Potwory i Lustra

TatTvamAsi
Reactions:
Posty: 423
Rejestracja: 08 sierpnia 2015, 14:54
Been thanked: 3 times

Post autor: TatTvamAsi » 25 maja 2016, 17:30

Tak się zastanawiałam myśląc o palnie astralnym i powiązanymi z nim rzeczami, odnośnie luster. Czy w świecie DrecarE są takie istoty, na które lustra w określony sposób wpływają/które mają jakiś związek z lustrami właśnie - z jednej z twoich przygód znam tylko nawię o nazwie Psyche, co sama staje się odbiciem osoby, która spogląda w przeklęte lustro i może ją nawet zabić. A może tak jak w naszym świecie i historiach, są jakieś upiory/wąpierze, które nie mają odbicia?

Awatar użytkownika
Sigil
Reactions:
Posty: 1972
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 20:11
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Sigil » 26 maja 2016, 14:14

Wiesz, to jest świetnie pytanie, wykazujące, że jednak co dwie głowy, to nie jedna...

Przyznam, że nie myślałem o tym wcześniej - a w sumie to bardzo interesujący aspekt, który pomaga budować klimat. Oczywiście wykorzystałem element Lustra tworząc Psyche, ale przecież można wyzyskać go o wiele bardziej. Niemniej mam już kilka idei, które tutaj przedstawię:

Myślę, że Wąpierze istotnie nie będą miały odbicia, co związane jest z ich naturą, jako istot magicznych. Z kolei Driady będą pojawiały się w lustrach, lecz ich odbicie będzie zmienione, ukazując ich prawdziwą naturę.

Nawki także nie odbijają się w lustrach, jeśli manifestują się w świecie astralnym. Jeżeli jednak pozostają w formie niewidzialnej, to lustra z prawdziwego srebra, oprawione w ramę z osiki lub drzewa mana ukażą ich obecność. Tak samo zadziała każde lustro konsekrowane.

Demony mają podobną, jednorodną naturę jak Driady i Wąpierze (co oznacza, że są labo tu albo w astralu) ale sądzę, że są na tyle potężnymi istotami, by umieć zapanować nad tym efektem.

Jeśli chodzi o istoty Pustki, to lustra zrobione z prawdziwego Srebra także ich nie odbijają. Co więcej, takie lustra będą ukazywały również prawdziwą naturę demonów (każdego rodzaju).

Nawka uwięziona między dwoma lustrami, nie może opuścić danego miejsca. Wąpierz uwięziony między nimi nie może zmienić się w mgłę.

To chyba tyle pomysłów na razie, jak mi wpadnie coś jeszcze, to się podzielę...
[center]No beast so fierce but knows some touch of pity. But I know none, and therefore am no beast.[/center]

koszal
Reactions:
Posty: 2787
Rejestracja: 15 marca 2012, 13:35
Been thanked: 1 time

Post autor: koszal » 27 maja 2016, 18:46

Zapomnieliście o Białogłowach, które zawsze mają podejrzanie odmienne odbicie w lustrze, stąd usiłują je retuszować na planie astralnym za pomocą magicznych eliksirów itp, które to z kolei wpływają na ich fizyczną manifestację na planie rzeczywistym.

ODPOWIEDZ