Rogue Trader - pytania, wątpliwości, dodatkowe informacje

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 01 listopada 2015, 20:11

koszal napisał(a):

Skoro mamy trochę czasu chętnie poczytałbym jakąś książkę ze świata 40stki, która dobrze oddawałaby nastrój R-Tradera. Mam spore zaległości w pozycjach z tego uniwersum, więc proszę o podpowiedź. Mam na myśli tytuły wydane po polsku.
Znalazłem, chociaż niestety nie po polsku. Jest bardzo dobra pozycja literacka związana z Rogue Traderami - drugi tomu sagi Shiry Calpurnii pt. "The Legacy". Napisał ją Matthew Farrer, w mojej opinii człowiek doskonale chwytający klimaty czterdziestki.

PROLOG

Pan i władca został przyniesiony pomiędzy drzewa o świcie. Zamiast zwyczajowego porannego sygnału korytarzami i kabinami statków flotylli popłynęły dźwięki żałobnej melodii. Ci, którzy mogli dostąpić tego zaszczytu, podążyli w ślad za katafalkiem na pokład widokowy, przemieszczając się w wysokiej po kolana miętowej trawie rozbrzmiewającej dźwiękami owadów. Stworzenia te pochodziły z tuzina różnych światów, a wybrano je ze względu na piękno wydawanych odgłosów, zarówno pojedynczo jak i stadnie. Chociaż pan i władca był zbyt blisko śmierci, by móc je usłyszeć, zapewne cieszyłby się tak pięknym koncertem natury w ostatnich chwilach swego życia.

Galt stał w drugim rzędzie od katafalku, z pochyloną ku stopom głową. Śnieżnobiały materiał, na którym złożono pana jaśniał na krawędzi jego wzroku. Galt miał na sobie powłóczystą białą szatę i czarny kaptur, identyczną ze strojami pozostałych żałobników. Podobnie jak pozostali, miał na twarzy skomplikowane malunki w barwach bieli i czerni symbolizujące smutek i żal.

cdn

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 listopada 2015, 22:22

Kargan, El - według zasad niektóre umiejętności posiadają status niewyszkolonych (untrained) - o co chodzi z tą regułą i czym się one różnią od ewentualnych trained? (bo jakoś przeoczyłem objaśnienie w podręczniku).

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 21 listopada 2015, 22:51

Z tego co ja złapałem to jest tak:

Dostajesz skill na poziomie Untrained jeśli jest to normalnie skill Advanced. Normalnie nie można używać skila Advanced jeśli nie ma się go wyuczonego.
Niektóre postacie dostają go jako Untrained i wtedy mogą go używać, ale jak rozumiem z karą tak jak w przypadku Untrained Basic Skill. W normalnych warunkach skila,
który jest Advanced nie możesz nawet spróbować użyć z karą :)

Na przykładzie:

Drago Vex ma skil Tech-Use (za pochodzenie z Hive World), ale na poziomie Untrained Basic. Zatem w przypadku próby testu na tym skilu jego bazowa Charakterystyka
jest dzielona przez dwa. Zgodnie z tą tabelką:

[center]Obrazek[/center]

Może wykonać test na Tech-Use jak dla Untrained Basic Skill, chociaż normalnie Tech-Use jest skill'em Advanced.
Mam nadzieję, że wyjaśniłem ;)
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 listopada 2015, 23:05

Cóż, w takim razie muszę pilnie przejrzeć raz jeszcze sporządzone przez siebie postacie, albowiem nie zwróciłem na tę regułę uwagi, a to bardzo ważna zasada (test na pełną wartość współczynnika czy na jego połowę to ogromna różnica).

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 04 marca 2016, 19:24

[center]Obrazek[/center]

Wiedziałem, że było coś jeszcze oprócz przygód kapitana Sempera! Teraz już pamiętam - bardzo dobra książka (na tyle, na ile potrafię sobie tę lekturę przypomnieć). Gdyby ktoś kiedyś znalazł kopię i pożyczył, mógłbym pomyśleć o ewentualnej translacji.


Publisher's description
First Officer Ward of the Imperial Navy cruiser Relentless, on patrol in the Eastern Fringe, is less than pleased when a new commander, hardliner Captain Becket, is appointed above him. To protect his own corrupt schemes and ambitions, the first officer arranges to have the new captain assassinated.

Unbeknown to him, though, Becket survives and embarks on a ruthless campaign to fight his way up through the ranks to seize back control of his ship.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 04 marca 2016, 20:03

Niepokoi mnie tematyka tej książki. Mam nadzieję że nikt nie wzorowal na tym swojej postaci albowiem pamiętamy dobrze jak kapitan potrafi nerwowo zareagowac na slabe CV podczas rozmowy o pracę (pamiętna scena z astropata) a co dopiero kiedy ktoś miałby czelność...:o.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