Rogue Trader - postacie (BG)

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 23 listopada 2015, 12:58

El, czy znalazłbyś chwilę, by przybliżyć nam wygląd swego bohatera? Pytam, bo chcę wiedzieć, na czym stoję pisząc wstawki fabularne z punktu widzenia Christo Barcy - każdego innego członka kadry potrafię sobie wyobrazić od ręki, ale techkapłani ze względu na swą specyfikę są unikatowi. Jak zatem wygląda Diomedes (z naciskiem na implanty), jak się ubiera i zachowuje wśród nowych znajomych?

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 listopada 2015, 13:18

Czy wiemy już dokładnie gdzie będziemy się przemieszczać statkiem . Tzn. Czy to bedzie Kronous expanse czy coś innego bo wypadałoby poczytac co nieco a czasu mało.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 23 listopada 2015, 13:48

Koronus Expanse. Ciągnie Cię tam przygoda, interes, sława i takie tam...



p.s. ale czasu trochę masz bo żeby zapoznać Was z systemem, mechaniką, klimatem świata itd. najpierw będzie...niespodzianka /EVILS/
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 listopada 2015, 14:02

Czytac to juz zacząłem. Takie rzeczy jak manewry itp. nam przehechane pi dwa razy. Uważam że to mało.

Proszę o sprawdzenie zgodnisci pista 147 oraz 169 pod katem pozostych do wydania Ship Points ( podobno 6 zostało a to dużo)
Drugie pytanie na co możemy je wydać ? Chyba była możliwość wziecia lepszej załogi za bodaj 5SP. Proszę o sprawdzenie bo wale z pamięci.

Ps. Stacilem podręcznik wraz z laptopem jakie są umiejętności untrained basic jakiema kazdy? Może ktoś wymienić?
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2015, 14:05 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 23 listopada 2015, 14:05

Niespodzianka? Czyli zaczniemy w głębokiej D...podczas inwazji dark eldarow na nas
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 23 listopada 2015, 14:16

Suriel napisał(a):

Czytac to juz zacząłem. Takie rzeczy jak manewry itp. nam przehechane pi dwa razy. Uważam że to mało.

Proszę o sprawdzenie zgodnisci pista 147 oraz 169 pod katem pozostych do wydania Ship Points ( podobno 6 zostało a to dużo)
Drugie pytanie na co możemy je wydać ? Chyba była możliwość wziecia lepszej załogi za bodaj 5SP. Proszę o sprawdzenie bo wale z pamięci.

Ps. Stacilem podręcznik wraz z laptopem jakie są umiejętności untrained basic jakiema kazdy? Może ktoś wymienić?
Untrained Basic to inaczej wszystkie skile Basic, których nie masz Trained :D Czyli np. takie Swim - nie masz wyćwiczonego, ale możesz użyć.
tyle tylko, że z karą do bonusu. Niektóre postacie z powodu takiej a nie innej Ścieżki Pochodzenia dostają skile ADVANCED na poziomie
Untrained Basic. Normalnie nie możesz użyć skila Advanced jeśli nie masz go wyćwiczonego. Jak to mówią lepszy untrained w garści niż Advanced
w Sektorze Gothic /EVILS/

Co do Ship Points to się przyjrzę w domu. SP jeszcze macie, ale energii już wcale chociaż inwestycja w załogę może nie być taka zła...
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 listopada 2015, 14:52

Dobra to się umówmy że kartę wysyłam tylko z treained spisanych w trakcie robienia pistaci. Reszta info w mailu.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 23 listopada 2015, 15:16

CHRISTO BARCA

Seneszal dynastii Blackthornów

WS 33, BS 37, S 34, T 23, Ag 36, Int 36, Per 43, WP 30, Fel 54.

Wybrałem drzewko pochodzenia w układzie od Noble born do seneszala. Home world: Noble born (modyfikatory z tytułu pochodzenia wliczone w profil), +1 do profitu startowego. Premie startowe z tytułu pochodzenia: Oczytanie (Int), Znajomość języka (wysoki i niski gotyk). Etykieta (+10 do testów interakcji w wyższych kręgach). Doskonałe kontakty (Poplecznicy: arystokracja, Poplecznicy: wojsko). Vendetta (do opracowania z MG). Wounds: 10. Fate Points: 3.

