Trochę grafiki

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 18 sierpnia 2015, 01:27

Na razie mam niekłamaną przyjemność zaprezentować logo systemu. Jest to efekt pracy mojej i TatTvamAsi. Logo jak na razie istnieje w dwóch wersjach (jaśniejszej i mroczniejszej) i zastanawiamy się, która jest lepsza. Z przyjemnością poznamy Wasze zdanie, więc możecie pomóc nam wybrać jego ostateczny wygląd!

Opcja A:

[center]Obrazek[/center]

Opcja B:

[center]Obrazek[/center]
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 18 sierpnia 2015, 01:55

Jedno i drugie na pierwszy rzut oka ma w sobie coś, co mi nie pasuje. Zastanawiałęm się co to i złapałem, że chodzi o pewną nieróność kreski- być może zamierzoną- na zewętrznych/bocznych krawędziach skrzydeł. Może to moje indywidualne pomierdanie, ale po prostu wzrok ucieka mi na lewą, bądź prawą. Proponuję zaryzykować wersję z nieco grubszym zaznaczeniem tych "linii skrzydłowych" (ale nie tak mocnym jak litery).

Poza tym obstawiam opcję A z uwagi na fakt, że na takim tle tekst będzie bardziej widoczny, przy założeniu, że stanowiłoby szatę graficzną dla ewentualnego podręcznika.

Never
Reactions:
Posty: 333
Rejestracja: 09 stycznia 2010, 00:07

Post autor: Never » 18 sierpnia 2015, 07:41

Jeśli świat jest w mrocznym klimatem brałbym ciemniejszą. Tak, to obie mi się podobają;).

Awatar użytkownika
mastug
Reactions:
Posty: 1697
Rejestracja: 03 grudnia 2009, 23:24
Has thanked: 14 times
Been thanked: 12 times

Post autor: mastug » 18 sierpnia 2015, 12:06

Mnie podoba się opcja B. Taka luźna propozycja bo nie wiem czy chce się wam nad tym pracować:
- skrzydła powinny odocinać tło tzn. mogłyby tworzyć zamknięte logo
- jeśli chcecie pozostawić tło to wypełnienie skrzydeł mogło by być ciemniejsze
- czerwone oko w centralnej części jest super, kształt liter też ale nie jestem przekonany co do ich koloru. Można by pomyśleć jak wyglądały by jako wgłębienia w ścianie lub jako elementy zbudowane z bielejących, popękanych kości.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2015, 12:43 przez mastug, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 18 sierpnia 2015, 12:51

Dziękuję za powyższe uwagi i opis wrażeń.

Skrzydła mają być tylko tak lekko zarysowane i stylizowane. Taka była nasza idea. Możliwe, że trochę je pogrubimy jeszcze. Niemniej nie mogą docinać tła, bowiem takie skrzydła zwykle wystają ze smoka - a odstęp między nimi obecność owego smoka sugeruje. Jeśli się dokończy ten łuk na dole, to w moim odczuciu wygląda to dość dziwnie... I niekoniecznie dobrze. :P

Kości odpadają z uwagi na klimat systemu. Pasowałyby tu jak pięść do nosa. Co do wgłębienia w ścianie - jest to jakiś pomysł. Zawsze można pokombinować z filtrami i efektami graficznymi. Zrobienie czegoś takiego nie jest trudne. I można by to czasami wykorzystać, np w celach ozdobnych (jako tło do tekstu np.). Tu jednak raczej szło nam o sam rysunek. Efekty można zawsze dodać później, wedle potrzeb. ;)
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2015, 13:21 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 18 sierpnia 2015, 18:51

Opcja B jest ciekawsza i budzi we mnie więcej emocji. W mojej ocenie lepiej przyciąga uwagę, a na powiększeniu widać to jeszcze dobitniej. Dodatkowo opcja A wydaje się "pusta", bo ma jedną jasność tła.

Co do liter to myślę, że dobrze jak są nierówne. Podobnie mam z czerwonym okiem, które lepiej pasuje do ciemniejszego tła. Logo jest wycentrowane, jaśniejsze w środku i symetryczne. Dla mnie to istotne cechy.

Faktycznie można zobaczyć, co się stanie jak pogrubimy niektóre linie, ale kolorystyki bym nie zmieniał raczej.

Generalnie mi się podoba. Oddaje klimat świata i pasuje do całości systemu.
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 18 sierpnia 2015, 20:50

Wersja B. W tej jaśniejszej czegoś mi brakuje.

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 18 sierpnia 2015, 21:37

Mi też się bardziej podoba wersja B. Mastug również ujął najważniejsze - wg mnie - uwagi.
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 19 sierpnia 2015, 10:29

Mówiąc prawdę, mi się też wydaje, że wersja B jest lepsza. Ale nie chciałem nic mówić, by nie sugerować. Tak więc chyba pozostaniemy przy niej i ona będzie stanowiła oficjalne logo systemu..

Wersja A może zostać jako alternatywna, gdybyśmy kiedyś, wyjątkowo potrzebowali jakiegoś jaśniejszego motywu (np. do ozdoby czy coś).
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

zapalki_chaosu
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 11:57

Post autor: zapalki_chaosu » 19 sierpnia 2015, 11:40

Mi się również bardziej podoba wersja B chociaż w wersji A bardziej podoba mi się "faktura" (czy jak to nazwać) tła. Gdyby faktura z A była w kolorystyce B to by mi się bardziej podobała.

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 21 sierpnia 2015, 20:07

Chociaż głosowanie chyba zostało już zamknięte, z poczucia obowiązku informuję, iż bardziej podoba mi się opcja B.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 21 sierpnia 2015, 20:14

Ok, dziękuję wszystkim za opinię. W takim razie na pewno ucieszycie się, wiedząc, że wybraliśmy opcję B. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 11 października 2015, 16:01

Siedzimy i klecimy grafikę do ras. Oto, co nam mniej więcej z tego wychodzi na razie.

Zwiadowca Snów. Jeszcze bez tła. Szkic mój, kolory i obróbka Zin-carla:

[center]Obrazek[/center]

Ixari. Projekt i wykonanie Hel:

[center]Obrazek[/center]

Jak widać trochę roboty, ale efekty chyba nie są złe. ;) Mamy nadzieję, że wyrobimy się przed końcem świata. ;)
Ostatnio zmieniony 11 października 2015, 16:30 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 13 października 2015, 14:19

A oto Zwiadowca Snów w wersji ostatecznej, czyli z tłem i po korekcie:

[center]Obrazek[/center]

I kolejne grafiki autorstwa Rivers of Hell:

Harpie:
[center]Obrazek[/center]


Ixari:
[center]Obrazek[/center]
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2017, 15:14 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 17 lipca 2017, 15:31

Dobrze, że grafiki zaczęły się pojawiać, bo czasem ciekawość zżerała jak to dana rasa będzie wyglądać. Szczególnie dla mnie ważne jest, że będzie można zobaczyć właśnie Bestie, bo mimo opisu miałam problem z wyobrażeniem sobie dokładnie harpii.

ODPOWIEDZ