DE - Nowiny i aktualizacje

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 21 września 2015, 16:59

Co nowego w sprawie opublikowania DrecarE na sieci?

Ano, siedzę i klecę stronę, na której będzie można przejrzeć wszystkie informacje - coś w rodzaju wirtualnego podręcznika głównego. Z wydatną pomocą Lightstorma (który zainstalował mi odpowiednie oprogramowanie) okazało się to o wiele prostsze, niż było wcześniej, więc sądzę, że uporam się z większością informacji w ciągu dwóch, trzech tygodni. Wcześniej była to jakaś mordęga, z uwagi na niespójność działania Worda i edytora tekstowego strony, który do tego wyświetlał tekst inaczej niż pokazywał... Niemniej to na szczęście już przeszłość. Teraz mogę działać praktycznie na zasadzie kopiuj-wklej, co znacznie przyśpieszy pracę. :)

Tak więc mam nadzieję, że strona wystartuje już w październiku. Dziękuję za pomoc Lightstormowi i mam nadzieję, że graficy trochę się zmotywują i narysują coś w tym czasie. ;)
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2016, 14:10 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 13 października 2015, 16:29

Dziękuję Zapałkom Chaosu za napisanie wstępów do krain, co znacznie przyśpieszyło pracę. :)

Odsłona strony będzie miała jak sądzę miejsce już w tym tygodniu, gdy tylko uporam się z kilkoma drobiazgami jeszcze (nie jestem zbyt utalentowany w robieniu stron, niestety i czasem wyskakują mi jakieś dziwne błędy). Niemniej większość materiału znajdziecie już na sieci. Brak będzie tylko dokładnego opisu krain, części bestiariusza i kilku map. Jednakże wciąż nad tym pracujemy, więc wszystkie te informacje pojawią się na pewno w ciągu kilku miesięcy.

Tak wiec trzymajcie kciuki, abym dał radę wyrobić się ze wszystkim przed weekendem. Naprawdę, bardzo się staram. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 17 października 2015, 15:15

Tak jak obiecywałem, wrzuciłem w internet większość informacji odnośnie DrecarE, tworząc wirtualny podręcznik do systemu.

Znajdziecie go na portalu:
http://www.sibsi.com.pl/

W zakładce o RPG, albo klikając na karcie z prawej strony.

Oczywiście, chciałbym zauważyć, że jest to beta-test podręcznika, w którym na pewno roi się na razie od błędów i literówek. Starałem się oczywiście, by było ich jak najmniej, ale w obliczu takiej ilości materiału na pewno wiele przeoczyłem. Jeśli więc zauważycie jakiś drobny błąd, nieścisłość czy literówkę - lub też coś nie będzie działało jak powinno - dajcie mi proszę znać.

W podręczniku brak także dokładnego opisu krain, map no i całego bestiariusza. Jednak pracujemy nad tym, pracujemy i obiecuję, że w ciągu pół roku znajdziecie tam wszystko, czego nie ma teraz. :)

Zapraszam do lektury. Mam nadzieję, że okaże się interesująca. :)
Ostatnio zmieniony 17 października 2015, 15:45 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Suriel
Reactions:
Posty: 3733
Rejestracja: 19 września 2010, 22:20
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 150 times

Post autor: Suriel » 17 października 2015, 23:22

Nie wiem czy to dobre miejsce ale chciałem pogratulować. Przeglądam i czytam i widzę ogrom włożonej w to pracy. Co tu dużo pisać, szacun...
Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 18 października 2015, 16:47

Suriel, to prawda, że spędziłem nad tym setki godzin, zarywając wiele nocy (mam na myśli pisanie systemu oczywiście). Tym bardziej więc motywuje mnie do dalszej pracy, że ktoś umie to docenić. Dzięki za dobre słowo. :/uklon
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 18 października 2015, 19:56

Poczułem się tak zmotywowany, że aż wrzuciłem trochę stworów do bestiariusza. :)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Dobro
Reactions:
Posty: 2848
Rejestracja: 10 listopada 2012, 22:13

Post autor: Dobro » 18 października 2015, 20:49

Solennie obiecuję, że jak tylko znajdę trochę czasu to bardzo chętnie to przeczytam. Nawet z lekką niecierpliwością czekam na ten moment... i dobrym piwem w lodówce ;)
Prowadz? sesje: ?mier? i ?ycie kami Ryby (L5K) - zawieszona
Mistyczny Lotos (Conan na zasadach Fate)
Moje postacie:
Ahmed Assad Omar - audytor finansowy (PBF Wybawiciel)
Olaf Vilbergson - m?ody zwiadowca (PBF Cienie na ?niegu)
Mikulas Tichy - m?ody medyk z Pragi (PBF - Memento Mori)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 19 października 2015, 00:15

