Opowieści

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 26 sierpnia 2015, 10:32

[center]Otwarcie Wrót Pustki[/center]

U zarania dziejów, gdy dawna wiedza leżała jeszcze u stóp śmiertelnych, a skrzydła Ognistego Rodu łączyły niebo z ziemią, ten świat tętnił czystą i nieskalaną Mocą. Sieć Życia oplatała przestrzeń, napełniając ją światłem, ruchem i barwą. Pierwotne Energie kształtowały się i wzrastały w siłę, a magowie wolnych plemion poznawali słowa smoczej mądrości.

Taki był czas Ery Litur, Pierwszej Ery. Czas, gdy lot członków Rodu rozcinał wiatr na dwoje, czas, gdy magia rozbłyskiwała feerią bajecznych kolorów, krystalizując się w powietrzu. Czas, gdy życie było proste i piękne, a śmierć chwalebna i słuszna.

Atoli pycha i moc wielu stała się wkrótce tak wielka, iż niepomni na odwieczne prawa, zerwali pieczęcie i otworzyli wrota Neith-Shu - Straszliwej Pustki. Ci też, oraz ich słudzy, o duszach wypalonych do kości, stali się pierwszym legionem Gereth.

I taki był czas Drugiej Ery - Ery Redon, która przyniosła wolnym ludom jeno łzy i trwogę. Czerwona Słońce zapłonęło na niebie, rozpalając w istotach zgubne żądze i kusząc je ku samozagładzie. Znad północnego widnokręgu podniósł się żywy mrok, a kędy przebiegł jego oddech - życie konało w ciemności. Strach padł na wszystkie istoty, albowiem węzły Sieci zostały zerwane, a dusze tysięcy zatonęły w Pustce.

Granica Shu wlokła się przez ziemię w upiornym milczeniu, zatapiając w niebycie północne krainy. W końcu jej cierpiący kształt oparł się o grzbiety gór Elhelid. Wtedy to, na spotkanie armii Gereth ruszyły wojska Obrońców Rzeczywistości: Orta Vitra, Callas, Pradawni wraz z innymi ludzkimi plemionami, Gryfonie, oraz rody krasnoludów i elfów wspierane przez czystą Magię Smoczego Płomienia. Walcząc przez dziewięćdziesiąt dni, po kolana we krwi, chłostane oddechem Pustki i czarnymi zaklęciami Międzywymiarowych Demonów, armie Obrońców zdołały zatrzymać skażenie i zamknąć bramy Neith-Shu.

Atoli moc jej nie wygasła, a wojska sprzymierzonych były zbyt słabe by zniszczyć jadro zepsucia - Ene'gal - Gniazdo Gereth.

W starciach zginął lud Callas i Marven. Pradawni i Górskie Elfy odnieśli ciężkie straty. Poległy też dwie trzecie populacji Kontynentu Środka.
Ognisty Ród Drecar zrozumiał tedy, iż jego mądrość może stać się obosiecznym ostrzem w dłoniach śmiertelników. Opuścił więc dawne ziemie i udał się na Wschód. Daleko, w górach lądu, z którego nie ma powrotu, założył nowe Gniazdo - Ak'Amaredon.

Tak oto wolne plemiona straciły dostęp do przedwiecznej mądrości, a jedna część świata legła w ciemności i zimnie.

Teraz panuje czas Silniri, Trzeciej Ery. Moc Gereth zaczyna się odradzać, Równowaga słabnie, a Widzący śpiewają dziwne pieśni...

I powiadają, że gwiazda strachu powstanie znów na północnymi niebie...
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 28 sierpnia 2015, 20:22

Można spytać, ile lat trwały pierwsze dwie ery? I jak długo trwa obecnie trzecia?

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 29 sierpnia 2015, 18:45

Nie wiedziałem, gdzie właściwie napisać w poniższym temacie, a ten topik wydał mi się najbardziej odpowiedni. Niektórzy z Was pewnie już zauważyli, że lubię od czasu do czasu popisać, ale prawda jest taka, że chociaż posiadam warsztat na poziomie względnie rzemieślniczym, bardzo często brakuje mi dobrych pomysłów na fabułę. Lubię w zamian rozwijać pomysły innych, oddając im prawa autorskie (takie pisanie na zlecenie). Ponieważ w naszym gronie pojawiło się kilku nowych graczy bardzo zaznajomionych ze światem DrecarE, chciałbym im złożyć propozycję nie do odrzucenia! Mianowicie, chętnie napiszę we współpracy z każdą chętną osobą opowiadanie osadzone w tym settingu. Sam spłodziłem "Zimny blask ułudy", ale na nim moja znajomość świata gry się wyczerpała. Gdyby ktoś z "ludzi Sigila" miał własny pomysł, ale z jakiegoś powodu obawiał się sięgnięcia po formę literacką, może połączymy siły? Ja na podstawie szkicu fabuły mogę napisać opowiadanie, szlifowane w duecie i uzupełniane przez oryginalnego autora o mnie nieznane elementy świata DE. Myślę, że mógłby wyjść z tego naprawdę ładny efekt. Jakby w to wciągnąć resztę ekipy i gdyby każda osoba sporządziła jeden własny szkic (Lightstorm, Sigil, Hel, Zapałki, TTA), to już mielibyśmy PIĘĆ opowiadań. Co Wy na to? Chce ktoś spróbować?

