czarowac w nastepnej rundzie).

Focuser (sa nimi tylko Warcasterzy) nie generuje zmeczenia, a co runde otrzymuje ilosc focus pointow rowna jego ARC. Moga je wykorzystywac do rzucania czarow, podrzymywania czarow, podtrzymywania czarow, dodatkowego ataku lub boostowania rzutow na atak i obrazenia wykonywane magianiczna bronia, z ktora warcaster jest polaczony. Moze jeszcze przekazywac punkty kontrolowanym przez siebie botom.

Takze warcasterzy maja bardzo ciekawe opcje i sa dosc pałerni!

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 marca 2014, 18:07

Ogólnie ogarniam jak to działa. Zamierzam częściowo tego użyć w czarach do Fate

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 21 marca 2014, 18:08

Arcane Mechanik (magianik) - czarodziej zajmujacy sie inzynieria magianiczna np magianicznej broni, parobotach itp

Arcanista - chyba najbardziej podobny do klasycznego maga

Gunmage (ogniomistrz) - mag specjalizujacy sie w strzelaniu kulami, ktorymi nadaje magiczne wlasciwosci ze specjalnie przygotowanych pistoletow lub karabinow. (Bardzo mi sie podoba ta profesyjka)

Warcaster (botmistrz) to mag obdarzony talentem telepatycznego laczenia sie z parobotami i wojbotami a dzieki temu dowodzeniu nimi, (a takze z magianicznymi przedmiotami). Ta profesja tez nalezy do jednych z moich ulubionych.

Sorcerer (po mojemu elementalista lub zaklinacz) w odroznieniu od innych magow rzadko kiedy ma formalne magiczne wyksztalcenie i uczy sie na wlasnych bledach. Czesto sa scigani w wielu rejonach IK. Zajmuje sie magia zywiolow. Nie-ludzcy zaklinacze nie sa z reguly naznaczeni pietnem przesladowan.

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 marca 2014, 18:16

Dałbyś radę przetłumaczyć czary Arcanisty i Sorcerera i kapłanów?
Chciałbym ich użyć po modyfikacji w Fate. Otwarty system magii jest spoko, ale chcę zrobić też gotowe czary, sporo już mam.
Ale te z IK są fajne.

Awatar użytkownika
8art
Reactions:
Posty: 6267
Rejestracja: 13 stycznia 2011, 17:38
Has thanked: 121 times
Been thanked: 81 times

Post autor: 8art » 21 marca 2014, 18:30

Nie wszystkie naraz, ale powolutku...

Araven
Reactions:
Posty: 8334
Rejestracja: 13 lipca 2011, 14:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Araven » 21 marca 2014, 18:35

Kapłanów na końcu. Opisy są krótkie, powinno się udać, za jakiś czas.

ODPOWIEDZ