Mam nadzieję, że lektura nie zawiedzie oczekiwań. Ja dobre piwo trzasnąłem sobie wczoraj, po tym jak przeciąłem wstęgę na stronie. ;)
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 05 lutego 2016, 14:14

Ok, z uwagi na to, iż w marcu ma ruszyć przygoda na Lenji informuję, iż dokonałem paru poprawek:

Poprawiłem i rozwinąłem opisy ras:
[olist=1]Żałobnych Elfów
AjArdczyków
Lenja'kare
Sa[/olist]
Materiały znajdziecie tutaj:
http://www.sibsi.com.pl/?page_id=508

Część z tych plików zawieratką teksty liczące ponad 10 lat, więc sądzę, że przydało im się pewne uaktualnienie. Zapraszam więc do zapoznania się z poprawionymi opisami i zanotowania zmian, zwłaszcza w przypadku osób, które zamierzają bohaterem wywodzącym się z któregoś z tych ludów. Zmiany dotyczą zwykle samego opisu, nie zaś współczynników, więc nie mają wpływu na mechanikę tworzenia postaci, a jedynie na klimat i charakter danej rasy.

Ponadto rozwinąłem i poprawiłem Zasady Walki i Walkę Dystansową. Wszystko można znaleźć pod poniższym linkiem:
http://www.sibsi.com.pl/?page_id=847


[center]***[/center]
13.04.2016 13:46:10:

Zaktualizowałem plik o Zielarstwie oraz plik ze spisem ziół. Zmiany dotyczą rozwinięcia o zioła spotykane na Lenji. Starałem się przy tym trzymać autentycznych gatunków roślin (np. galangalu,, kurkumy, lapacho), traktując je jako inspirację.
Wszystko jak zwykle znajdziecie na ErroSie, a dokładnie o tutaj. Miłej lektury życzę. ;)

[center]***[/center]
Połączony z 08.07.2017 13:52:13:

Zaktualizowałem pliki dotyczące opisu ras: krasnoludów, Vilena i An'sar. Ponadto zaktualizowałem opisy panteonów politeistycznych i Ansoja. Nastąpiły także drobne zmiany w liście biegłości (np. łańcuch przestał być bronią obuchową).

[center]***[/center]
Połączony z 25.07.2017 10:56:51:

Kolejna aktualizacja:

Spis Zdolności Specjalnych powiększył się do 75. Doszły do niego głownie zdolności dla wojowników: zarówno walczących wręcz jak i na dystans. Pozwala to graczom prowadzącym postacie na większe ich zróżnicowanie i wyspecjalizowanie.

W związku z powyższym zmienił się także opis ról Wojownika. Wiele z nich obejmuje teraz dodatkowe zdolności specjalne, doszła także nowa rola: Dżigit.

[center]***[/center]
Połączony z 29.07.2017 17:27:42:
I jeszcze jednak aktualka:

Poprawiłem tabele broni do DE: białej i dystansowej. Teraz wszystko stało się wiele bardziej klarowne, a wartości w nich podane są opisane jasno i zrozumiale. Całość znajdziecie pod następującymi adresami:
http://www.sibsi.com.pl/?page_id=1334
http://www.sibsi.com.pl/?page_id=1336

Enjoy.
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2017, 19:03 przez Sigil, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

zapalki_chaosu
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 11:57

Post autor: zapalki_chaosu » 03 sierpnia 2017, 11:15

Dobre te tabele, dużo lepsze niż poprzednie, i teraz chyba już nigdy nie będę miał niedosytu ilości dostępnej (opracowanej) broni. Nawet powiem, że zaskakująco dobre te tabele.

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 05 sierpnia 2017, 11:50

W takim razie zapewne ucieszy Cię także wieść, że prócz tabelek z bronią pojawiły się właśnie tabele pancerza: dużo bardziej klarowne, wyczerpujące i zapewniające o wiele większy wybór, niż możliwy był wprzódy. Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy:
Tabele Pancerza
Hełmy i Tarcze
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

Awatar użytkownika
lightstorm
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 25 października 2014, 09:40

Post autor: lightstorm » 07 sierpnia 2017, 01:12

Kolejna porcja. Widać Sigil nie próżnujesz :) Nieźle ci to wyszło.
[center]To rule in blood is to rule in truth. Ventrue Clan Motto[/center]

zapalki_chaosu
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 11:57

Post autor: zapalki_chaosu » 13 sierpnia 2017, 12:21

Mega mega mega dobre to jest :)

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 06 lutego 2018, 18:42

Aktualizację bestiariusza o kolejne stwory podziwiać można pod linkiem:
http://www.sibsi.com.pl/?page_id=1277

Dodałem głownie zwierzęta. Lista nie jest jeszcze pełna, ale można na niej znaleźć kilka ciekawych pozycji.
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

ODPOWIEDZ