Birthright (savant): Peer: Academic, premia +3 do Int (-3 do T). Lure of the Void (Zealot): Favoured of the Faithful: Poplecznicy: Eklezjarchia, -5 T, +5 Fel. Trials and Travails (High Vendetta) - Paranoia Talent, Inquiry. Motivation (Prestige) - Poplecznicy: Administratum.

Rozwinięcia wykupione za startowe 500 PD:
Awareness, Security, +5 Int, +5 Per, Secret Tongue.

Startowe umiejki

Czujność (Per), Handel (Fel), Negocjacje kupieckie (Fel), Wiedza powszechna (półświatek) (Int), Zwodzenie (Fel), Szacowanie wartości (Int), Zakazana wiedza (Archeotech) (Int), Zdobywanie informacji +10 (Fel), Oczytanie (Int), Znajomość języka (wysoki i niski gotyk, dialekt kupiecki) (Int, wysoki gotyk untrained), Systemy bezpieczeństwa (Ag), Sekretna mowa (dynastia Blackthornów) (Int).

Startowe talenty

Podstawowa broń długa (uniwersalna). Podstawowa broń pistoletowa (uniwersalna). Poplecznicy (arystokracja, wojsko, akademicy, Administratum, Eklezjarchia) (premia +10 do Fel w kontaktach z tymi grupami). Paranoja (+2 do testów Inicjatywy, prawo do sekretnych testów Czujności, niezdolność do rozluźnienia). Etykieta (+10 do testów interakcji w wyższych kręgach).

Starting Gear: Best-Craftsmanship hellpistol. Best-Craftsmanship hellgun. Xeno-mesh armour. Autoquill, dataslate, micro-bead, multikey, two sets of robes, synskin, chrono, cameleoline cloak.

Komentarz

Przejrzałem cały proces tworzenia postaci pod kątem untrained skill i znalazłem następujące wyjątki. Z racji pochodzenia otrzymałem jako UBS Oczytanie (Int), Znajomość języka (wysoki i niski gotyk) (Int), ALE później niski gotyk oraz oczytanie przeszły w status trained, bo nabyłem ich ulepszoną wersję dzięki roli seneszala - tym samym mam tylko jedną umiejętność niewyszkoloną i jest nią znajomość wysokiego gotyku. Umiejętność Zdobywanie informacji (Inquiry) zyskuje premię +10, bo mam jedną z pakietu startowego seneszala i drugą z okienka Vendetta.

Dodatkowe zasady

Atut Brook no Insult zmusza Barcę do reagowania na każdą obrazę rodu (chociaż postać może się próbować powstrzymać przed zbyt gwałtowną reakcją obronnym rzutem na WP).

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 23 listopada 2015, 15:39

Diomedes:

Techkapłan jest nienaturalnie szczupły i wyższy niż przeciętny człowiek. Jego ciało pokrywa błyszczący oleiście czarny karapaks, przypominający nieco pancerz owada. Wątłą pierś zdobi logo AdMech. Na plecach nosi charakterystyczny, karmazynowy płaszcz, zwykle z naciągniętym kapturem. Skóra ma niezdrowy, szarawy odcień a ruchy wydają się mechaniczne i nienaturalne. Czaszka wygolona, upstrzona gniazdami i wystającymi elementami wszczepów neuralnych. Sprawia raczej odpychające wrażenie, kojarząc się z przerośniętym, na wpół mechanicznym owadem.

Żeby zachować zgodność z kartą postaci Magos jest na stosunkowo wczesnym etapie implantacji, ma tylko podstawowy zestaw wszczepów. Połowę twarzy zasłania mu respirator, płaszcz na plecach wybrzuszają implanty biegnące wzdłuż kręgosłupa, jego kark i ręce pokryte są rozmaitymi złączami i gniazdami.

Mówi wyłącznie przez lokalizator, jak przystało na Kapłana Maszyny. Jego wypowiedzi czesto są niezrozumiałe, przetkane fragmentami z Credo Omnissiah albo sekwencjami binaryka. Czuć w nich niezwykłą inteligencję i zdolności analityczne oraz pogardę dla niższych, organicznych istot. Typ zdecydowanie odpychający. Jednocześnie widać w nim niezwykłą siłę woli i ciągłą czujność. Mozna go szanować, ale polubić się nie da, taki układ nie wydaje mu się przeszkadzać.