avnar
Reactions:
Posty: 1137
Rejestracja: 29 kwietnia 2009, 20:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: avnar » 30 sierpnia 2015, 08:03

Bardzo klimatyczne wprowadzenie Sigil. Co prawda na początku nie załapałem o co chodzi z tym rojem, ale później czyta się wszystko fajnie. Ciekawi mnie jak rozwiązałeś potęgę Orta Virta, biorąc pod uwagę ich rozwój i długą historię, a balans w grze z innymi rasami, bardziej prymitywnymi. Dostrzegam tutaj duży dysonans i możliwość wystąpienia pewnych nielogiczności.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 31 sierpnia 2015, 11:42

Keth - historię z podziałem na Ery opiszę w osobnym temacie w skrócie, dając Ci tam odpowiedz na pytania. Wolę to zrobić w ten sposób, by było klarownie, gdzie co jest, bo nie każdy czyta wszystkie tematy i później pytania do mnie się czasami dublują - a bez sensu pisać po kilka razy to samo przecież. Więc po prostu założę nowy topik na temat czasu.

Co do pomysłu z opowiadaniami to uważam, że jest świetny. :) Naprawdę. Mam tylko nadzieję, że znajdą się osoby chętne do tego, by podzielić się pomysłami. Bo idea jest zacna.

Avnar - chyba miałeś na myśli ród a nie rój? Chodzi tutaj oczywiście o Smoki. Te prawdziwe, szlachetne Smoki a nie stwory pożerające księżniczki i barany napchane siarką. ;)
Jeśli o Orta Vitra chodzi, to nie mają tutaj specjalnych bonusów, mimo takiej a nie innej historii. Owszem, jest to rasa która lepiej rozumie technologię np. i ma z tego tytułu pewne możliwości. Ale inne rasy mają także swoje unikalne cechy, więc wszystko się wyrównuje. Poza tym każda z Wysokich Ras ma za sobą jakąś odpowiednio godną historię i posiada często duża przewagę technologiczną czy światopoglądową nad innymi ludami. Niemniej ludy te posiadają także swoje wady (np. rozdają nieco mniej Punktów Osobistych w momencie tworzenia postaci, mają też pewne ograniczenia wynikające z posiadania bardzo konkretnego światopoglądu). Poza tym Orta Vitra pomimo swoich zasług w przeszłości nie są wcale szczególnie lubiani, co wynika z ich arogancji i zwyczaju traktowania innych jak niedouczonych dzikusów. Oczywiście wszyscy pamiętają o chwalebnej historii, niemniej popularnie uważa się, że lepiej by członkowie tej rasy byli gdzieś daleko, walcząc z Pustką, co na pewno jest drogą do chwały (i do szybkiej śmierci), niż plątali się gdzieś po okolicy zadając niezrozumiałe pytania i komplikując życie prostym ludom. ;)

Generalnie więc odpowiadając na Twoje pytanie: rasy są zbilansowane, ale nie są równe. Równość przecież zabija różnorodność. Tak więc Orta Vitra na pewno jest lepiej przygotowany do walki ze stworami Pustki, lecz np. Pradawny jest lepszym Uzdrowicielem, Hei'llers lepszym bardem, a Wylkołek lepszym tropicielem etc. Po prostu każda rasa ma własny charakter i talenta. Mam nadzieję, że wyraziłem się tutaj kompatybilnie. :)
Ostatnio zmieniony 31 sierpnia 2015, 16:27 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Keth
Reactions:
Posty: 12615
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 20:37
Has thanked: 138 times
Been thanked: 84 times
Kontakt:

Post autor: Keth » 31 sierpnia 2015, 16:29

Nie wiem jak często Twoja ekipa tutaj zagląda, więc może w kwestii opowiadań zechciałbyś im co nieco napomknąć? Albo samemu podjąć rzuconą rękawicę dla zachęty? ;)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 31 sierpnia 2015, 16:34

Wiem o tym Keth. Robię to. ;)
Zapałki mówił, że może będzie miał jakąś ideę. Ja też mam jedną, ale muszę sobie to ułożyć jeszcze mniej więcej. Myślę bowiem, że można by napisać opowiadanie o powstaniu Zimowych Krasnoludów.
Co do reszty to przekaże pomysł i zobaczymy, co z tego wyniknie. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