Only War - wątek ogólny

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 24 grudnia 2016, 09:13

Suriel. Zgrywanie Tajnos Agentos masz w DH. Po ci jeszcze frontowe podchody
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 24 grudnia 2016, 10:33

Wojna to wyglancowany mundur który potem zmienia się w kupę znoszonych zakrwawionych szmat. Wojna to brud smród prochu i rozwłóczone bebechy kolegów. Wojna to zrujnowane miasta gdzie krwawy bój toczy się o każdy budynek. To okopy gdzie siedzi się skulobym bo odłamki latają nad glowa, chmury gazów bojowych unoszą się w powietrzu. To nacieranie na wroga i modlenie się by dobiec do kolejnej oslony nim przypadkowa kula nie zgasi życia żołnierza. To odwroty pod ostrzałem na z góry upatrzone pozycje mając za dupą przeważające siły wroga. I przede wszystkim modlenie się by nie kropnęli nas nasi w tym nadgorliwy komisarzyna...
Dlatego zaprawdę powiadam wam, zwiad jest dla bab. Chcemy męskiej przygody
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 24 grudnia 2016, 10:59

Mnie to "ganz egal" jak mawiaja Rosjanie. Jak pisalem dopasuje się. Szkoda ze nie na komisarza zastrzelił by jednego i consensus by się szybko znalazł.
Jak na razie wychodzi z waszych rozważań desant. Jest zrzucana za linię albo na linię wroga i potem operuje jako BPPprzy zdobywaniu punktu. Moze być. Fajna sprawa. Odpada raczej operator sentinela bo chyba się ich nie desantuje (sprawdzę ). Ale z drugiej strony El mialby swoje Elysium, no bo jak desant to...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 24 grudnia 2016, 12:26

Desant? Ja mówiłem o frontal assault
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 24 grudnia 2016, 15:04

Elysianie mają "zrzucalne" sentinele ale w doktrynie "drop troops" drużyna nie dostaje takowego z bazy, ewentualnie do wykupienia.

Tak żeby wilk syty i owca cała, to jest jeszcze doktryna "hunter-killer". Nazwa głupia, bo z opisu wynika raczej że to takie oddziały uderzeniowe przeprowadzające blitzkrieg - nie trzymają linii frontu tylko przeprowadzają zmasowany atak na kluczowym odcinku. I dostają z bazy sentinela :D

Nie wyobrażam sobie gry regimentem oblężniczym ani liniową piechotą, nuda.

Tak sobie poczytałem bonusy z regimentów. Ja to bym rozpisał nasz własny, 69th Krystalian Forum-Trolls. Trochę munchkinowy ten system :D
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 24 grudnia 2016, 20:41

Tak sobie siedzę, jem karpika i popijam barszczem i myślę.
I wymyśliłem, ze sesja będzie o walkach wewnetrznych w imperium, bo za słabo znam system by wprowadzić xenosow.
To pewnie przez karpia. Wygląda tak przerażająco obco...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 24 grudnia 2016, 20:53

To powiedz jeszcze czy chcesz nas po stronie lojalistów czy rebelii, to ma znaczenie przy tworzeniu własnego regimentu ;)
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 24 grudnia 2016, 21:25

Ale ze co? Chaośnicy? Separatyści?
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 24 grudnia 2016, 21:31

Każdy separatysta jest sługusem chaosu. Albo xenos. Co na jedno wychodzi, bo i tak zasługuje tylko na śmierć w imię Boga Imperatora!
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 25 grudnia 2016, 09:42

Siły porządkowe Imperium.
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 25 grudnia 2016, 11:04

Myślę ze jakbyśmy mieli grać rebeliantami to mistrzowałby Black Crusade
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 25 grudnia 2016, 11:43

Black Crusade jest o złych marines, nie o złej gwardii :P Mam pomysł na regiment, rozpiszę później. Tak będzie łatwiej wszystkim dogodzić niż z gotowca :D
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

maciej
Reactions:
Posty: 1374
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:53

Post autor: maciej » 25 grudnia 2016, 13:10

Po przypomnieniu sobie takich filmów jak Kompania braci czy O jeden most za daleko mógłbym się do desantu przekonać.
"Mieli do wyboru wojn? lub ha?b?, wybrali ha?b?, a wojn? b?d? mieli tak?e"

el009
Reactions:
Posty: 273
Rejestracja: 15 listopada 2015, 10:46

Post autor: el009 » 25 grudnia 2016, 14:14

Dobra, wymyśliłem coś takiego, najpierw cyferki, potem krótka charakterystyka.

69th Krystalian Regiment

Home World: Schola Progenium (3)
Commanding Officer: Bilious (2)
Regiment Type: Hunter-Killer (3)
Doctrines: Sharpshooters (4)
Cost: 12

Characteristics Modifiers: +3 WIP, +6 BS, -3 S
Starting Aptitudes: Ballistic Skill
Starting Skills: Common Lore (Imperial Guard, Imperium, War), Linguistics (Low Gothic, High Gothic), Operate (Surface)
Starting Talents: Air of Authority or Unshakeable Faith, Paranoia, Resistance (Fear), Deadeye Shot
Wounds: +1

Additional Equipment:
Basic Weapon (Plasma) (10), Laspistol to Lascarabine (5), Light Carpace (15)

Zakładam że ktoś zechce zagrać ze specjalną bronią, uważam że plazma jest najlepsza ale można to dowolnie zmieniać ;)

Opis regimentu:

Zabijcie wszystkich! Imperator rozpozna swoich. - Konfesor Arnaud podczas akcji oczyszczania kopca Bezier

Zostaliśmy otoczeni? Chwała Imperatorowi, teraz możemy strzelać we wszystkich kierunkach. - pułkownik Simon Montfort, dowódca 69th Krystalian

Regiment sformowano na planecie Krystal w systemie Tempora z wychowanków Schola Progenium ponad pięć lat temu na potrzeby krucjaty przeciw heretykom w systemach Langu i Ed'oc. Do powstrzymania rozprzestrzeniającej się w nich herezji potrzebne były elitarne siły o fanatycznej lojalności, nie podatne na strach i zepsucie. Kadetów dostarczyły Schole z całego sektora, w roli dowódcy obsadzono weterana, majora Montfort. Po nieudanej próbie zamachu oficer został awansowany do stopnia pułkownika a utracone kończyny zastąpiono zaawansowaną bioniką. Mówi się, że od czasu incydentu Montfort we wszystkim dopatruje się działań heretyków.

Regiment jest znany z genialnych strzelców i bohaterskiej walki wobec przeważających sił wroga. Jego struktury są silnie powiązane z Eklezjarchią której kapłani często wspierają żołnierzy w walce z heretykami. Żołnierzom z Krystal zarzucano kilkakrotnie nieuzasadnione masakry cywilów w pacyfikowanych lokacjach ale oskarżeń nie udało się potwierdzić.


Myślę że byłoby fajniej, gdyby Keth grał księdzem zamiast komisarza, nikt nie bałby się że zginie od bolta w potylicę :P
Rogue Trader - Magos Eksplorator Diomedes
Degenesis - Bayer Werk (Scrapper)

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 25 grudnia 2016, 14:35

Zalecam rozsądek. Te podrecznikowe regimenty są jakieś. W sensie konkretne i jasne w stylu. Natomiast samorobka...
Mnie też Eylsium droo troop coraz bardziej się wkręca. To jest oryginalna ( w sensie książkowa jednostka, czy też tylko podręcznikowa)?
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

ODPOWIEDZ