W miarę zdobytych XP będę go jeszcze odczłowieczał.

Kargan: Pchnąłem Ci na maila kartę, do 3 razy sztuka mówią ;)

leFF
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 23 listopada 2015, 19:56

Post autor: leFF » 23 listopada 2015, 20:01

Witam, to mój pierwszy post :)
Zostałem przez Octaviana poproszony o zastąpienie go w kierowaniu postacią na czas wyjazdu, jeśli nie będzie miał internetu. Oczywiście potwierdzam. Co do mojej wiedzy o uni 40k: mała powiedziałbym, trochę pykałem sobie w DoW i to w sumie wszystko. Postaram się nadrobić zaległości.

Octavian
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 02 października 2015, 14:37

Post autor: Octavian » 23 listopada 2015, 20:19

Ale nie będzie tak łatwo Lew, bo ja będę tam na głowie stawał, żeby mieć net!
Bez kontaktu z Tawerną człowiek jest zagubiony i samotny!
Chociaż możecie mi wierzyć nikt nie zrozumie lepiej mojej wizji na postać niż właśnie Lew. Utrzymujemy kontakt telepatyczny z Lewem, kwestia wprawy. Christian Lorenz czeka w napięciu by pokazać co potrafi.
Je?li chcia?by? ze mn? porozmawia?, a moje wypowiedzi uzna?e? za chaotyczne; uwa?asz, ?e nadu?ywam skrótów my?lowych lub z innego powodu potrzebujesz pomocy w nawi?zaniu ze mn? kontaktu, popro? o ni? moich przyjació? z Tawerny - Lew, ^IvE, huth.

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 listopada 2015, 20:29

Kargan tylko się nie tremujtym pierwszym obfem zbytnio. Pamietaj co powiedział Keth. Trema przechodzi po dziesięciu pierwszy vch postach. A wiesz czemu?
Piniewaz tyle zazwyczaj wystarcza by gracze spowodowali, że cała skrupulatnie napisana intryga oraz wszelki włożony wysiłek idzie na marne. To tak wkurza tak bardzo, że ma się ochotę ich wszystkich bez wyjątku pozabijać. Trema mija wtedy bezpowrotnie... :D
Ostatnio zmieniony 23 listopada 2015, 20:57 przez Suriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Kargan
Reactions:
Posty: 1420
Rejestracja: 22 listopada 2012, 13:44
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Kargan » 23 listopada 2015, 21:05

Taaa daaaam.... niektórzy podesłali prawie bezbłędnie wypełnione karty, niektórzy nie mieli czasu więc wypełniłem za nich.
Imperator osądzi i nagrodzi /EVILS/

Możecie ściągnąć i sprawdzić czy wszystko jest jak należy a potem trzymać sobie kopię by przypominać mi o jakich to skilach zapomniałem :o

Drago Vex
https://drive.google.com/open?id=0B3ofi ... mxIYVJLekk

Caruso Krix
https://drive.google.com/open?id=0B3ofi ... WNLcUxvMzg

Magos Diomedes
https://drive.google.com/open?id=0B3ofi ... E5ZTTh2M1E

Macharius Visscher
https://drive.google.com/open?id=0B3ofi ... Vhsbld1akE
]|[ Innocence Proves Nothing ]|[

Medea Trix: WS 28, BS 44, S 32, T 29, AG 41, INT 29, PER 40, WP 32, FEL 33 (12 wounds, 2 fate points)
Erias Kantar (Black Templar Marine): WS 53, BS 37, S 40, T 42, AG 51, INT 45, PER 45, WP 46, FEL 40 (23 wounds,4 fate points)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 23 listopada 2015, 22:30

Moja karta jednak jutro. Mam silna konkurencję przy laptopie a muszę dwie poprawki wprowadzić bo przeoczyłem skilla.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Denver
Reactions:
Posty: 1660
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:26

Post autor: Denver » 24 listopada 2015, 07:24

dzięki za kartę ;)
"Wikingowie dzielili rany na ?miertelne i nieistotne i znaj?c ich do?wiadczenie pewnie mieli racj?. " Oggy

ODPOWIEDZ